PDA

View Full Version : سوال: مشکل در ساخت setup و اتصال DB

bahar.mandegar
سه شنبه 21 آذر 1391, 23:15 عصر
سلام
من یه برنامه حسابداری نوشتم با زبان VB6 مشکل در اتصال بانک اطلاعاتی بعد از ساختن setup برنامه دارم چون زمانی که برنامه روی یه سیستم دیگه نصب و اجرا میشه دنبال پایگاه داده تو درایوی که بهش متصل شده میگرده و چون نیست دچار خطا میشه . اگه کسی میدونه چی کار کنم که بانک اطلاعاتیش توی یه کامپیوتر دیگه دچار مشکل نشه لطفا راهنماییم کنه.

amin32
چهارشنبه 22 آذر 1391, 00:06 صبح
اگر از کنترل data در برنامه استفاده کردید و با این مشکل مواجه شدید , میتونید فایل بانک رو در پوشه ای که برنامه رو ذخیره کردید قرار بدید. و در قسمت DatabaseName کنترل data به جای مسیر کامل فایل , فقط نام فایل به همراه پسوند رو قرار بدید. مثلا : test.mdb

bahar.mandegar
چهارشنبه 22 آذر 1391, 01:09 صبح
اگر از کنترل data در برنامه استفاده کردید و با این مشکل مواجه شدید , میتونید فایل بانک رو در پوشه ای که برنامه رو ذخیره کردید قرار بدید. و در قسمت DatabaseName کنترل data به جای مسیر کامل فایل , فقط نام فایل به همراه پسوند رو قرار بدید. مثلا : test.mdb

همین کارو کردم اما دچار مشکل شدم . از adodc استفاده کردم و کدنویسی واسه اتصال به بانک مسیر رو با همین روش نوشتم اما بعد از اجرا روی یه سیستم دیگه خطا میده که نمی تونه DB رو پیدا کنه .

amin32
چهارشنبه 22 آذر 1391, 01:57 صبح
همین کارو کردم اما دچار مشکل شدم . از adodc استفاده کردم و کدنویسی واسه اتصال به بانک مسیر رو با همین روش نوشتم اما بعد از اجرا روی یه سیستم دیگه خطا میده که نمی تونه DB رو پیدا کنه .

کد قسمت مربوط به اتصال رو قرار بدید تا شاید کسی بتونه راهنمایی کنه.