PDA

View Full Version : علت پاک شدن فایل R

iman_s52
یک شنبه 19 آذر 1391, 11:10 صبح
من خیلی وقتا شده فایل R پاک میشه
یا یه پروژه جدید تا میسازم - یا ورژن API رو که عوض میکنم یا کنترلها رو جابجا میکنم و ..... این اتفاق میفته
علتش چی می تونه باشه؟؟؟

Nevercom
یک شنبه 19 آذر 1391, 12:56 عصر
مشکل رو نمیدونم چی میتونه باشه، اما در اکلیپس از منوی Project یک گزینه هست، Build Automatically، اگر اون رو تیک بزنید هربار هر تغییری در پروژه بدید (و تغییرات رو ذخیره کنید) خود بخود پروژه Build میشه و فایل R از نو ساخته میشه.

srfarzad
یک شنبه 19 آذر 1391, 14:11 عصر
روی پروژه خودتون clean انجام دادید برای این پاک شده

iman_s52
دوشنبه 20 آذر 1391, 08:30 صبح
وقتی یه پروژه جدید می سازم اون موقع چا پاک میشه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
البته Clean هم باعثش نبوده ها

shahin bahari
چهارشنبه 06 دی 1391, 19:04 عصر
داشتم کار میکردم که لازم شد پروژه رو clean کنم بعد از کلین شدن دیدم تمام پروژه ام پر شده از ارور و دلیلش نبودن همین فایل R بود!
یکم توی نت گشتم و این طور که خوندم اکلیپس در مورد فایل های xml یک باگی داره که اگه داخل فایل xml اروری باشه گاهی کلا فایل R رو پاک میکنه( میدونید که همه ID ها که به ویجت ها میدیم تو این فایل هست)
رفتم سراغ آخرین فایل xml که ادیت کرده بودم.دیدم بله یه ویجت رو کلا پاک کردم ولی یادم رفته id رو که جاهای دیگه استفاده کردم رو پاک کنم(یه ویجت دیگه باید سمت راستش میبود که بیچاره هی دنبال id میگشت که پاک کردم)
خلاصه بعد از اصلاح فایل xml یه بار دیگه clean کردم و دوباره فایل R رو برام ساخت. یادم اوفتاد یه جا خونده بودم راجع به این قضیه. گفتم بیام بنویسم که فردا اگر کسی به این مشکل خورد یه ربع لازم نباشه بگرده!
http://stackoverflow.com/questions/2757107/developing-for-android-in-eclipse-r-java-not-generating