PDA

View Full Version : سوال: تحت شبکه کردن یک برنامه

nima_8m
شنبه 18 آذر 1391, 23:35 عصر
سلام
من یه برنامه دارم با دیتابیس access الان تو شبکه به اشتراک گذاشتمش و کاربرا میان و از تو شبکه اجراش میکنن و مشکلی هم ندارم اما تصمیم گرفتم این برنامه رو یه خورده تغییر بدم و فقط دیتابیس رو تو یه کامپیوتر با آی پی ثابت به صورت فول به اشتراک بزارم و هر برنامه رو کلاینت اجرا بشه و دیتابیسش رو از شبکه بخونه چطور میتونم این کار رو انجام بدم؟
ممنونم

Reza Safa
شنبه 18 آذر 1391, 23:38 عصر
متن provider را می تونی در یک فایل text قرار بدی و آن را برای هر client کپی کنی
من به این روش کار می کنم
چه اکسس و چه اس کیو ال

shahryari
شنبه 18 آذر 1391, 23:46 عصر
باسلام
كافي است در فايل Config كنار فايل exe ، مسير شبكه و پوشه حاوي ديتابيس را با كلمه |DataDirectory| موجود در مسير كانكشن استرينگ عوض كنيد
و ديگر هيچ...:لبخندساده:

nima_8m
یک شنبه 19 آذر 1391, 00:01 صبح
منظوره شما اینه:

Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;Data Source=|DataDirectory|Data.mdb;Persist Security Info=True"

در قسمت DataDirectory چی باید بنویسم آیا این کافیه ؟

\\192.168.0.1\data\db.mdb

nima_8m
یک شنبه 19 آذر 1391, 00:02 صبح
متن provider را می تونی در یک فایل text قرار بدی و آن را برای هر client کپی کنی
من به این روش کار می کنم
چه اکسس و چه اس کیو ال

میشه بیشتر توضیح بدین در صورت امکان

shahryari
یک شنبه 19 آذر 1391, 17:10 عصر
اگر رشته اتصالت این باشد:

Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;Data Source=|DataDirectory|Data.mdb;Persist Security Info=True"

و مسیر و پوشه حاوی دیتابیس در سرور این باشد:

\\server\DB\

باید در فايل Config كنار فايل exe ، هم در سرور و هم در کلاینت ها ، به شکل زیر اصلاح و جایگزین شود:

Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;Data Source=\\server\DB\Data.mdb;Persist Security Info=True"

به شرطی که نام فایل دیتا بیست Data.mdb باشد و پوشه DB را در سر ور share کرده باشی

nima_8m
یک شنبه 19 آذر 1391, 19:15 عصر
در داخل فایل exchange.exe.config من این مسیر رو پیدا کردم
<source name="DefaultSource" switchName="DefaultSwitch">
ِِاین قسمت باید تغییر پیدا کنه؟؟؟

shahryari
یک شنبه 19 آذر 1391, 20:01 عصر
هنگام کامپایل کردن پروژه در پوشه بین یک فایل بنام فایل اجرایی تان با پسوند Config ایجاد میشود.
اگر اسم فایل اجراییتان test.exe باشد میشود test.exe.config
اگر این این فایل را با نت پد باز کنید، (یا با خود ویژال) مشاهده میکنید دقیقا یک متن مانند رشته اتصال شما ساخته شده است

nima_8m
یک شنبه 19 آذر 1391, 22:50 عصر
پیدا نشد فقط همین کد بود
<source name="DefaultSource" switchName="DefaultSwitch">
اینم فایلش

rezaprogrammer
دوشنبه 20 آذر 1391, 00:53 صبح
شاید موقع ارتباط با پایگاه داده متن اتصال در فایل config ذخیره نشده باشه. دراین صورت ویژوال استودیو در ریشه کنار فایل اجرایی دنبال فایل mdb می گرده و اگه باشه اون رو اجرا می کنه

nima_8m
دوشنبه 20 آذر 1391, 09:00 صبح
بله درسته چون source name="DefaultSource" حالا باید چکار کنم برای اینکه این دیتابیس رو رو شبکه بذارم

این مسبر پیش فرض رو تغییر بدم ؟؟؟

shahryari
دوشنبه 20 آذر 1391, 09:25 صبح
باسلام
به شکل زیر توجه کنید
96382

rezaprogrammer
دوشنبه 20 آذر 1391, 12:14 عصر
شما باید فایل رو در یکی از پوشه های Share شده قرار بدی. کانکشن قبلی رو حذف کن و دوباره با استفاده از ویزارد کانکشن بساز. مراحل رو دنبال کن و به جای آدرس، آدرس شبکه رو بده و موقعی که پرسید فایل رو کپی کنم به صورت Local بهتره که جوابت خیر باشه. گرچه اگه روی بله کلیک کنی هم هر سری که برنامه کامپایل بشه از اون مسیر فایل رو کپی می کنه به پوشه لوکال کنار فایل اجرایی. مثلاً شما اگه تو شبکه چند فایل اجرایی داشته باشی برای هر کس یک کپی از مسیر شبکه نوشته میشه در کنار فایل اجرایی.

آخر سر هم فایل Config ساخته میشه.
96401 راهنمای تصویری