PDA

View Full Version : سوال: خیلی مهم _ opengl و ساخت نرم افزار و برنامه سازی

orache
جمعه 24 آذر 1391, 11:09 صبح
سلام یه سوال خیلی مهم دارم اگه میشه جوابمو بدین
من الان با opengl میتونم برنامه بنویسم ولی فقط داخل محیط برنامه نویسی یعنی داخل یه محیط ویژوال نیست مثلا کلید بسازم تکسباکس و... بسازم چجوری میشه با استفاده از opengl برنامه ساخت ؟؟ یعنی نرم افزار ساخت ؟؟ مثلا بگیم داخل تکس باکسها مختصات دلخواه قرار بدیم و با زدن یه بتن یا کلید روی ادیتور برنامه یه مربع مثلا ایجاد شه ؟؟
دست شما درد نکنه اگه هرکی هرچی میدونه حتما بگه

Ananas
جمعه 24 آذر 1391, 23:28 عصر
سلام.
خوب از یک محیط ویژوال استفاده کن و یک form application بساز و textbox و button و هر چی دلت خواست بگذار روی فرم و برنامه رو بنویس برای openGL هم اگه اشتباه نکنم می تونی هندل پنجره فرمتو بهش بدی. اونجا که یک HDC ازت می خواد با تابع GetDC و با هندل فرم ، hdc خواسته شده رو بهش میدی.

orache
دوشنبه 27 آذر 1391, 13:05 عصر
میشه یه خورده واضح تر بگی چجوری میشه ویندوز فروم اپلیکیشن رو با ویندوز کنسول ادغام کرد . دقیقا بگو چیکار کنم

Ananas
دوشنبه 27 آذر 1391, 14:24 عصر
دقیقا همین که میگم، ببین شما کاری به کنسول نداری اصلا. برنامتو با فورم اپلیکیشن شروع میکنی و موقع اجرا شدن فرم (ابتدای شروع برنامت) میگی اپن جی ال رو مقدار دهی اولیه کنه بعد اونجا یک هندل یا HDC یا HWND از شما می خواد (برای مقدار دهی اولیه ی اپن جی ال هندل پنجره ای که قراره روش نمایش داده بشه لازمه) که شما باید اونجا هندل فورم برنامتو یا یک Panel یا هر Window Control ای که هندل داشته باشه و می خوای نمایش روی اون انجام بشه رو بهش میدی. بقیه ی چیزها هم که دیگه یا مربوط میشه به برنامه نویسی OpenGL و یا مربوطه به برنامه نویسی ویژوال که هر کدوم رو باید جداگانه بلد باشی و ارتباط دادنش چیز خاصی لازم نداره.