PDA

View Full Version : تغییر کانکشن برنامه بصورتی که نیاز به اس کیو ال نداشته باشد

masoodz
دوشنبه 20 آذر 1391, 16:55 عصر
سلام
دوستان من برنامه ای دارم که پایگاه داده اش sql هست ولی حالا نمی خوام روی کامپیوتر مشتری sql نصب کنم . کانکشن برنامه بصورت زیر هست

"server=MASOUD-PC\\SQLEXPRESS;database=isp;integrated security=true"
حالا اگه فایل mdf و log مربوط به پایگاه داده رو توش پوشه debug کپی کنم که مشتری نیاز به نصب اس کیو ال نداشته باشه کانکشن رو به چه صورتی باید تغییر بدم . و یا اگه راه بهتری به ذهن شما می رسه لطفا راهنمایی کنید . :قلب:

Mahmoud.Afrad
دوشنبه 20 آذر 1391, 17:43 عصر
بدون sqlserver مگه میشه؟!!!
اگر از sql استفاده کردید در هر صورت به sqlserver نیاز داری. میتونید نسخه sqlexpress رو نصب کنی که در هنگام ساختن ستاپ میتونید اضافه کنید تا به صورت خودکار نصب بشه. درصورتی که از نسخه express استفاده کردید از کانکشن زیر که کار اتچ کردن هم به عهده همین کانکشن هست استفاده کنید(نام دیتابیس رو به نام دیتابیس خودتون تغییر بدید):
@"Data Source=.\SQLEXPRESS;AttachDbFilename=|datadirector y|\Database1.mdf;Integrated Security=True;User Instance=True"

masoodz
دوشنبه 20 آذر 1391, 23:25 عصر
ممنونم از راهنماییت
من توبرنامم سه بار کانکشن تعریف کردم
یعنی مجبور به این کار بودم (نشد براش کلاس بنویسم)
دستور attachDbFilename یکبار اتچ میکنه و بار بعدی نمیشه این کارو کرد چون قبلا اتچ شده . درسته ؟ برای کانکشن های بعدی باید به چه صورت عمل کنم؟

programerinfonet
دوشنبه 20 آذر 1391, 23:51 عصر
نه دوست عزیز مشکلی نداره این دستور مجدد اتچ نمی کنه یا احیانأ فایل دیگه ای جایگزین نمی کنه

masoodz
سه شنبه 21 آذر 1391, 16:17 عصر
دوستان من همین کانکشن رو اضافه کردم کار می کنه ولی دیتا بیس رو اتچ نمی کنه
چیکار کنم ؟
عکس ارور هم براتون گذاشتم

masoodz
سه شنبه 21 آذر 1391, 17:03 عصر
@"Data Source=.\SQLEXPRESS;AttachDbFilename=|datadirector y|\tarhezemestane.mdf;Integrated Security=True;User Instance=True"
درضمن فایل های دیتابیس رو در قسمت دیباگ کپی می کنم و نسخه نصبی رو می سازم

alias136790
سه شنبه 21 آذر 1391, 20:09 عصر
یه نگاه به پستی که تو این تاپیک گذاشتم بذار:
http://barnamenevis.org/showthread.php?372818-تشخیص-این-که-دیتابیس-به-اس-کیو-ال-اتچ-شده-یا-نه
بعد از اینکه دیتابیس اتچ شد،هر موقع خواستی از دیتابیس استفاده کنی ، از کانکت استرینگ خودت:
"server=MASOUD-PC\\SQLEXPRESS;database=isp;integrated security=true" استفاده کن.

rezarko
سه شنبه 21 آذر 1391, 20:22 عصر
بدون sqlserver مگه میشه؟!!!
اگر از sql استفاده کردید در هر صورت به sqlserver نیاز داری. میتونید نسخه sqlexpress رو نصب کنی که در هنگام ساختن ستاپ میتونید اضافه کنید تا به صورت خودکار نصب بشه. درصورتی که از نسخه express استفاده کردید از کانکشن زیر که کار اتچ کردن هم به عهده همین کانکشن هست استفاده کنید(نام دیتابیس رو به نام دیتابیس خودتون تغییر بدید):
@"Data Source=.\SQLEXPRESS;AttachDbFilename=|datadirector y|\Database1.mdf;Integrated Security=True;User Instance=True"

یعنی اگه از این کانکشن استفاده کنیم دیگه نیاز به اتچ کردن دیتابیس نیست؟

masoodz
سه شنبه 21 آذر 1391, 21:30 عصر
دوست من مشکل من اینجاست که می خوام این نرم افزار روی سیستم مقصد اجرا بشه و نمی خوام خود مشتری کانکشن رو تغییر بده . اگه بخوام از کانکشن خودم استفاده کنم در واقع باید آدرس اس کیو ال مقصد رو توش بذارم
یه نگاه به پستی که تو این تاپیک گذاشتم بذار:
http://barnamenevis.org/showthread.php?372818-تشخیص-این-که-دیتابیس-به-اس-کیو-ال-اتچ-شده-یا-نه
بعد از اینکه دیتابیس اتچ شد،هر موقع خواستی از دیتابیس استفاده کنی ، از کانکت استرینگ خودت:
"server=MASOUD-PC\\SQLEXPRESS;database=isp;integrated security=true" استفاده کن.

alias136790
سه شنبه 21 آذر 1391, 22:24 عصر
بجای MASOUD-PC از . استفاده کن.

masoodz
سه شنبه 21 آذر 1391, 22:29 عصر
دوست من اون پستت رو مطالعه کردم . ولی نفهمیدم که چطور باید بانک اطلاعاتیم رو همراه نصب برنامه اتچ کنم . من برای نصب اس کیو ال وقتی فایل نصب برنامه رو می سازم اونو هم همراهش می ذارم که نصب بشه با استفاده از خود ویژوال
ممنونم از راهنماییهاتون
بجای MASOUD-PC از . استفاده کن.

programerinfonet
سه شنبه 21 آذر 1391, 22:52 عصر
دوست عزیز کد فوق درسته شما بجای MASOUD-PC از . استفادهکنیذ حله دیگه تو اجرای اول برنامه بانک به صورت خودکار اتچ میشه

masoodz
چهارشنبه 22 آذر 1391, 14:11 عصر
دوستان برنامه اجرا شد ممنون . حالا یه راهنمایی دیگه ازتون می خوام . چطور می تونم از این بانک پشتیبان بگیرم . میشه راهنمایی کنید ؟
دوست عزیز کد فوق درسته شما بجای MASOUD-PC از . استفادهکنیذ حله دیگه تو اجرای اول برنامه بانک به صورت خودکار اتچ میشه