PDA

View Full Version : بدست اوردن ایدی یا ارسال ایدی،اتیم انتخابی در دیتا کومبو به یک تیبل ممنون میشم اگر راهنمایی کنید

mahdi_d1385
دوشنبه 20 آذر 1391, 21:28 عصر
بدست اوردن ایدی یا ارسال ایدی،اتیم انتخابی در دیتا کومبو به یک تیبل ممنون میشم اگر راهنمایی کنید خیلی ضروری هست

mamad174
چهارشنبه 22 آذر 1391, 19:28 عصر
سلام خدمت دوست عزیز لطفا دقت کنید حتما باید در مورد سوال خودتون توضیح بدید سوال شما اصلا قابل فهم نیست

mahdi_d1385
چهارشنبه 22 آذر 1391, 20:55 عصر
سلام
مثلا اگر تیبل ما دارای نام پزشک و ایدی ان باشد و در دیتا کامبو فقط لیست فیلد را روی نام بزشک تنظیم کرده باشم که تنها نام بزشک نشان داده شده باشد . حال سوال من اینکه چگونه ممکن است کاربر یه پزشک را انتخاب کند از لیست دیتا کامبو ،،،، و ایدی پزشک انتخاب شده از دیتا کامبو در تیبلی با نام مراجه که نیاز به ایدی بزشک داد و یا درتکس باکس یا متغیر دیگر ذخیره شود یا نگهداری شود
امید وارم واضح گفته باشم
با تشکر از همه دوستان

SlowCode
چهارشنبه 22 آذر 1391, 21:54 عصر
سلام
نیازی نیست که آی دیش رو بدونی.
چند راه هست که میتونی ازشون استفاده کنی. مثلا:

adodc1.recordsourse="select * from tbldoctors where drname='" & combo1.text & "'"
'Or
adodc1.recordsourse="select * from tbldoctors where id='" & combo1.listindex & "'"
adodc1.refresh

البته تو روش دوم اگه لیست sort شده باشه نتیجه رو اشتباه میده. بهتره از روش اول استفاده کنی.

mahdi_d1385
چهارشنبه 22 آذر 1391, 22:36 عصر
db12003.mdb - 624.0 Kb (http://uplod.ir/ldfm3kbjlcrq/db12003.mdb.htm)
اقا محسن سلام
دستت گلت درد نکنه داداش . اما در دیتا بیس که لینک دانلودش بالا گذاشتم جدول مراجعه فقط با ایدی پزشک و دیگر موجودیت ها کار داره نه نام اونها

javadsms
یک شنبه 26 آذر 1391, 01:33 صبح
سلام

چیزی که من از حرف شما متوجه شدم ، فکر میکنم اینجوری مشکلت حل شه :
اول از همون راهی که آقا محسن گفت اسم دکترو سرچ میکنی ، بعدش این کد :

text1.text=adodc1.recordset("ID")

با این کد مقدار فیلد آیدی جدولی که اسم دکتر داخلشه ، در تکست باکس ذخیره میشه . بعدش میتونی این مقدار به دست اومده رو داخل جدول مراجعه ذخیره کنی .

mahdi_d1385
یک شنبه 26 آذر 1391, 15:10 عصر
ااز همه دوستان بی اندازه ممنونم مشکلم حل شد مخوصا اقا محسن و اقا جواد

yashar_2006
پنج شنبه 30 آذر 1391, 20:09 عصر
منم مثل دوستمون مشكل دارم اما مدل كد نويسي من اينطوريه

Dim cnn As New ADODB.Connection
Dim RS As New ADODB.Recordset
cnn.Open CnnStr
RS.Open "SELECT * FROM username WHERE id=" & userlst.ItemData(userlst.ListIndex), cnn

اگر ميشه منم راهنمايي كنيد

البته منم ميخوام كار ديگه كنم اونم اينكه يه قسمت از يه ايدي تو يه فرم رو فراخواني كنم