PDA

View Full Version : کد پیج فارسی

amir_king2_2
جمعه 07 آذر 1382, 08:55 صبح
با سلام
ما داریم روی یک پروژه تحت شبکه با #C کار می کنیم که این برنامه در آینده نزدیک به تحت وب با #C یا Asp.net توسعه خواهد یافت . ما می خواهیم کدپیجی در برنامه به کار ببریم که تمام فونتهای فارسی وابسته به آن کدپیج باشد . بانک اطلاعاتی هم Sql server خواهد بود.

آیا اکنون ما میتوانیم از فارسی ساز خود ویندوز 2000 و XP استفاده کنیم (و در برنامه از فونت Tahoma )بطوری که در آینده در برنامه تحت وب اطلاعات کاملا فارسی نمایش داده شوند و هیچ ایراد فارسی در آن مشاهده نشود.

ضمنا این برنامه ممکن است روی انواع سیستم عامل ها نظیر 98 و me , 2000 , XP , ... اجرا گردد.

یا بایستی این فارسی نویس رو خودمون بنویسیم ؟

لطفا ما را راهنمایی نمایید.
با تشکر

Vahid_Nasiri
جمعه 07 آذر 1382, 12:18 عصر
مشکلی ندارد. برنامه های ASP.NET روی مرورگر کلاینت مشاهده می شوند و مرورگرها کاملا یونیکد را پشتیبانی می کنند. بنابراین همان utf-8 بهترین انتخاب برای شما است و هیچ مشکلی هم ندارد و کاملا تست شده است ....

Inprise
شنبه 08 آذر 1382, 11:08 صبح
ضمنا این برنامه ممکن است روی انواع سیستم عامل ها نظیر 98 و me , 2000 , XP , ... اجرا گردد

درصورتیکه برنامه ویندوزیتون بخاد روی ویندوزهای 98 و ام ای اجرا بشه ، با یونیکد مشکل خواهید داشت .

Vahid_Nasiri
شنبه 08 آذر 1382, 18:16 عصر
منظور دوستمان برنامه ی ویندوز (دسک تاپ) نیست. وب اپلیکشنی است که روی سرور اجرا خواهد شد و نمایش آن و ... روی مرور گر وب کلاینت ها است. هیچ مشکلی وجود ندارد (روی تمام ویندوز ها با IE6)! من گارانتی می کنم!

Inprise
شنبه 08 آذر 1382, 18:25 عصر
البته وب اپلیکشین همینطور است که فرمودید و از آی ای 5.1 به بالا هیچ مشکلی در پردازش و ویرایش یونیکد وجود ندارد ، لیکن مطلب من ناظر بود بر ویندوز اپلیکیشن ها :wink:

Vahid_Nasiri
شنبه 08 آذر 1382, 18:26 عصر
:wink:

Inprise
شنبه 08 آذر 1382, 18:29 عصر
خوشم میاد از رو نمیری ! :mrgreen:

Vahid_Nasiri
شنبه 08 آذر 1382, 18:35 عصر
کی؟! من یا خودت؟! :mrgreen:
( سر عصری حوس کرده بودم یه چشمک بزنم! مشکلی داره داداش! :mrgreen: :skull: )

nematia
یک شنبه 09 آذر 1382, 02:26 صبح
مردم بیاین ببینید اینجا مقامات با هم درگیر شدن!
Opurtunist

mohammad javad pishvaei
چهارشنبه 03 دی 1382, 00:07 صبح
اگر در برنامه خود ورودی فارسی بخواهید ، مثلا جهت جستجو در نامها یک ویراشگر فارسی بخواهید ، باید آن را خودتان بنویسید .
زیرا browser برای شما input method ندارد .
اگر صرفا بحث نمایش اطلاعات است ، در یک برنامه کاربردی رومیزی (desktop application) هم میتوانید از کلاسهایی شبیه CHtmlView استفاده کنید . و نیازی به نوشتن کدهای مفصل ندارید .
در حالت اخیر بدیهی است که IE شما بایستی نسخه 5 باشد (حداقل) .

mohammad javad pishvaei
چهارشنبه 03 دی 1382, 00:09 صبح
سر عصری حوس کرده بودم
آقای نصیری شما دیگر چرا ؟
( هوس اینطوری است ، مگر جور دیگر حوس کرده باشید ! )

Vahid_Nasiri
چهارشنبه 03 دی 1382, 18:36 عصر
:mrgreen: