PDA

View Full Version : سوال: اضافه کردن یک رکورد خالی به جدول SQL

gilsoft
سه شنبه 21 آذر 1391, 00:54 صبح
سلام دوستان

من یک Table از نوع Sql2008 دارم .. که این Table فقط یک رکورد دارد (باید داشته باشد) که از این Table برای ذخیره تنظیمات نرم افزار استفاده میکنم

وقتی که نرم افزار را بصورت خام (صفر کیلومتر)تحویل مشتری میدم .. این Table باید یک رکورد خالی داشته باشد
حالا مشکل اینجاست : که من نمیتونم با دستور INSERT یک رکورد خالی ایجاد کنم (همش Vlaues میخواد)

آیا راه دیگری برای درج رکورد خالی در جدول Sql هست ؟ :متفکر:

farazjalili
سه شنبه 21 آذر 1391, 01:29 صبح
سلام اگه allow null هر فیلد رو موقع درست کردن جدول مشخص کنی می تونی یک رکورد خالی ایجاد کنی و موقع insert کردن می تونی فقط مقدار id رو مقدار دهی کنید و بقیه خالی باشه

gilsoft
سه شنبه 21 آذر 1391, 21:48 عصر
سلام اگه allow null هر فیلد رو موقع درست کردن جدول مشخص کنی می تونی یک رکورد خالی ایجاد کنی و موقع insert کردن می تونی فقط مقدار id رو مقدار دهی کنید و بقیه خالی باشه
سلام ذوست عزیز

Allow Null همه فیلدها بصورت اتوماتیک (توسط خود Sql) تیک خورده ...

آیا باید این تیک رو بردارم ؟ :متفکر:

saber_ershadi
سه شنبه 21 آذر 1391, 22:13 عصر
اگه تیک رو بگیری حتما باید درون فیلدت مقدار داشته باشی ولی اگه تیک باشه یعنی اگه به فیلد مقداری هم ندی مشکلی پیش نمیاد مثلا اگه فیلدی رو به صورت کلید در نظر بگیری نمیتونه خالی باشه پس تیکش رو خودکار بر میداره

gilsoft
سه شنبه 21 آذر 1391, 22:41 عصر
اگه تیک رو بگیری حتما باید درون فیلدت مقدار داشته باشی ولی اگه تیک باشه یعنی اگه به فیلد مقداری هم ندی مشکلی پیش نمیاد مثلا اگه فیلدی رو به صورت کلید در نظر بگیری نمیتونه خالی باشه پس تیکش رو خودکار بر میداره

هیچکدوم از فیلدها رو بصورت KEY تعریف نکردم .. (چون طبق توضیحاتی که در پست 1# دادم .. نیاز به چنین چیزی نیست)

من فقط میخوام یه رکورد خالی به بانکم اضافه کنم :افسرده:

rezaprogrammer
سه شنبه 21 آذر 1391, 23:51 عصر
هیچکدوم از فیلدها رو بصورت KEY تعریف نکردم .. (چون طبق توضیحاتی که در پست 1# دادم .. نیاز به چنین چیزی نیست)

من فقط میخوام یه رکورد خالی به بانکم اضافه کنم :افسرده:
عزیز شما دستی ردیف رو تو SQL ایجاد کن. بعدش هر موقع تنظیمات توسط کاربر تغییر کرد فقط باید اون رو Updateکنی.