PDA

View Full Version : سوال: اشکال در سرچ فارسی و نمایش اطلاعات در datagridview

Mansoor92
دوشنبه 20 آذر 1391, 22:08 عصر
سلام

من یه برنامه به ویندوز اپلیکیشن دفتر تلفن با سی شارپ نوشتم و به دو تا مشکل برخوردم ممنون میشم راهنمایی کنید

1-وقتی برای پیدا کردن یه شخص از دیتا بیس نام اون رو به فارسی تایپ میکنم مشخصات اون شخص نشون داده نمیشه اما وقتی مشخصات شخص دیگه که بصورت انگلیسی وارد دیتا بیس شده رو به اینگلیسی تایپ میکنم برام پیدا میکنه ...ممنون میشم بگید مشکل چیه؟؟

2- وقتی برای نمایش فیلد ها تو دیتاگرید ویو کلیک میکنم دقیقا اطلاعات دیتا بیس رو برام میاره ولی اگر دوبار یا سه بار کلیک کنم اطلاعات رو بصورت تکرار برام میارم..راهی داره این مشکل حل بشه وفقط یه بار توی دیتاگرید ویو نمایش داده بشه؟؟

ممنون
یاعلی

ali_habibi1384
دوشنبه 20 آذر 1391, 22:28 عصر
حرف N رو كنار چيزي كه كاربر زده بذار جستجو كن.

veniz2008
دوشنبه 20 آذر 1391, 22:30 عصر
سلام. مشکل اول بخاطر تفاوت حروف فارسی و عربی هست. باید تمامی اطلاعات رو یا با حروف فارسی یا با حروف عربی ذخیره کنید ( یعنی بین ی و ي تفاوت وجود داره). شما باید به یک شکل (فارسی یا عربی) ذخیره و جستجو کنید ولی در مورد حروف انگلیسی فقط یک شکل نوشتن وجود داره . واسه همین در جستجوی انگلیسی مشکلی وجود نداره. نکته بعدی اینه که فیلدهایی رو که مقادیر فارسی رو شامل میشن حتما از نوع nvarchar انتخاب کنید.
واسه سوال دوم احتمال زیاد شما در رویداد کلیک دیتاتیبل (یا دیتاست) رو clear نمی کنید. واسه همین با هر بار کلیک کردن، مقدار جدید به مقادیری که از قبل وجود دارن اضافه میشن. کافیه کد زیر رو قبل از پر کردن دیتاتیبل بذارید:

dt.clear();
موفق باشید.

pcproject
یک شنبه 25 شهریور 1397, 15:48 عصر
سلام.
اتفاقا من کنارش N گذاشتم ولی نشون نداد.
مشکل عربی و فارسی هم نداره.

البته بخش ویرایش فرم من قراره‌زمانی‌که‌ توی یه textbox متنی تایپ میشه توی بقیه txtها بقبه اطلاعات اون سطر رو نشون بده.