PDA

View Full Version : مشکل نشناختن مسیر در ویژوال استودیو

mamalyjoon
سه شنبه 21 آذر 1391, 19:53 عصر
من یک وب سایت با ویژوال استودیو طراحی کردم که مثل بقیه یک پوشه مجازی تو یک درایو مثلا c
برام ساخته حالا اگه من بخام این فولدر که فایلهای وب که با asp.netهست رو روی یک کامپیوتر دیگه یا حتی روی
یک درایو دیگه توی کامپیوتر خودم منتقل کنم ایرادی که میگیره اینه که میگه مسیر فایل رو نمیتونه شناسائی کنه
چطور میشه این موضوع را حل کرد که بصورت پویا خودش بتونه ریشه دایرکتوری فایل رو پیدا کنه
مرسی

fakhravari
چهارشنبه 22 آذر 1391, 09:49 صبح
Server.MapPath(@"~/")

mamalyjoon
چهارشنبه 22 آذر 1391, 10:43 صبح
Server.MapPath(@"~/")

این تیکه کد رو کجای سایتم باید قرار بدم من اماتور هستم تو طراحی اگه میشه بیشتر راهنمائی کنید

fakhravari
چهارشنبه 22 آذر 1391, 12:39 عصر
جوری که من فهمیدم مشکل با مسیر ذخیره سازی داده ها دارید.
مگر با چه کدی ذخیره می کنید.؟؟

siavashdez
چهارشنبه 22 آذر 1391, 15:47 عصر
دستور زیر باعث میشه مسیر منطقی مربوط به ریشه پروژه شما برگردونده بشه ، پس اگه مسیری رو که می خواهید فایل توی اون ذخیره بشه در داخل پروژه است باید از دستور زیر استفاده کنید و اگر نمی خواهید در روت پروژه ذخیره کنید و در پوشه خاصی است مابقی مسیر رو در ادامه / بنویسین

Server.MapPath(@"~/")

mamalyjoon
شنبه 25 آذر 1391, 11:59 صبح
دستور زیر باعث میشه مسیر منطقی مربوط به ریشه پروژه شما برگردونده بشه ، پس اگه مسیری رو که می خواهید فایل توی اون ذخیره بشه در داخل پروژه است باید از دستور زیر استفاده کنید و اگر نمی خواهید در روت پروژه ذخیره کنید و در پوشه خاصی است مابقی مسیر رو در ادامه / بنویسین

Server.MapPath(@"~/")

ببینید من با ویژوال استودیو طراحی سایت دارم یاد میگیرم بنابراین این کدی که دادین رو باید داخل محیط نرم افزاری ویژوال استفاده کنم؟
چون خود نرم افزار در اول کار که سایت میخای ایجاد کنه میاد یک پوشه مثلا تو درایو Cایجاد میکنه و بعد از اتمام کار دیگه نمیشه اسمس که در اول برای پروزه انتخاب کردیو تغییر بدی یا مسیر پوشه رو عوض کنی مثلا ببری تو درایو D بزاری

Cybersilent
شنبه 25 آذر 1391, 15:04 عصر
این کد آدرس رو نسبت به مسیر جاری که صفحه اجرا هست رو میده

Server.MapPath(".")

mamalyjoon
شنبه 25 آذر 1391, 16:47 عصر
این کد آدرس رو نسبت به مسیر جاری که صفحه اجرا هست رو میده

Server.MapPath(".")

نحوه استفاده از این کد رو برام لطفا بنویسید از Aتا Z
thanx

mamalyjoon
یک شنبه 26 آذر 1391, 17:11 عصر
جوری که من فهمیدم مشکل با مسیر ذخیره سازی داده ها دارید.
مگر با چه کدی ذخیره می کنید.؟؟

ببینید من مثلا مسیر دهی یک پوشه درون کل سایتم نیست
پوشه کلی سایتم هست اونرو چطور ادرس دهی کنم مثلا خود ویژوال استودیو اول کار میاد یه مسیر برای پوشه کل پروژه برای شما تو یک درایوی در نظر میگیره بعد شما میتونی یا local serverیا HTTPو یاFTPذخیره کنی
من ائن رو میگم

کسی پاسخی نداره

Mag-Mag
یک شنبه 26 آذر 1391, 18:29 عصر
ببین وقتی یه پروژه وب با ویژوال استدیو باز میکنی همون اول ازت میپرسه که فایلهای این پروژه رو کجا ذخیره کنم
که مسیر پیش فرضش به قول تو توی درایو c هست
حالا تو میخوای کل این پروژه رو ببری توی مثلا درایو D
اول از همه ویژوال استدیو و مرورگرتو ببند
حالا دقت کن که ویژوال استدیو دوتا پوشه برای پروژه ی تو ایجاد میکنه
یکی مال خودش هست که در پوشته backup ایجاد میکنه که تو به اون کاری نداشته باش
اون پوشه دیگه که اگه ادرس ندی بهش به صورت پیش فرض میشه این آدرس
C:\Users\mostafa\Documents\Visual Studio 2010\Projects
حالا توی پوشه project فولدری که به نام پروزت هست رو کپی کن هر جا می خوای ببر
دقت کن که توی اون پوشه حتما یک فایل با پسوند sln (که solution پروژتو در بر میگیره)باشه
البته مسیری که من دادم هم بسته به تنظیمات Visual Studio قابل تغییر است
اما معمولا پیش فرضش همینه