PDA

View Full Version : مشکل با حذف مطالب سایت

na3er-faraji
چهارشنبه 22 آذر 1391, 11:35 صبح
سلام. فرض کنید یک سایت آگهی ذاریم . کاربر میاد آگهی خودش رو ثبت میکنه و بعد چند روز اون کالاش فروش میره. حالا کاربر میاد آگهی ش رو پاک میکنه و اون صفحه آگهی که قبلا توسط گوگل ایندکس شده دیگه وجود خارجی نداره. حالا به نظرتون چیکار میشه کرد تا اینکار از نظر گوگل یک امتیاز منفی برای ما محسوب نشه؟

maktab
چهارشنبه 22 آذر 1391, 11:41 صبح
حالا به نظرتون چیکار میشه کرد تا اینکار از نظر گوگل یک امتیاز منفی برای ما محسوب نشه؟

سلام. چرا امتیاز منفی حساب بشه؟
شما میتونید برای چنین اخطارهایی یک صفحه درست کنید و بازدیدکننده را به آن هدایت کنید. مثلا صفحه ای با این متن "کالای مورد نظر شما فروخته شده است" یا هر چیز دیگه.

Mani_rf
چهارشنبه 22 آذر 1391, 12:35 عصر
بهترین کار اینه که شما چیزی رو حذف نکنید. State تعریف کنید و از طریق اون تصمیم بگیرید که تو چه وضعیتی قرار گرفته و به نسبت اون کاربر رو راهنمایی کنید. با این کار میتونید تاریخچه مناسبی هم از همه چیز داشته باشید.

na3er-faraji
چهارشنبه 22 آذر 1391, 12:38 عصر
بله من همین الان هم حذف نمیکنم. اما وقتی کاربر میره تو تنظیماتش و یک اگهی رو حذف میکنه من چیکار میتونم بکنم؟ راه پیشنهادیتون چیه؟ حذفم نکنه خوب نمیشه. مثلا طرف یک موبایل گذاشته برا فروش و فروختتش. حالا اگه حذف نکنه افراد هی باش تماس میگیرن!!!

alihassanabadi
چهارشنبه 22 آذر 1391, 15:17 عصر
سلام

اما وقتی کاربر میره تو تنظیماتش و یک اگهی رو حذف میکنه من چیکار میتونم بکنم؟
نیازی به حذف نیست
یک فیلد تعریف کن به نام IsDeleted از نوع bit (البته اگه از اس کیو ال استفاده میکنی) حالا اگه کاربر حذف کرد این فیلد رو 1 کن و تو اون صفحه ای که توسط گوگل قراره ایندکس بشه این فیلد رو چک کن
و اگه 1 بود توی لیبل بزن "کالا مورد نظر موجود نمی باشد"
حالا بازم اگه 1 بود تو بخش مدیریت اون کاربر دیگه نشونش نده که فکر کنه حذف شده این یعنی حذف منطقی نه حذف فیزیکی

na3er-faraji
چهارشنبه 22 آذر 1391, 15:30 عصر
من الان دقیقا همین کار رو میکنم.(منظورم اینه که من از روش حذف فیزیکی استفاده نمیکنم) اما به نظرتون این مشکل ایجاد نمیکنه ؟ چون قبلا تو اون صفحه یک چیز دیگه بوده و حالا اون صفحه هست ولی فقط یک متن توشه که مثلا این کالا حذف شده!!!
آیا این در seo تاثیر منفی نمیزاره؟

منظورم اینه که بار اول که گوگل اومده اون صفحه رو ایندکس کرده متن آگهی کاربر توش بوده. حالا سری بعد که میاد اونجا مثلا یک متن نوشته که این آگهی توسط کاربر حذف شده است!!!

alihassanabadi
چهارشنبه 22 آذر 1391, 15:36 عصر
به نظر من تاثیر منفی نداره
بعدش گوگل به این کاری نداره
چند تا استراتژی خیلی مهم هست که شما اگه اونا رو رعایت نکنی منفی میخوری
در کل بازم اگه فکر میکنید اینجوریه
در نهایت میتونید با jquery اون لینک خرید رو مخفی کنید به همین راحتی که این روش دیگه هیچ موردی نداره.