PDA

View Full Version : سوال: مخفی کردن فایل های گزارش StimulReport

NasimBamdad
دوشنبه 20 آذر 1391, 11:43 صبح
سلام و خسته نباشید .

من نرم افزار Win App ساختم و از گزارش ساز StimulReport استفاده می کنم .

در حال حاضر از یک Folder ساختم به اسم Reports و فایل های گزارش هم اونجا هستند و از اونجا مسیر رو در C# قرار دادم و گزارشات رو فراخوانی می کنم . مثل این

stiReport1.Load("Reports\\cover-letter\\bime_invoice_dey.mrt");
stiReport1.Dictionary.Variables["V1"].Value = Convert.ToString(dtz);
stiReport1.Dictionary.Variables["V2"].Value = Convert.ToString(dtz2);
stiReport1.Dictionary.Variables["V3"].Value = textBox1.Text;
stiReport1.Dictionary.Variables["V4"].Value = PersianDate.Now.ToShortDateString();
stiReport1.Show();

حالا چه کار باید کرد که وقتی با Setup ساز خود Visual Studio یک Installer براش ساختم فایل های گزارشم در دسترس نباشند ؟

NasimBamdad
سه شنبه 21 آذر 1391, 13:10 عصر
Just For Up !

morteza271
سه شنبه 21 آذر 1391, 17:07 عصر
حالا چه کار باید کرد که وقتی با Setup ساز خود Visual Studio یک Installer براش ساختم فایل های گزارشم در دسترس نباشند ؟
شما می تونید به روش دیگری عمل کنید به طوریکه نیازی نیست که فایل های گزارش رو کنار برنامه بذارین.
البته چون فکر کنم پروژتون کامل شده اگه تعداد گزارشاتون زیاده شاید نتونید به این روشی که میگم عمل کنید چون شاید براتون زمانبر باشه...

ببینید وقتی که ما dll استیمول رو به toolbox ویژوال اضافه کنیم چند کنترل رو در toolbox اضافه میکنه که یکی از اونا هست StiReport فکر میکنم!!!
اگه اونو روی فرمتون قرار بدین (دقیقا مثل یک تایمر که در زیر فرم نمایش داده میشه و در فرم دیده نمیشه) میتونید گزارشتون رو بسازید و در کد نیاید فایل گزارش رو لود کنید. و با همون گزارشی که در فرمتون ساختید کار کنید.
حتی میتونید بعد از اینکه به فرمتون اضافه کردین به جای اینکه براش گزارش جدید بسازید یکی از فایل های گزارش قبلی رو براش لود کنید و دیگه همیشه براش میمونه مگه اینکه خودتون حذفش کنید.
اینطوری دیگه نیازی نیست که فایل های گزارش رو کنار برنامه قرار بدین و فایل های گزارش خودشون به فایل exe اضافه میشن و در دسترس کاربر نیستن...
موفق باشید

cccccccccc
سه شنبه 21 آذر 1391, 17:54 عصر
سلام
میتونید گزارش ها رو به ریسورس اضافه کنید
یا گزارش ها رو ران تایم بسازید

NasimBamdad
چهارشنبه 22 آذر 1391, 11:48 صبح
شما می تونید به روش دیگری عمل کنید به طوریکه نیازی نیست که فایل های گزارش رو کنار برنامه بذارین.
البته چون فکر کنم پروژتون کامل شده اگه تعداد گزارشاتون زیاده شاید نتونید به این روشی که میگم عمل کنید چون شاید براتون زمانبر باشه...

ببینید وقتی که ما dll استیمول رو به toolbox ویژوال اضافه کنیم چند کنترل رو در toolbox اضافه میکنه که یکی از اونا هست StiReport فکر میکنم!!!
اگه اونو روی فرمتون قرار بدین (دقیقا مثل یک تایمر که در زیر فرم نمایش داده میشه و در فرم دیده نمیشه) میتونید گزارشتون رو بسازید و در کد نیاید فایل گزارش رو لود کنید. و با همون گزارشی که در فرمتون ساختید کار کنید.
حتی میتونید بعد از اینکه به فرمتون اضافه کردین به جای اینکه براش گزارش جدید بسازید یکی از فایل های گزارش قبلی رو براش لود کنید و دیگه همیشه براش میمونه مگه اینکه خودتون حذفش کنید.
اینطوری دیگه نیازی نیست که فایل های گزارش رو کنار برنامه قرار بدین و فایل های گزارش خودشون به فایل exe اضافه میشن و در دسترس کاربر نیستن...
موفق باشید

وقتی که من فایل گزارش رو لود کنم ( فایلی که از قبل ساختمش ) بازم باید یک مسیر بهش بدم (Load Report From File ) . بعدش هم خیلی وقت ها هست که باید چند تا گزارش رو در یک Form لود کنم ، احتمالا باید StiReport های متعدد اضافه کنم

NasimBamdad
چهارشنبه 22 آذر 1391, 11:53 صبح
سلام
میتونید گزارش ها رو به ریسورس اضافه کنید
یا گزارش ها رو ران تایم بسازیدچه طوری به Resource اضافه کنم ؟

بعد چه طوری آدرسش رو پیدا کنم و در کد نویسیم از اون آدرس برای لود کردن فایل گزارش استفاده کنم ؟ !