PDA

View Full Version : سوال: پیشنهاد طراحی سایتی به عنوان نمونه کار

nida_1987
یک شنبه 19 آذر 1391, 23:23 عصر
سلام
من دوره های html, css, javascript, jquery, php , mysql
رو گذروندم... واسه اینکه دستم پر بشه میخوام یه سایت رو کامل خودم طراحی و کد نویسی کنم:لبخندساده:.. لطفا نظر بدین چطور سایتی (زمینه و موضوع) و با چه امکاناتی طراحی کنم که برای نمونه کار هم قابل قبول باشه.
ممنون

farazjalili
یک شنبه 19 آذر 1391, 23:43 عصر
سلام به نظر من از یک سایت راحت و بدون دردسر شروع کنید -مثلا یک سیستم ثبت نام ساده
بعدش یک فروشگاه اینترنتی درست کنید
بعد که آموخته هاتون از حالت نظری و ابتدایی ، حالت اجرایی پیدا کرد
دو تا راه دارین یا سمت Design برید ( مثلا کار حرفه ای با Css - photoshop طراحی پوسته)
یا اینکه سمت کد نویسی و نوشتن application برید که اگه این میسر رو انتخاب کردین اگه سورس های CMS ها رو مطالعه کنید خیلی بهتون کمک می کنه به درد web application

pary_daryayi
دوشنبه 20 آذر 1391, 07:39 صبح
کاری که من اولین بار انجام دادم ، ایجاد یک وب سایت شخصی بود و خیلی بهم کمک کرد.
چون این وب سایت بصورت واقعی قراره استفاده بشه ، هدفمند روش کار میکنید .
مواردی که میتونه داشته باشه :
البته به قول آقای faraj ، قبلش نمونه سورس cms ها یا نمونه کار دیگران رو هم نگاه کنید.
موفق باشید.

nida_1987
دوشنبه 20 آذر 1391, 12:59 عصر
کاری که من اولین بار انجام دادم ، ایجاد یک وب سایت شخصی بود و خیلی بهم کمک کرد.
چون این وب سایت بصورت واقعی قراره استفاده بشه ، هدفمند روش کار میکنید .
مواردی که میتونه داشته باشه :

میشه بگین چه وبسایت شخصی خوب چه امکاناتی میتونه داشته باشه؟

s2/mri
دوشنبه 20 آذر 1391, 22:43 عصر
سلام

خب با این تفاسیر شما هم طراح وب هستید هم یک توسعه دهنده وب

تمپلیت برا گرفتن ایده! و استاندارد نویسی! کم نیست ، شما باید یک ایده تو ذهنتون ایجاد واینقد اونو پرورش بدیدن که هم خودتون از کارتون راضی باشید هم دیگران

و نکته مهم cross browser بودنو حتما رعایت کنید، از چیزایی که یاد دارید حتما تو سایتتون استفاده کنید ( نه خیلی کم و نه خیلی زیاد!)

برا طراحی به نظرم از فتوشاپ استفاده کنید بعد صفحه تونو با css3 پیاده سازی کنید

ولی قبل از انجام هرکاری طرحو کاملا رو کاغذ پیاده کنید(کاملا تحلیلش کنید) که موقع کد نویسی نظرتون نسبت به طرح عوض نشه!

برا سایت های شخصی هم یک یه چندتا تمپلیت ببین مطمئنا میتونی ایده پیدا کنی و کسی جز خودت نمیتونه کمکت کنه

امیدوارم موفق باشی