PDA

View Full Version : امنیت سورس

Sepehr_B
پنج شنبه 23 آذر 1391, 16:57 عصر
سلام دوستان من یه 6 ماهی میشه دارم با C# کار میکنم ، داشتم یه نرم افزار تولید میکردم که یهو با نرم افزار jetBrains dotPeek آشنا شدم که سورس نرم افزار نوشته شده توسط شخص دیگه رو از روی فایل exe یا dll میخونه و در اختیار کاربر قرار میده ، به طور کلی از نوشتن نرم افزار نا امید شدم ، روش برای جلوگیری از دزدی سورس و مقابله با decompiler ها هست ؟

SHD.NET
پنج شنبه 23 آذر 1391, 17:12 عصر
نرم افزارو تست کردی ؟؟ درست کار می کنه ؟؟ واقعا DeCompile میکنه ؟

:چشمک:\\\موفق باشید///:چشمک:

Sepehr_B
پنج شنبه 23 آذر 1391, 17:25 عصر
بله تست کردم حتی رو نرم افزار artisteer که با c# نوشته شده تست کردم ، نرم افزار های منو که خیلی خوب دیکامپایل کرد ولی artisteer رو دست و پا شکسته دیکامپایل کرد.

misagh01
پنج شنبه 23 آذر 1391, 17:47 عصر
سلام دوست عزیز
یک راه برای اینکه در صورت decompile شدن برنامه تان، فهم کدتان را برای آن فرد مقداری سخت میکند استفاده از Dotfuscator خود ویژوال استودیو هست.

آموزش Dotfuscator (http://hightechprogramming.blogfa.com/post-6.aspx)

AriaGlobal
پنج شنبه 23 آذر 1391, 19:48 عصر
این به خاطر .Net مزخرم هست ! ميتوني برنامت رو بي نياز به دات نت بگني برنامه هاي هستند که اين کار رو واست ميکنن و ديگه واسه اجرا شدن برنامه به دات نيازي نيست البته ديگه اون فايل هم دي کمپايل نميشه. البته هميشه هم خوب جواب نميده من تست نکردم اما ميگن اين جور برنامه ها به اپليکشن ضربه ميزنه و مثلا بعضي موقع ها ديگه به ديتابيس وصل نميشه.. اما بهترين کار براي برنامه نويسي تجاري اينه که از .Net بياي بيرون !! با دلفي بنويس يا C++ يا جاوا !:چشمک:

hamedre81
پنج شنبه 23 آذر 1391, 20:46 عصر
این به خاطر .Net مزخرم هست ! ميتوني برنامت رو بي نياز به دات نت بگني برنامه هاي هستند که اين کار رو واست ميکنن و ديگه واسه اجرا شدن برنامه به دات نيازي نيست البته ديگه اون فايل هم دي کمپايل نميشه. البته هميشه هم خوب جواب نميده :

لطف کنید اسم این برنامه که برنامه های نوشته شده بدون نیازبه دات نت اجرا می کنه بگید؟

hamedre81
جمعه 24 آذر 1391, 10:01 صبح
دوستان من هم برنامه jetBrains dotPeek رو تست کردم کاملا سورس رو تحویل می ده خیلی ناامید شدم:ناراحت:

من برنامه decompile در ویژوال استدیو 2010 پیدا نکردم ؟می شه بگید چه راهی دیگه ای وجود داره؟

SHD.NET
جمعه 24 آذر 1391, 10:54 صبح
دات نت یکی از بی نظیر ترین زبان هاست و نمیشه به خاطر این مشکل ترک کردش . میتونید از راهنمایی پست شماره 4 استفاده کنید .

aradrobo
جمعه 24 آذر 1391, 11:00 صبح
باید اسپاگتی کنیش . خیلی از نرم افزار ها این کار رو می کنند . این سایت نرم افزار هاشو این کار کرده که نمی تونی پیدا کنی کدش چیه ؟
www.bia2spam.mihanblog.com

SHD.NET
جمعه 24 آذر 1391, 11:05 صبح
بله دوستان . راه زیاده برای اینکه نزاری نرم افزار دی کامپایل بشه . نرم افزارهای خیلی زیادی هم هستش در این زمینه . میتونید از نرم افزار های Encrypter هم استفاده کنید. نمونه هاشم توی نت زیاده . میتونید سرچ کنید

morteza5358
جمعه 24 آذر 1391, 11:15 صبح
سلام از نرم افزار SmartAssembly.6.7.1.61 استفاده كنين.براي امن كردن كدهاتون
به نظر من كه فوق العادس.

danialafshari
جمعه 24 آذر 1391, 12:39 عصر
سلام
اگر میخوای بدون هیچ تنظیماتی سورس برنامه رو قفل کنی می تونی از نرم افزار The.Enigma.Protector استفاده کنی

hamedre81
جمعه 24 آذر 1391, 13:06 عصر
به نظر من كه فوق العادس.

برنامه SmartAssembly به خوبی کار کرد
برنامه jetBrains dotPeek دیگه نتونست کد های اصلی برنامه رو ببینه !
برنامه هم موقع اجرا مشکلی نداشت!

دباره امیدوار شدیم:لبخند:ممنون از دوستان که راهنمایی کردن

Sepehr_B
جمعه 24 آذر 1391, 13:19 عصر
به نظر من كه فوق العادس.
سلام ، ممنون ، خوب کار کرد ، برای نرم افزار مشکلی پیش نمی آد ؟ dll های مورد استفاده از بین نمیرن ؟ ارتباطش با دیتابیس سالم میمونه ؟

Sepehr_B
جمعه 24 آذر 1391, 13:50 عصر
سلام
اگر میخوای بدون هیچ تنظیماتی سورس برنامه رو قفل کنی می تونی از نرم افزار The.Enigma.Protector استفاده کنی
این هم خوب کار کرد امکاناتش ظاهرا از SmartAssembly کمتره ولی جواب نیاز منو داد . مشکلی برای نرم افزار پیش نمیاره ؟ ارتباطش با دیتابیس سالم میمونه ؟

Farshid007
جمعه 24 آذر 1391, 14:08 عصر
Eziriz.NET_Reactor
از این استفاده کنید
در ضمن برای decompile کردن هم هیچی به Red Gate Reflector نمی رسه

danialafshari
جمعه 24 آذر 1391, 18:29 عصر
این هم خوب کار کرد امکاناتش ظاهرا از SmartAssembly کمتره ولی جواب نیاز منو داد . مشکلی برای نرم افزار پیش نمیاره ؟ ارتباطش با دیتابیس سالم میمونه ؟

من نرم افزار هام با همین برنامه protect میشه و هیچ مشکلی تا بحال پیش نیومده
وفتی در Red Gate Reflector میزاری کلا قرمز میشه و اصلا باز نمیشه :لبخند:

alias136790
جمعه 24 آذر 1391, 21:03 عصر
اگه برنامه چند لایه ای باشه چی؟
باز هم این برنامه ها به همه لایه ها دسترسی دارن یا فقط به همون لایه واسط کاربری دسترسی دارن؟

danialafshari
جمعه 24 آذر 1391, 21:22 عصر
اگه برنامه چند لایه ای باشه چی؟
باز هم این برنامه ها به همه لایه ها دسترسی دارن یا فقط به همون لایه واسط کاربری دسترسی دارن؟

مشکلی نداره می تونی امتحان کنی

علیرضا حسن زاده
جمعه 24 آذر 1391, 23:34 عصر
من نرم افزار هام با همین برنامه protect میشه و هیچ مشکلی تا بحال پیش نیومده
وفتی در Red Gate Reflector میزاری کلا قرمز میشه و اصلا باز نمیشه
اونو به راحتی میشه دور زد
هدر فایل در این حالت تغییر پیدا میکنه که رفلکتور نتونه نوع فایل رو تشخصی بده به همین علت قرمز میشه با برنامه های دیگه هم تست کن سورس رو نمایش میده

klinton
شنبه 25 آذر 1391, 03:11 صبح
راه کاملی واسه این کار نیست با این برنامه ها فقط کدشکنی پیچیده تر میشه البته اگه برنامه ارزششو داشته باشه برای کد شکنی

danialafshari
یک شنبه 26 آذر 1391, 01:18 صبح
اونو به راحتی میشه دور زد
هدر فایل در این حالت تغییر پیدا میکنه که رفلکتور نتونه نوع فایل رو تشخصی بده به همین علت قرمز میشه با برنامه های دیگه هم تست کن سورس رو نمایش میده

سلام دوست عزیز
میشه یه برنامه دیگه معرفی کنی که من باهاش تست کنم؟ ممنون

mousa1992
یک شنبه 26 آذر 1391, 08:59 صبح
سلام دوستان
متعجبم از شما چرا اینقدر نگران سورس نرم افزارتون هستید :متعجب:
میخوان سورس شما رو بگیرن چیکار من خودم اوایل به نگران بودم ولی خب دیدم واقعا بیجاست نگرانیم
خب من ی نرم افزار مدیریتی نوشتم حدود 1.5 قیمت داره و خیلی جاها هست که میخوانش ولی تو نوشتن چنین نرم افزاری از تکنولوژی خاصی ، چیز جدید و یا منحصری استفاده نشده ! مگه غیر از خواندن ثبت و خواندن اطلاعاتی از دیتابیس هست که همه بلدن !! و مهم طراحی UI و امکاناتی که نرم افزار داره هست که جلوی چشمشونه نیازی به کد ندارن !
خواستم بگم که نگرانیتون کمتر بشه :بامزه:

موفق باشی

sirvan-me
یک شنبه 26 آذر 1391, 09:42 صبح
از دوستان کسی هستش که نحوه ی کار با این نرم افزار هایی که معرفی کردین رو برای Encrypt کردن فایل های پروژه آموزش بده ؟! ممنون میشم این حرکت رو بکنین ...

morteza5358
یک شنبه 26 آذر 1391, 10:01 صبح
سلام دوستان
میخوان سورس شما رو بگیرن چیکار من خودم اوایل به نگران بودم ولی خب دیدم واقعا بیجاست نگرانیم
خب من ی نرم افزار مدیریتی نوشتم حدود 1.5 قیمت داره و خیلی جاها هست که میخوانش ولی تو نوشتن چنین نرم افزاری از تکنولوژی خاصی ، چیز جدید و یا منحصری استفاده نشده ! مگه غیر از خواندن ثبت و خواندن اطلاعاتی از دیتابیس هست که همه بلدن !! و مهم طراحی UI و امکاناتی که نرم افزار داره هست که جلوی چشمشونه نیازی به کد ندارن !

موفق باشی

سلام
بعضی وقت ها میشه که برای گیر آوردن یه کد باید چند روز کامل وقت بذاری. این سخته که ببینی یکی راحت میاد و بدون اجازه از کدهات استفاده میکنه به نام خودش.
استفاده از کدهای ما به نظر من مشکلی نداره...
میدونی چی مشکل داره؟ اینکه یکی از کدهای تو به نام خودش استفاده میکنه.....:چشمک:

morteza271
یک شنبه 26 آذر 1391, 10:15 صبح
سلام دوستان.
من توی یکی از برنامه هایی که یه نفر نوشته بود دیدم که طرف یه خط کد اول هر کلاسش گذاشته و دیگه با همون کد، کدهای اون کلاس مخفی میشد حتی این نرم افزارهایی که کدها رو نشون میدن نتونستن کدهای اون کلاس رو نشون بدن.
الان یادم نیست اون کد چیه و چند وقت هم هست که دنبالشم ولی نتونستم پیداش کنم. از دوستان کسی نمیدونه اون کد چیه؟؟

Sepehr_B
یک شنبه 26 آذر 1391, 18:46 عصر
راه کاملی واسه این کار نیست با این برنامه ها فقط کدشکنی پیچیده تر میشه البته اگه برنامه ارزششو داشته باشه برای کد شکنی
وقتی ویندوز رو کرک می کنن انتظاری ندارم نرم افزارم کاملا Protect بشه همیکنه هر ننه قمری زحمت چند ماهمو نبینه کافیه

danialafshari
دوشنبه 27 آذر 1391, 19:39 عصر
سلام دوستان

موفق باشی

سلام دوست من
حرف شما رو تا حدودی قبول دارم ولی بستگی به نرم افزار هم داره !
اومدیم کسی برنامه محافظتی می خواست که باید با قفل سخت افزاری مثلا به 3 نفر کد بده
خب اینجا دیگه نمیتونیم بگیم مهم نیست چون به دست عموم میرسه و Encrypt کردن معنا پیدا می کنه
موفق باشی

elham99
سه شنبه 24 بهمن 1391, 11:13 صبح
سلام دوستان من از Enigma Pretoctor استفاده میکردم windows عوض کردم حالا Protect میشه ولی وقتی RUN میزنم ارور میده میگه یرنامه شما با مشکل مواحه شده و باید بسته بشه:گیج:

majidmajid0098
پنج شنبه 17 اردیبهشت 1394, 10:36 صبح
این تاپیک درسته قدیمیه ولی بایدبگم که :
خودتو نرو خسته نکنین واقعا !

ببینین اسکریپت هایی مثل دایرکت ادمین و لایت اسپید و حتی سی پنل و برنامه ioncube و ... همه این ها در حال حاضر کرک شده هستن و دارن با قیمت نسبتا مناسبی فروش میرن .

نکته اینجاس : شرکت های امریکایی و کاندایی و هندی ای و ... که با این قدرت و توانایی بالا نشستن اسکریپت هایی با این قدرت نوشتن هم برنامشون کرک شده رفته !

کسانی که همچین قدرت برنامه نویسی ای داشتن 100 درصد برای قفل کردن برنامه شونم خیلی کارا انجام دادن که شاهد این هم هستیم و خیلی کم پیدا میشه کسانی که اینکارو بتونن بکنن !

همین تعداد کم هستن که باعث شده قیمت فروش کرک این اسکریپت ها بالا بره چون اگر زیاد بودن که مفت میدادن میرفت ...

مثلا همین ioncube : خیلی ها و میتونم بگم 90 درصد اسکریپت های اختصاصی که برای افرادی نوشته یا به فروش گذاشته شدن و ... با این برنامه قفل گذاری شده بودن که بعد یه مدتی برنامه دیکدرش ریخت تو نت ( اوایل 200-300 فروخته میشد بعد یه چن ماهی بقیه پخشش کردن تو نت ) .

وقتی این دیکد وارد بازار شد اکثر اسکریپت ها که کد شده بودن باز شدن و ... ( حق برنامه نویس پا مال شد و کاری به این حرفاش نداریم )

زیاد حرف زدیم رتون درد اوردیم شرمنده :لبخند:

FastCode
پنج شنبه 17 اردیبهشت 1394, 11:35 صبح
یک نمونه smart میزارید من یه برنامه رو تست کنم؟

majidmajid0098
پنج شنبه 17 اردیبهشت 1394, 16:41 عصر
این جز بهترین دیکدر هاست :https://www.jetbrains.com/decompiler/download/

منتها برخی قفل کننده ها که روی برنامه ها میزارن میان هدر برنامه که مشخص کننده زبان نوشته شدش هستش رو تغییر میدن مثلا برنامه با دات نت نوشته ولی میاد تبدیلش میکنه به اسمبلی ...

یه کامپایلر داخلی واسش درست میکنه ولی در اصل همون دات نت هستش و اینم راه های خودشو داره که هدرو برگردونین ...

برنامه های دیگه ای هم بودن مثل مولتی لایز و همچین چیزایی ...

یه برنامه های کاملا ابتدایی هم مثل Resource Tuner یا PE Explorer هم هستن که کمی در یافتن زبان کد شدش کمکتون میکنه .

در کل هیچ وقت هیچ وقت نمیشه گفت امنیت داده 100 هست حتی اگر خودتون سازنده زبان برنامه نویسیشم باشید بازم خیالتون نمیتونه راحت باشه یا ...

ghasem110deh
جمعه 18 اردیبهشت 1394, 15:19 عصر
این جز بهترین دیکدر هاست :https://www.jetbrains.com/decompiler/download/

فایل dll رو هم باز میکنه ؟ (کدهاشو نشون میده)

منتها برخی قفل کننده ها که روی برنامه ها میزارن میان هدر برنامه که مشخص کننده زبان نوشته شدش هستش رو تغییر میدن مثلا برنامه با دات نت نوشته ولی میاد تبدیلش میکنه به اسمبلی ...

این کار رو چطور انجام میدن !؟