PDA

View Full Version : سوال: خطاي مديريت نشده و مبهم در هنگام اجراي برنامه

matin.soft
جمعه 24 آذر 1391, 10:19 صبح
با سلام به همه مهندسين
نرم افزاري بنده كار كردم حالا بعد از مدتي كه رو سيستم نهايي نصب شده در بازه هاي زماني مشخص هر 3 ماه يكبار خطا در هنگام اجراي اوليه ميده و خطاي مشخصي نداره و بايد سيستم ريستور بشه و به تاريخ چند روز پيش برگرده تا برنامه دوباره بالا بياد. ممكن است راهنمايي بفرماييد با تشكر.
ديتابيس برنامه : اكسس
نام برنامه : سيستم مديريت تاكسي تفني

veniz2008
جمعه 24 آذر 1391, 10:31 صبح
سلام. به هیچ عنوان نمیشه اینطوری راهنمایی درستی انجام داد. ولی نکته ای که در جملات بالاتون وجود داره اینه که هر سه ماه یکبار این اتفاق می افته. این احتمال وجود داره که در دیتابیس برنامه، جدولی برای کنترل تعداد روژهای استفاده از برنامه وجود داره که هر روز یک مقدار بهش اضافه میشه و در پایان 90 روز، پیغام خطا (یا شاید خرید نرم افزار) صادر میشه. باید توضیحات بیشتری بدید و احتمالا نیاز باشه که کدهای فرم اصلی برنامه تون رو بذارید تا دوستان بهتر بتونن راهنمایی کنن.

vof.ir
جمعه 24 آذر 1391, 10:33 صبح
سلام دوست عزیز
تاریخ و نام برنامه به درد رفع عیب نمی خورد! مگر اینکه برنامه شما خیلی خیلی فراگیر و عام باشد!
خب خب همون خطای اولیه چی هست؟
می تونید توی کد برنامتون کاری کنید که کلیه خطاهای مدیریت نشده را یک فایل متنی لاگ کند! تا بتوان به منبع خطا دسترسی پیدا کرد!

matin.soft
شنبه 25 آذر 1391, 10:05 صبح
منون از پاسختون ولي برنامه تو چند بار خطايي كه داده من متوجه شدم كه در بازه هاي زماني مشخصي اين خطا ظاهر مي شه و كل برنامه اصلا بالا نمياد . در ضمن من كدهاي مديريت خطا رو تو صفحه اصلي نوشتم . جالبش اينجاست كه حتي با نصب دوباره برنامه همون خطا رو مي ده ولي وقتي ويندوز سيستم restore مي شه درست مي شه و دوباره اجرا مي شه.

matin.soft
شنبه 25 آذر 1391, 22:16 عصر
لطفا راهنمایی بفرمایید دوستان کسی با چنین مشکلی مواجه نشده تا حالا

veniz2008
شنبه 25 آذر 1391, 22:24 عصر
دوست عزیز، خدمت شما عرض کردم که اینطوری نمیشه راهنمایی زیادی کرد. باید حداقل کد صفحه اول برنامه شما بررسی بشه. بعید میدونم کسی بتونه بهاین شکل به شما کمکی کنه ( حتی ممکنه کدهای صفحه اول هم کمکی نکنه ولی بهرحال باید کدی رو ببینیم تا بتونیم نظری بدیم).