PDA

View Full Version : حرفه ای: طراحی و ساخت سایت آفلاین !

Taimaz_222
شنبه 18 آذر 1391, 17:22 عصر
با سلام خدمت دوستان گرامی .

در حال ساخت سایتی هستم که تعدادی بازرس به عنوان کاربران این سایت خواهند بود .

بازرسین در واقع پس از بازدید میدانی از پروژه های عمرانی در مناطق مختلف باید وارد سامانه شده و اطلاعات اون پروژه رو در بانک اطلاعات سایت وارد و ذخیره نمایند .

حال من می خواهم برای این سایت ویژگی داشته باشم که اگـــــــــر بازرس جهت بازدید پروژه به محل اجرای پروژه رفت در همان جا و بدون دسترسی به اینترنت (آفلاین ) و با همراه داشتن یک لپتاپ اولا بتواند وارد سامانه شده و اطلاعات هر پروژه را در محل وارد و ثبت و ذخیره نماید و ثانیا بعد از اینکه به اینترنت دسترسی پیدا کرد بتواند خروجی اطلاعاتش رو مثلا اگر بصورت یک فایل SQL است به دیتابیس اصلی سایت اضافه یا همان Attach کند !

پیشاپیش از همه ی کسانی که بنده را در این امر راهنمایی می نمایند کمال تشکر و قدردانی را دارم.

$ M 3 H R D A D $
شنبه 18 آذر 1391, 17:52 عصر
یک برنامه ویندوزی بنویس که اطلاعات و ثبت کنه و بعدش خروجی اونو بعد از اولین اتصال به نت به وب سرویس بفرست که تو بانک بروزرسای کنه

Taimaz_222
شنبه 18 آذر 1391, 18:55 عصر
ممنون از راهنماییت دوست عزیز

اما من می خوام ترجیحا و اگه امکانش باشه بدون استفاده از برنامه تحت ویندوز باشه !

آیا همچین راهکاری می تونم داشته باشم و یا اینکه به حتم ملزم به استفاده از برنامه تحت ویندوزی هستم !!!

rezaonline.net
شنبه 18 آذر 1391, 19:09 عصر
همونطور که جناب $ M 3 H R D A D $ (http://barnamenevis.org/member.php?131829-M-3-H-R-D-A-D) گفتم داشتن یک وبسرویس برای دریافت اطلاعات لازم هست .
پس میمونه ارسال اطلاعات .
بازرسان باید جایی اطلاعات را وارد کنند ، پس وجود یک اپلیکیشن لازم هست این وسط .
میتونید از python استفاده کنید .

mehrbani
شنبه 18 آذر 1391, 19:15 عصر
در اکسل اطلاعات رو وارد کنن و بعد Import کنن یا استفاده از ws و win app همونطوری که دوستان گفتند

pajoohesh
شنبه 18 آذر 1391, 19:15 عصر
سلام دوست عزیز اون طوری که شما نوشتید تنها کارتون با نوشتن یک برنامه ویندوزی حل می شه.مگه این که نخوای با زبانی مثل سی شارپ برنامه بنویسی که نمی شه:چشمک:
می تونی تو انجمن سی شارپ مطرح کنی تا کمکت کنن:لبخند:

Taimaz_222
شنبه 18 آذر 1391, 19:20 عصر
همونطور که جناب $ M 3 H R D A D $ (http://barnamenevis.org/member.php?131829-M-3-H-R-D-A-D) گفتم داشتن یک وبسرویس برای دریافت اطلاعات لازم هست .
پس میمونه ارسال اطلاعات .
بازرسان باید جایی اطلاعات را وارد کنند ، پس وجود یک اپلیکیشن لازم هست این وسط .
میتونید از python استفاده کنید .

ممنون از شما جناب Rezaonline.net اما میشه روند کار رو بیشتر توضیح بدید ؟

Taimaz_222
شنبه 18 آذر 1391, 19:21 عصر
در اکسل اطلاعات رو وارد کنن و بعد Import کنن یا استفاده از ws و win app همونطوری که دوستان گفتند

ممنون اما چطوری باید خروجی فایل اکسلی رو با دیتابیسی مثه SQL تطبیق داد ؟

$ M 3 H R D A D $
شنبه 18 آذر 1391, 20:08 عصر
تو همین پندتا پست پایین تر کلاس ارسال اطلاعات از اکسس هست
برنامه ویندوزم که معلومه
یا نسخه php نصب شده روی لوکال هم میتونی انجام بدی

$ M 3 H R D A D $
شنبه 18 آذر 1391, 20:16 عصر
خیلی مهندسی ترش کنی یک دستگاه کوپیک بسازی بدی دست مهندسا هم حال میده
یک کیت ساده با میکرو + ماژول gprs و یک ال سی دی کوپیک و یک کیبورد کوپیک
اطلاعات و طرف قبت کنه تو مموری و با یک سیمکارت خروجی و بفرسته به یک لینک و از اونورو $_GET کنی و بخونی اطلاعات و و ثبت کنی
پول دستگاه و هم ازشون بگیر اینجوریgps هم میتونی داشته باشی و مقلا از قبل اطلاعات اون زمین قبت باشه خوده میکرو اسم اونو واکشی کنه از سرور و ازین قبیل کارا واقعی

mehrbani
یک شنبه 19 آذر 1391, 00:43 صبح
ممنون اما چطوری باید خروجی فایل اکسلی رو با دیتابیسی مثه SQL تطبیق داد ؟
این کار به راحتی با استفاده از ExcelDataReader که در کد پلکس کتابخونش موجوده انجام میشه

MohammadReza.OmidAllah
دوشنبه 20 آذر 1391, 00:21 صبح
همه دوستان راه های تحت ویندوزی رو گفتن خودمم با ویندوزیه موافق ترم ولی اگه نخوای با همون php یه فایل با فرمت حالا XML - text - sql یا هرچی بساز با ساختار منظم بعد توی برنامت اون فایل بگیرو بخونو ثبتش کن

sanay_esh
دوشنبه 20 آذر 1391, 00:27 صبح
با سلام خدمت تمامی دوستان

با توجه به اینکه دوست عزیزمون نمیخواد برنامه ویندوزی بریزه بهترین راه براش همان برنامه وبی هست

دوست عزیز شما باید یک برنامه تحت وب ولی بسیار جزئی بنویسید و تمامی اطلاعات مورد نیاز را در یک بانک یا در یک فایلی مانند xml or excel ثبت کنید

بعد از ثبت این اطلاعات هنگام اتصال به اینترنت به کاربر پیغام میدهید که آیا میخواهد اطلاعات خود را به سامانه اصلی ارسال و با آن یکپارچه سازد؟

بعد مراحل sync را انجام میدی یعنی اطلاعات را میخونی و به دیتابیس سایتت بروز میکنی همین

Taimaz_222
دوشنبه 20 آذر 1391, 13:59 عصر
با سلام خدمت تمامی دوستان

با توجه به اینکه دوست عزیزمون نمیخواد برنامه ویندوزی بریزه بهترین راه براش همان برنامه وبی هست

دوست عزیز شما باید یک برنامه تحت وب ولی بسیار جزئی بنویسید و تمامی اطلاعات مورد نیاز را در یک بانک یا در یک فایلی مانند xml or excel ثبت کنید

بعد از ثبت این اطلاعات هنگام اتصال به اینترنت به کاربر پیغام میدهید که آیا میخواهد اطلاعات خود را به سامانه اصلی ارسال و با آن یکپارچه سازد؟

بعد مراحل sync را انجام میدی یعنی اطلاعات را میخونی و به دیتابیس سایتت بروز میکنی همین

ابتدای امر از همه ی عزیزانی که لطف کردن و تاپیک این حقیر رو مطالعه و پاسخ دادند کمال تشکر رو دارم.

دوست عزیز ممنون از راهنماییت اما یه کم بیشتر در مورد استفاده از XML توضیح می فرمایید ! منظورم اینه یه کم ریز تر به مبحث بپردازید .

باتشکر فراوان

rezaonline.net
دوشنبه 20 آذر 1391, 17:33 عصر
xml یک فرمت از قبل تعیین شده هست .
یه چیز استانداره که خودت تعیین میکنی .

در هر صورت پیشنهاد منم بشو .
اون بازرسان باید توی یک برنامه ای اطلاعاتشون رو وارد کنن .
پس یا باید برنامه بنویسی براشون یا از برنامه ای که خروجی استاندارد و قابل استفاده داره استفاده کنی .
منم پیشنهادم excel هست .

دم دستشونم هست ، وقتی به سایت وصل شدن ، فقط آپلود میکنن ، شمام اطلاعات رو توی دیتابیس میریزید
به همین سادگی

Taimaz_222
دوشنبه 20 آذر 1391, 20:08 عصر
ممنون دوست عزیز

اما نحوه ی آپلود همچین عملی چطور انجام می گیره ؟
مظورم بیشتر چگونگی عملکرد فایل اکسپورت شده از اکسل به دیتابیس SQl هستش

rezaonline.net
دوشنبه 20 آذر 1391, 21:44 عصر
http://phpexcel.codeplex.com/
http://sourceforge.net/projects/phpexcelreader/
http://forums.devarticles.com/php-development-48/php-read-excel-9352.html
http://www.bing.com/search?q=php+read+excel+&qs=n&form=QBRE&pq=php+read+excel+&sc=0-0&sp=-1&sk=

Unique
سه شنبه 21 آذر 1391, 02:32 صبح
دوستان همشون روش هایی را ارائه کردن ولی یکی از مشکلاتی که استفاده کردن از excel و xml داره اینه که کاربر شما باید اطلاعات را با فرمت مناسب و صحیح مورد انتظار شما وارد کنه وگرنه در زمان بررسی و اعمال اطلاعات روی database به مسکل میخورین ! میخوام بگم توی سیستم هایی که اطلاعات وارد میشه حتما باید یک چکی بشه که اطلاعات داره درست وارد میشه ! مثلا بازرس باید یک عددی را بخووه و وارد کنه ! این عدد حتما باید بین 10 و 100 باشه اما ایشون اشتباه میزنه 200 ، حالا حتی زمانی که شما هم داری فایل را بررسی میکنی دیگه فایده نداره چون باید برای هر اشکال هی بهش خطا بدی که فرمت صحیح نیستا و باید فرمت را اصلاح کنی و از من داشته باش که اگه اپراتور (همون بازرسان عزیز) اگه ایراد از خودشون هم باشه یا به برنامه گیر میدن یا کارفرما را اذیت میکنند یا و یا و یا !

دوست عزیز بهتره یک برنامه ساده ویندوزی بنویسین که بهترینش به نظر من دلفی هست چون نهnet. framework میخواد و نه چیزی که پیش فرض روی سیستم ها نصب بشه ! یک فایل exe و تمام ! حالا توی این برنامه میاین و ورودی ها را چک میکنین و مقادیر درست را توی excel یا access یا sqlite وارد میکنید ! بعد خروجی را روی سایت upload میکنه و تمام !

در هر صورت موفق باشین.