PDA

View Full Version : سوال: درخواست راهنمایی خیلی مهم در ایمپورت کردن psd

hamid3pnn
سه شنبه 21 آذر 1391, 17:38 عصر
با عرض سلام دوستان عزیز

وقتی میخوام فایلهای psd رو داخل فلش cs6 ایمپورت (import to stage) کنم , اگه تیک create movie clip و تیکهای دیگه رو نزنم همه لایه ها با همون

فولدر گروهی که داخل فوتوشاپ طراحی کردم بدون مشکل ایمپورت میشن ولی وقتی تیک movie clip رو میزنم کل اون فولدر group به صورت یک لایه

تکی ایمپورت میشه . دیگه خبری از فولدرها و لایه های زیرمجموعه دیگه نیست و فقط انگار یه عکس ایمپورت کردم ولی در قسمت library همه اون

فولدرها و لایه ها دیده میشن ولی تو قسمت timeline کل گروه به صورت یه لایه تکی عکس دیده میشه.

لطفا راهنمایی بفرمایید

انشاءالله سربلند باشید

magnetbox.ir
سه شنبه 21 آذر 1391, 18:14 عصر
سلام :

آموزش import کردن فایل psd داخل فلش رو اینجا می زارم و امیدارم که کمکتون بکنه .

1- ابتدا یک پنجره جدید فلش باز کنید .

2- یک فایل psd رو درگ کنید روی stage فلش .اینجور import to stage میشه

3- تنظیمات import رو اعمال کنید .

4- دکمه ok رو بزنید .

این کلیت ماجراست .

حالا آموزش تنظیمات :

بعد از درگ این پنجره رو می بینید .
96486
حالا پایین سمت چپ یک گزینه به عنوان convert layers to رو می بینید

اونجا دو گزینه داره : گزینه 1-flash layes هست و گزینه دوم keyFrames هستش

گزینه 1 یعنی هر لایه فایل psd شما به همان صورت داخل لایه های فلش قرار بگیره به همان تعداد و به همان ترتیب
گزینه 2 یعنی هر لایه فایل psd در یک لایه اما داخل key frame های پشت سر هم قرار می گیره

هر کدوم رو که نیاز دارید انتخاب کنید
پایین تر از این گزینه دو گزینه دیگر قرار داره

اولی که میشه :place layers at orginal position

اگه این گزینه تیک داشته باشد لایه هاتون دقیقا در همون مکانی که در فتوشاپ تنظیم شدن قرار می گیرن

دومی گزینه که میشه :set stage size to same size as photoshop canvas

یعنی اگر این گزینه تیک داشته باشه اندازه stage شما با اندازه فایل psd شما یکی میشه

به طور مثال اگر اندازه stage فلش شما 100*200 باشه و اندازه image size فایل psd شما 1*1 باشه

در نتیجه اندازه stage فلش شما هم 1*1 میشه

magnetbox.ir
سه شنبه 21 آذر 1391, 18:26 عصر
حالا اگر روی هر لایه psd خود در سمت چپ پنجره کلیک کنید با گزینه های زیر روبرو می شوید

96488

گزینه ها به ترتیب از بالا سمت راست گفته میشه :

1-bitmap image with editable layer syles

اگه این گزینه را انتخاب کنید لایه شما به داخل یک movieclip قرار می گیره و شما باید در این حالت یک

instance name ( یک اسم ) به سمبل تون بدید و می تونید تو قسمت پایینش که registration هست
محل قرار گرفتن عکستون رو داخل movieClip مشخص کنید که به صورت پیش فرض 0 و 0 هست

2-flattended bitmap image
در این حالت لایه شما به صورت یک فایل عکسی داخل لایه یا فریم قرار میده البته اینجا هم می تونید با
زدن گزینه create movie clip for this layer تمام موارد مربوط به این قسمت رو که توضیح داده شد انجام بدید

hamid3pnn
سه شنبه 21 آذر 1391, 18:37 عصر
خیلی ممنون از توضیحات کامل شما

مشکل من اینجاست که اولش که فلش رو بازمیکنم و سپس action script 3 رو که انتخاب میکنم که فایلهای psd رو داخل فلش ایمپورت کنم اصلا لایه ها وارد نمیشن

مگه اینکه movie clip رو تیک نزنم و همینطوری که import to stage رو از قسمت فایل انتخاب میکنم بدون تغییرات انتخاب کنم که همه فولدرها و لایه ها

ایمپورت بشن وگرنه اگه بخوام قابلیت movie clip یا ... رو تیک بزنم کل فایل psd به صورت لایه تکی ایمپورت میشه

magnetbox.ir
سه شنبه 21 آذر 1391, 18:39 عصر
توضیح قسمت آخر که publish settings هست

1- compression که دو گزینه برای compress کردن داره

اگه فشرده سازی شما گزینه lossy باشه به شما دو گزینه دیگر می دهد که عبار تند از

use publish setting : یعنی کیفیت فشرده سازی این لایه با همون تنظیماتی که در قسمت publish setting شده

اعمال بشه که به صورت پیش فرض 80 است

custom: میتونید مقدار فشرده سازی رو کم تر یا بیشتر کنید .

حالا روی دکمه calculate bitmap size کلیک کنید تا اندازه ان لایه رو بعد از فشرده سازی ببینید

www.magnetbox.ir (http://barnamenevis.org/www.magnetbox.ir)

magnetbox.ir
سه شنبه 21 آذر 1391, 18:46 عصر
تعداد لایه هاتون چند تاست

گزینه marge layerرو کلیک که نمی کنید

لایه هایی که چشماشون بسته هست رو یک بار تو فتوشاپ حذف و دوباره چک کنید

توصیه می کنم با یک فایل psd سبک تر چک کنید .

hamid3pnn
سه شنبه 21 آذر 1391, 19:19 عصر
برای اینکه بهتر توضیح بدم عکس ها رو میذارم

http://upcity.ir/images/98579601655974905476.png
و
http://upcity.ir/images/94471292527397507613.png
و
http://upcity.ir/images/44257987637403231148.png

که توی عکس سوم میبینید که کل اون همه لایه و فولدر توی قسمت timeline به صورت یه لایه وارد میشه ولی تو قسمت

چپ در قسمت library کل لایه ها دیده میشن که یه لایه به نام group6 غیر از فولدر اصلی group6 داخل لایه ها

وجود داره که قابلیت movie clip داره که توی فوتوشاپ و فایل psd همچین لایه ای نیست و انگار کل لایه ها و فایلها

اومده توی این لایه قرار گرفته , با فایلهای psd کم حجم هم امتحان کردم ولی همین میشه و یه سوال دیگه داشتم

که من برای پروژه نهایی استاد پروژه ازم خواسته که یه سایت فلش مولتی مدیای آموزشی درست کنم که حجم فایلها کم

باشه هرکس با سرعت پایین اینترنت هم بتونه راحت ببینه و من همونطور که میبینید داخل فوتوشاپ یه سایت

آموزش سخت افزار که آموزشها رو داخل اسلاید پاورپوینت گذاشتم و میخوام که با camtasia از اسلاید فیلمبرداری

کنم و صحبت کنم و به سایت اضافه کنم که راه دیگه بلد نبودم که آموزشها رو به صورت

انیمیشن طراحی کنم چون گفته آموزش انیمیشن و... داشته باشه , آیا غیر از نرم افزار فلش راه دیگه واسه درست کردن

سایت فلش هست؟

magnetbox.ir
چهارشنبه 22 آذر 1391, 10:03 صبح
سلام :

من عکس هایی که گذاشته بودید رو دیدم

چون شما فولدر gropu رو انتخاب کردی و تیک movie clip رو زدی همه عکس های زیر مجموعه اش داخل یک

movie clip رفته و لایه به لایه قرار گرفته .

شما برای اینکه منظور من رو بفهمید روی اون عکسی که داخل فلش میاد دابل کلیک کن تا داخل movie clip بری

و لایه های دیگر رو ببینی

hamid3pnn
چهارشنبه 22 آذر 1391, 13:36 عصر
سلام خیلی ممنون

الان خدا رو شکر کاری که شما گفتید رو انجام دادم درست شد

واقعا خیلی ممنون, اعصابم رو خرد کرده بود, فقط چرا به صورت فولدر داخل فلش نشون نمیده؟ و اگه من تیک movie clip رو برای فولدر group نزنم چی میشه؟

چون وقتی برای لایه ها میزنم ولی برای فودر group نمیزنم درست مثل فولدری که توی فوتوشاپ هستند داخل فلش هم
میان ,

زدن یا نزدن تیک movie clip برای خود فولدر group چه فرقی داره؟

انشاءالله سربلند باشید

magnetbox.ir
چهارشنبه 22 آذر 1391, 14:29 عصر
سلام :

شما وقتی تیک group رو می زنید همه لایه های داخل اون فولد رو داخل یک movieclip می بره و لایه به لایه میکنه

در اصل اینجا group شما همون movie clip محسوب میشه