PDA

View Full Version : صدا زدن متد page load یک user control از داخل فرم

bahane274
یک شنبه 19 آذر 1391, 10:04 صبح
من یه تازگی بزنامه نویسی چند لایه رو شروع کردم و برای شروع به صورت دو لایه کار میکنم. چند usercontrol دارم و در هر کدام یه GridView و چند تک باکس دارم و از طریق آنها داده درون Gridview میرود. هر کدام از این یوزر کنترلها رو دزون یک TabContainer درگ کردم. یکی از انها به آن دو تای دیگر وایسته است. مثلا وقتی داده ای درون گرید ویو اول میریزم میخواهم در تب سوم در یک dropdownlist دو فیلد اول داده های ثبت شده نمایش داده شود. این کار را در page Loag یوزر کنترل سوم نوشتم. برای این کار باید متد PageLoad آن یوزر کنترل را در آن تب صدا بزنم. لطفا راهنمایی کنید.

danialafshari
یک شنبه 19 آذر 1391, 10:48 صبح
اگه می خواهید به رویداد اون کنترل دست پیدا کنید می تونی در User Control در خصوصیت اون Modifier رو روی Public بزاری و بعد در برنامه :
نام کنترل.رویداد >>> اگه اشتباه نکنم اینطور بهش دستیابی داشته باشی

bahane274
یک شنبه 19 آذر 1391, 16:11 عصر
من در فرمم سه تا تب به نام های Publisher Writer و Book دارم که از سه یوزر کنترل جداگانه درون تبهایم درگ کردم. درون تب Writer وقتی یک نویسنده اضافه میکنم. باید وقتی به تب Book میروم این نویسنده به DropDownlist ام اضافه شود. اینکه همه نویسندگان موجود در کلاس Writer به Dropdownlist اضافه شود را در یک متد public به نام ()FillDDl در یوزرکنترل Book نوشتم و در pageload آن , این متد را صدا زده ام. حالا میحواهم هرگاه داده ای وارد لیست Writer شد این متد اجرا شود و این داده جدید را در DDList اضافه کند. یعنی پشت دکمه insert در تب writer این متد فراخوانده شود