PDA

View Full Version : كدوم روش سبك تره؟

rahe behtari hast
دوشنبه 20 آذر 1391, 10:26 صبح
من يك برنامه كوچيك درست كردم كه 4 تا فرم داره و توي هر فرم يك پايگاه داده اي رو ميشه اديت كرد.
ميخوام بدونم اگر من اين 4 تا فرم رو بيارم در قالب يك فرم و با استفاده از tabcontroler از هم جداشون كنم بهتره يا همين جور كه هست. كدوم برنامه سريع تر كار ميكنه؟

masoodz
دوشنبه 20 آذر 1391, 10:36 صبح
سلام
یقینا تو یه فرم سریعتره و معمولا این به سلیقه آدم مربوط میشه من خودم که تو یه فرم مینویسم اگه اینجور موردی پیش بیاد

veniz2008
دوشنبه 20 آذر 1391, 11:57 صبح
من يك برنامه كوچيك درست كردم كه 4 تا فرم داره و توي هر فرم يك پايگاه داده اي رو ميشه اديت كرد.
ميخوام بدونم اگر من اين 4 تا فرم رو بيارم در قالب يك فرم و با استفاده از tabcontroler از هم جداشون كنم بهتره يا همين جور كه هست. كدوم برنامه سريع تر كار ميكنه؟
از لحاظ دسترسی کاربر به موارد مورد نظر، قطعا tab control بهتره. ولی هرچیزی اصولی داره که اگر در برنامه تون رعایت نکنید اینترفیس زیبایی نخواهید داشت. معمولا زمانیکه آیتم های مرتبط با یک موجودیت (مثلا تعریف کالا و حذف کالا و ویرایش کالا و کلا" مباحث مربوط به یک موجودیت) رو میخوایم پیاده سازی کنیم بهتر و قشنگتر اینه که از تب کنترل کمک بگیریم. ولی شخص من هیچوقت مفاهیم متفاوت رو در یک فرم و در تب کنترل واحد، قرار نمی دم. نکته بعدی که خیلی مهمه اینه که در یک تب کنترل، شما باید هر TabPage و تمام آیتم های اونو (موارد زمانبر و مخصوصا اتصال به دیتابیس) زمانیکه بر روی تب پیج مورد نظر کلیک می کنید، فعال کنید. یعنی در form load نباید تمام تب پیج ها رو مقدار دهی کنید چون به شدت سرعتتون رو موقع لود اولیه کم میکنه و حتی ممکنه برنامه شما هنگ کنه. مورد بعدی درباره تب کنترل اینه که زمانیکه یک tab page رو ترک می کنید و به سراغ تب پیج بعدی میرید تمام منابعی رو که از سیستم گرفتید سعی کنید آزاد کنید. مثلا اگر قرار باشه شما در هر تب پیج یک دیتاست داشته باشید که کار اتصال و دریافت داده رو داشته باشه، چون این دیتاست (یا دیتاتیبل) از رم سیستم شما استفاده میکنه زمانیکه هر 4 تا تب پیج شما یک بار استفاده شده باشن اگر منابع (رم سیستم) رو بعد از ترک هر تب پیج آزاد نکنید، احتمالش زیاده که سیستم شما کند بشه و این کند شدن تاثیرش رو بر برنامه شما هم خواهد گذاشت. حواستون به این موارد باشه دوست من.
موفق باشید

rahe behtari hast
دوشنبه 20 آذر 1391, 12:39 عصر
زمانیکه یک tab page رو ترک می کنید و به سراغ تب پیج بعدی میرید تمام منابعی رو که از سیستم گرفتید سعی کنید آزاد کنید
خب مهندس آزاد كردن منابع چطور اتفاق ميافته
من با لينكيو فقط همين رو ميدونم كه يك dataclass1datatest دارم كه داخلش تمام جدولها و فيلدها و پروسيجرهام هست. حالا چطور بايد فضاي حافظه رو آزاد كنم؟