PDA

View Full Version : مخفی کردن فایل های نرم افزار

elderado
یک شنبه 19 آذر 1391, 18:02 عصر
با سلام و خسته نباشید

من یه نرم افزار نوشتم و توی اون از کریستال ریپورت استفاده کردم . بعد setup کردن نرم افزار و نصب اون روی سیستم مقصد این فایل های کریستال ریپورت در دایرکتوری نصب برنامه قرار میگیره
البته مشکلی نداره و بخوبی هم کار میکنه
اما اینکه این فایل ها به راحتی در دسترس هر کاربری هستند یه ذره ناجوره و نمیخوام به این صورت باشه

آیا راهی هست که اینجور فایل ها رو در خود فایل exe قرار بدیم و یا هر کار دیگه ای انجام بدیم که فایل ها به این راحتی قابل دسترسی نباشند؟؟؟

ممنونم از راهنمایی

SHD.NET
یک شنبه 19 آذر 1391, 18:44 عصر
می تونید با نرم افزار پرتیبل ساز این کار رو انجام بدین . من خودم با این نرم افزار ها بعضی برنامه هامو پرتیبل کردم و همه فایلاشو توی یدونه فایل EXE کردم . با هیچ مشکلی برخورد نکردم

asghar2008
یک شنبه 19 آذر 1391, 20:11 عصر
می تونید با نرم افزار پرتیبل ساز این کار رو انجام بدین . من خودم با این نرم افزار ها بعضی برنامه هامو پرتیبل کردم و همه فایلاشو توی یدونه فایل EXE کردم . با هیچ مشکلی برخورد نکردم

سلام

میشه اسم نرم افزارو بگید.

Mahmoud.Afrad
یک شنبه 19 آذر 1391, 23:09 عصر
از پنجره solution explorer روی گزارش کلیک کرده و در properties خصوصیت build action را روی Embedded Resource و copy to output directory را روی Do not copy قرار بدید. پروژه را یک بار Clean و یعد دیباگ کنید. با این کار فایل های گزارش به فایل exe ملحق میشن.

aliasghar2
یک شنبه 19 آذر 1391, 23:43 عصر
سلام

اخه این کارا به چه درد می خوره وقتی میشه با برنامه reflector به کل سورس برنامه دسترسی پیدا کرد بهتره در کنار این حرکت exe رو رمز کنی البته اگه یکمی به فکر امنیت برنامتی

vB.N3T
یک شنبه 19 آذر 1391, 23:50 عصر
منم یه سوال دارم...یه سورس گرفتم که برنامه نویسش اومده بانک اطلاغای رو به صورت یه فایل با پسوند MDF در اورده و نمیشه بانکشو باز کرد و تغیر داد
ایا روشی هست که دسترسی به بانک رو برای کاربران عادی گرفت

elderado
دوشنبه 20 آذر 1391, 00:00 صبح
اخه این کارا به چه درد می خوره وقتی میشه با برنامه reflector به کل سورس برنامه دسترسی پیدا کرد بهتره در کنار این حرکت exe رو رمز کنی البته اگه یکمی به فکر امنیت برنامتی

از توجه همه دوستان ممنونم

من خیلی به فکر امنیت هستم

چطور میتونم فایل exe رو رمز کنم؟

elderado
دوشنبه 20 آذر 1391, 00:13 صبح
از پنجره solution explorer روی گزارش کلیک کرده و در properties خصوصیت build action را روی Embedded Resource و copy to output directory را روی Do not copy قرار بدید. پروژه را یک بار Clean و یعد دیباگ کنید. با این کار فایل های گزارش به فایل exe ملحق میشن.

این چیزهایی که گفتید همش بصورت ئیفالت روی همین مقادیر بودند. بحث من سر موقع نصب نرم افزار هست

فایل نرم افزار که فقط یک فایل exe هست

اما وقتی این فایل نصب میشه فایل های دیگه رو توی دایرکتوری کپی میکنه

بحث سر اون فایل هاست

امیدوارم منظورمو متوجه شده باشید

ممنونم

elderado
دوشنبه 20 آذر 1391, 13:19 عصر
از دوستان خواهش میکنم راهنمایی کنن

ممنونم

Mahmoud.Afrad
دوشنبه 20 آذر 1391, 17:31 عصر
منظورتون از exe فایل ستاپ هست؟! خب این برمی گرده به زمان دیباگ یا ریلیز. یک بار محتویات پوشه های debug و release داخل پوشه bin را کامل پاک کنید و پروژه رو بیلد کنید. حالا اگر به محتوای پوشه debug نگاه کنید فایلهای گزارش کنار فایل exe نیست. در هنگام ساخت setup هم نیازی به اضافه کردن گزارشات نیست. حالا یکبار دیگه ستاپ رو از این فایلها بسازید.

elderado
دوشنبه 20 آذر 1391, 19:04 عصر
بحث من بعد از Setup هست دوست عزیز
ست آپ کردن رو همونطور که شما فرمودید یک قایل exe میسازیم. حالا این فایل روی سیستم مشتری میخواد نصب بشه،
بعد از نصب فایل های کریستال ریپورت رو در دایرکتوری نصب کپی میکنه و به راحتی قابل دسترس مشتری هست
برای اون فایل ها میشه کاری کرد؟
ممنونم

jmfnima
دوشنبه 20 آذر 1391, 21:00 عصر
با سلام به شما دوست عزیز
اینکار میشه با نرم افزار Winrar انجام داد اگه خواستی بگو تا برات فیلم آموزشی اونو قرار بدم .
من تمامی پروژه های ویندوز خودم رو با این روش به اکزه تبدیل می کنم . و تا حالا مشکلی نداشتم . موفق باشی

elderado
دوشنبه 20 آذر 1391, 23:29 عصر
خیلی ممنون میشم برام فیلمشو بذارید.

SHD.NET
دوشنبه 20 آذر 1391, 23:42 عصر
بله.ب نطر منم بهترین راه استفاده از وین راره
ولی اگ خواستی بانرم افزار thinApp هم میشه این کاروکرد
ولی منم همون وین ررو پیشنهادمیکنم

elderado
سه شنبه 21 آذر 1391, 00:13 صبح
میشه لطفا راهنمایی کنید که چیکار باید بکنم؟؟

از یه نفر شنیدم میگفت میشه تنظیم کرد به جای اینکه اون فایل ها رو توی دایرکتوری نصب بریزه ،

اون ها رو در پوشه ی سیستم 32 کپی کنه و موقعی که بهشون احتیاج داشت اونها رو از اونجا فراخوان کنه

Mahmoud.Afrad
سه شنبه 21 آذر 1391, 16:30 عصر
من توی پست قبلیم توضیح دادم. اشتباه شما هنگام ساختن ستاپ هست. یعنی زمانی که میخواهید از فایلهای پروژه ستاپ بسازید فایلهای گزارش را اضافه نکنید. با این کار دیگه ستاپ فاقد فایلهای گزارش هست و بالطبع بعد از نصب گزارشات کپی نمیشن.

jmfnima
سه شنبه 21 آذر 1391, 22:40 عصر
با سلام به شما دوست عزیز
این هم لینک دانلود فیلم آموزشی تبدیل نرم افزار به exe .http://uplod.ir/xkwugfcdy5pj/Create_Portable.rar.htm

aliasghar2
سه شنبه 21 آذر 1391, 23:01 عصر
سلام دوباره

به نظر من این راه خیلی بهتری و این طور که من فهمیدم شما میگید بعد از نصب ستاب این فایل ها نمایش داده می شود

خب بهتره یک بار روند شما رو مرور کنین شما از طریق vs میاد و یک ستاب ایجاد می کنید و در داخل ان خروجی برنامتون رو قرار می دهید
نکته اینجاس که شما هر تعداد فایلی که در ستاب قرار می دهید در مسیر نصب منتقل می شود در واقع فایل ستاب یک فایل فشرده است از فایل های خودتان
حالا وقتی در برنامه اصلی تون بیایید و از روش بالا که دوست عزیزمون پیشنهاد کردن فایل های گزارش رو داخل exe ببرید و بعد از این فایل ها ستاب خود تون رو بسازید
اون موقع بعد از نصب اون فایل اضافی نمایش داده نمیشه

elderado
چهارشنبه 22 آذر 1391, 03:57 صبح
از یه نفر شنیدم میگفت میشه تنظیم کرد به جای اینکه اون فایل ها رو توی دایرکتوری نصب بریزه ،

اون ها رو در پوشه ی سیستم 32 کپی کنه و موقعی که بهشون احتیاج داشت اونها رو از اونجا فراخوان کنه

میشه این رو هم لطفا توضیح بدید؟
شنیدم میگفتن باید فایلی به نام atpconfig یا یه همچین چیزی رو تنظیم کنیم برای این کار
ممنونم

jblaox
دوشنبه 16 اردیبهشت 1392, 11:22 صبح
درسته زیر خاکی اما راه حل صحیح قرار میدهم تا بقیه استفاده کنند :

برای اضافه کردن به Resource ها باید روی پروژه راست کلیک کرده وارد Properties شده در تب Resources فایل مورد نظر رو اضافه کنید

Add the .exe OR .dll OR .* using Resources.resx

حالا از کد زیر استفاده کنید :

string path = Path.GetTempPath() + "tempfile.exe"; File.WriteAllBytes(path, myProjectName.Properties.Resources.myExecutable); Process.Start(path);به جای اجرا کردنش در مثال بالا میتوانی ان هر جا دلت خواست کپی کنی و ....