PDA

View Full Version : سوال: چطور میتونم با entity framework به بانک access کانکت بشم

میلاد رئیسی
دوشنبه 20 آذر 1391, 10:38 صبح
با سلام خدمت همه دوستان برنامه نویس . عزیزان من خیلی دنبال provider های entity framework گشتم ولی چیزی که بتونه کار منو راه بندازه پیدا نکردم . خواهشا اگر در این زمینه کار کردید بنده دوستانی که این براشون سوال هست رو از جوابتون بی نصیب نذارید .

iris_f
دوشنبه 20 آذر 1391, 10:58 صبح
سلام دوست عزیز
احتما جستجوهایی که انجام دادی به زبان فارسی بوده که مطلبی به دست نیاوردی.
حتما به زبان انگلیسی جستجو کن به دست می یاری. حتی آموزشش تصویری هم داره.

میلاد رئیسی
دوشنبه 20 آذر 1391, 11:08 صبح
دوست عزیز ممنون از جوابت . من خیلی کم توی سایت های فارسی میگردم . همه جستجوهای من توی سایت های انگلیسی زبان هستش . من یه برنامه به اسم Alinq پیدا کردم ولی پروایدر های اینتتی رو نداشت ! شما اگه جای خاصی رو میشناسی معرفی کن !

میلاد رئیسی
دوشنبه 20 آذر 1391, 20:50 عصر
اساتید گرامی لطف میکنید یاری کنید !

jmfnima
دوشنبه 20 آذر 1391, 20:57 عصر
با سلام به شما دوست عزیز
من هم به دنبال این مطلب خیلی گشتم ولی متاسفانه چنین کاری امکان نداره و خودت خسته نکن .

میلاد رئیسی
دوشنبه 20 آذر 1391, 21:40 عصر
من از آقای مهدی کرامتی پرسیدم . ایشون فرمودن که من دنبال linq to odbc , linq to oledb بگردم . من کلی گشتم چیزی نیافتم . اساتید محترم کسی کار نکرده ؟؟؟؟

jmfnima
سه شنبه 21 آذر 1391, 22:43 عصر
دوست من خودت رو خسته نکننننننننننننننننننننننن ن

میلاد رئیسی
سه شنبه 21 آذر 1391, 22:48 عصر
من خسته نمیشم و بالاخره پیداش میکنم !!!! :چشمک:

va2012
چهارشنبه 22 آذر 1391, 09:59 صبح
من خسته نمیشم و بالاخره پیداش میکنم !!!! :چشمک:

سلام.

منم چند وقت پیش دنبال این موضوع بودم ولی وقتی دوستان میگن خودت رو اذیت نکن دلیل داره:

entity framework یک تکنولوژی جدید هست و به همین دلیل فعلا فقط SQL Server رو پشتیبانی میکنه و هنوز Provider مناسبی برای Access نوشته نشده.

شما باید منتظر باشید تا احتمالا در آینده ای نزدیک این پشتیبانی هم از طرف ماکروسافت انجام بشه یا اینکه گروه های Open Source این کار رو انجام بدن. فعلا مجبوری فقط با SQL Server کار کنی.

میلاد رئیسی
چهارشنبه 22 آذر 1391, 15:02 عصر
دوست عزیز من پروایدر اینتیتی رو برای جی میل و فیس بوک و اس کیوال سرور رو دارم ولی از خیلی ها شنیدم که برای اکسس هم وجود داره . باید به ماکروسافت ایمیل بزنم اینجور نمیشه ! :)

va2012
چهارشنبه 22 آذر 1391, 18:05 عصر
خوب منم همینو گفتم. هنوز پروایدر مناسبی برای Access ایجاد نشده من این مطلب رو چند وقت پیش توی فروم های خارجی دیدم. البته شاید الان ساخته باشن. بهترین کار برای فهمیدنش جستجو در فروم های خارجی است.