PDA

View Full Version : مشکل در کپی کردن فایل های دیتابیس

پیام حیاتی
دوشنبه 20 آذر 1391, 22:44 عصر
سلام
من یک دیتابیس رو ساختم و الآن میخام به پوشه برنامم منتقلش کنم (کپی)،اما وقتی به محل ذخیره فایل ها میرم :
C:\Program Files\Microsoft SQL Server\MSSQL10_50.MSSQLSERVER\MSSQL\DATA
و فایل ها رو کپی میکنم با خطای تصویر مواجه میشم.
Unlock هم که میزنم به url ای متصل میشه که در وب وجود نداره:
http://ccollomb.free.fr/unlocker/

asghar2008
دوشنبه 20 آذر 1391, 22:53 عصر
سلام
یه برنامه ای داره از دیتابیست استفاده میکنه!!

SQl server رو Stop کن بعد کپی بزن.بعد از کپی 2باره Start یزن

behzadkhatari
دوشنبه 20 آذر 1391, 23:08 عصر
دوست عزیز اس کیو ال سرور برای امنیت دیتابیس ها اونها رو لاک میکنه. شما برای انتقال فایل یا باید اون رو در management studio دی اتچ deattach کنید بعد اونها رو انتقال بدید و یا ازون بک آپ بگیرید رو دیتابیس جدید restore کنید

patrick5053
سه شنبه 21 آذر 1391, 07:41 صبح
يه راه حل ساده تر، شما در صفحه عادي دسكتاپ كليدهاي كنترل و آلت و ديليت رو بزن و بعد به سربرگ processes برو و پروسه هاي sqlwriter.exe و sqlserver.exe رو end process كن بعد به همون آدرس بانك در درايو ‍C برو و بانكت رو بردار و در محل مورد نظر كپي كن، و براي برگشت اين پروسه ها، سيستمت رو دوباره راه اندازي كن يا نام همون پروسه هايي كه غير فعال كردي رو دوباره به ليست پروسه ها اضافه كن ولي بهترين راه، راه اندازي مجدد سيستم هست.

behzadkhatari
سه شنبه 21 آذر 1391, 09:22 صبح
يه راه حل ساده تر، شما در صفحه عادي دسكتاپ كليدهاي كنترل و آلت و ديليت رو بزن و بعد به سربرگ processes برو و پروسه هاي sqlwriter.exe و sqlserver.exe رو end process كن بعد به همون آدرس بانك در درايو ‍C برو و بانكت رو بردار و در محل مورد نظر كپي كن، و براي برگشت اين پروسه ها، سيستمت رو دوباره راه اندازي كن يا نام همون پروسه هايي كه غير فعال كردي رو دوباره به ليست پروسه ها اضافه كن ولي بهترين راه، راه اندازي مجدد سيستم هست.

چرا لقمه رو دور سرت میچرخونی. بابا جان
1- دیتابیس رو deattach کن
2- فایل ها رو به جای جدید کپی کن
3-دوباره دیتابیس رو attach کن

group45
سه شنبه 21 آذر 1391, 09:24 صبح
باسلام
دوست عزیز برای اینکه موقع کار با دیتا بیس واسه دیتابیس مشکلی پیش نیاد اس کیو ال اجازه هیچگونه تغییری رو نمیده.
شما دو راه دارید:
1- برنامه رو متوقف کنید و فایلا رو کپی کنید.
2- اگه بازم نشد تو all programs تو sql express 2005 اونو متوقف کنید (چون احتمال داره هنوزفوکوس روش باشه).

پیام حیاتی
سه شنبه 21 آذر 1391, 15:11 عصر
سلام
ممنون از پاسخ هاتون.
راه حل بسیار ساده تر از روش های گفته شده برخی دوستان بود،من متوجه شدم که دیتابیس باید رها بشه دوستان هم اشاره کردن اما کسی نحوه Deatch کردن و متوقف سازی رو نگفت.
من به صورت آموزشی و تصویری میزارم اگر دوستان دیگه ای نیاز داشتن سریعتر به نتیجه برسند:
برای اینکه بتونیم دیتابیس ساخته شده رو کپی کنیم بعد از ایجاد و ذخیره اون در محیط SQL SERVER روی دیتابیس کلیک راست کنید و مسیر زیر رو برید :

Tasks --> Deatch
بعد از انتخاب Deatch فایل دیتابیس آزاد میشه و میتونید کپی کنید.
راهنمای بیشتر در تصویر پیوست.
باز هم تشکر