PDA

View Full Version : چقدر این بخش بی محتوا شده.

Variable
چهارشنبه 22 آذر 1391, 00:56 صبح
نمیدونم . شاید دارم اشتباه میکنم. ولی من وقتیکه با این سایت اشنا شدم فکر میکردم که خیلی میتونه باعث پیشرفتم بشه. ولی بعد از یه مدت فعالیت کم کم دیدم. که اصلا حضور داشتن تو این سایت باعث نمیشه که چیزی خاصی به دانش ادم اضافه بشه. شاید در حد همین سوالاتی که یکدفعه ایی در حین کد نویسی بهش بر میخوریمو سریع میایم اینجا مطرحش میکنیم. در همین حد رفع اشکال.
برای من اینجوری شد که حضور داشتن تو این فرومها جلوی بیشتر کتاب خوندنم رو گرفت .

یا باید به فکر تغییر ساختار این سایت و مخصوصا این فروم باشید. یا اینکه باید به همین روال که هیچ ارتقای هدفمندی رو به اعضاش نمیده . پیش بره .
بیشتر صحبتم سره همین بخش جاوااسکریپت بود.
تو بخش انتقاد و پیشنهاد ننوشتم . خاستم بقیه دوستان هم بخوننش

maktoom
چهارشنبه 22 آذر 1391, 02:03 صبح
سلام

برای من اینجوری شد که حضور داشتن تو این فرومها جلوی بیشتر کتاب خوندنم رو گرفت .
بزرگترین اشتباهی که بعضی از دستان می کنن ینه که می خوان بدون خوندن کتابای مرجع برنامه نویسی یاد بگیرن.
روی صحبت با شما نیست. بلکه با این طرز تفکره. چرا باید بدون خوندن چند کتاب مرجع همچین توقعی داشته باشید که این سایت کمکتون بکنه؟
خیل بسیاری از سوالات رو با تنها ورق زدن کتابای اصلی میشه نپرسید.
سوالاتی از این دست هم مطرح شده: شی گرایی چیه؟ یکی واسم توضیح بده! یا مثلا برتری فلان چیز چیه؟
جدا این سوالات چه چیزی رو نشون میده؟؟؟
کمی بهش فکر کنید ببینید اصلا جایگاه کتابهای مرجع کجاست؟
و جایگاه یک فروم کجاست؟
ما جای اینا رو باهم عوضی گرفتیم.
چون حوصله خوندن و یادگرفتن فوق العاده کمی داریم.

Variable
چهارشنبه 22 آذر 1391, 10:45 صبح
بله . پرشده از سوالای پیش و پا افتاده
. چه بهتره که یه بخش عمومی برای سوالای ساده ایجاد بشه .
که هرکسی که به سوالات اماتوری بر میخوره . اونجا بپرسه . و بخش اصلی رو برای ایجاد بحثای پیشرفته بگذارند

eAmin
جمعه 24 آذر 1391, 21:05 عصر
چندین ساله که تمامی انجمن های برنامه نویسی/بخش برنامه نویسی در بقیه فروم ها در ایران با این مشکل روبرو هستن، بعلت های زیادی که بازگو کردنشون از حوصله من خارجه.
راه حلی که ارائه دادید رو قبول دارم، چنین چیزی مشابهی رو خیلی ها پیشنهاد دادند(اما!) منتها باید 2-3 نفر مدیر فعال داشته باشه تا سوالهای بسیار مبتدی رو به بخش خودش منتقل کنه، چون اگر به دست خود کاربر باشه فکر میکنه خیلی حرفه ای هست و یا برای اینکه سریع تر جواب بگیره در انجمنی که براش بحث های اصلی در نظر گرفته شده استفاده میکنه.
ولی متاسفانه یکی از دلایلی که از پیشرفت انجمنها جلوگیری شده ترک کردن افراد حرفه ای از انجمن ها هست، که کاریش نمیشه کرد و از همین رو پیدا کردن مدیران فعال که پایه ی علمی خوبی داشته باشن بسیار بسیار سخته.
جتی خود من بیشتر تماشا کننده هستم تا اینکه بخوام به سوالی پاسخ بدم یا تو بحث ها شرکت کنم. (اگر بحثی یا سوالی واقعن ارزشش رو داشته باشه چرا که نه!)