PDA

View Full Version : مشکل کریستال ریپورت با پرینتر سوزنیLQ300

hoolooj4u
شنبه 08 بهمن 1384, 03:16 صبح
من به یک مشکل عجیب و غریب برخوردم.
با پرینتر سوزنی که پرینت می گیریم هر کاری می کنم کاغذ رولی را نمی شناسد و پیش فرض آن به اندازه نامه (Letter) تغییر می کند.
تنظیمات خود پرینتر را هم تغییر می دهیم هنگام پرینت دوباره به حالت اول برمی گردد.
اندازه کاغذ در گزارش را هم کوچک در نظر گرفته ام و کافی است.
وقتی با آدوبی اکروبات پرینت در پی دی اف می گیرم درست است ولی وقتی با پرینتر پرینت می گیرم اندازه A4 می گیرد.
پرینتر سوزنی Epson LQ300 بود.
کمکی از دستتان بر می آید؟
ممنون.

sm
دوشنبه 17 بهمن 1384, 13:46 عصر
وقتی گزارش رو میساختی باید تنظیمات مربوط به صفحه و پرینتر رو انجام بدی

ehsan_ansaripoor
چهارشنبه 19 بهمن 1384, 13:08 عصر
دوست عزیز بنده هم این مشکل را دارم البته نه با Crystal Report

می خواستم ببینم اگر بخواهیم چاپگر را به صورت ریلی تنظیم کنیم توی قسمت تنظیمات چاپگر کاغذ را باید روی چه گزینه ای تنظیم کنیم در ضمن چاپگر Epson LQ300

در واقع مشکل اصلی اینه که می خوام کاغذ به اندازه متنی که وجود داره از چاپگر بیرون بیاد ؟

pouriams
یک شنبه 21 خرداد 1385, 11:33 صبح
این مشکل به کریستال ربطی ندارد.
باید در کنترل پنل در قسمت تنظیمات پرینتر (printer & faxes) یک نوع جدید کاغذ ایجاد کنید (create new form) (پیش فرض آن روی A4 است) و باید نام آن طوری باشد که در اول آن لیست قرار بگیرد (server properties) مثلا عدد 100، آن وقت اندازه‌ی کاغذ را (به سانتی متر) به آن بدهید. مشکل ان شاء الله برطرف خواهد شد.

------------------------
عشق‌هایی کز پی رنگی بود /// عشق نبود عاقبت ننگی بود ـــ حضرت مولانا

alirezah
یک شنبه 21 خرداد 1385, 20:23 عصر
دوستان سلام من هم این مشکل را داشتم و با یک ترفند این مشکل را حل کردم
شما باید چاپگر را LQ2180تعریف نمایید نه LQ300 چون راه انداز LQ2180امکانات بیشتری دارد آنوقت کاغذ را روی US Std Fanfold تنظیم نمایید ضمنا اگر print quality را روی 120*180 بگذارید حتی سرعت چاپگر lq300 شما تا 3 یا چهار برابر افزایش می یابد ... موفق باشید ...

meh_secure
سه شنبه 23 خرداد 1385, 11:20 صبح
در تایید پاسخ دوستمون. همیشه برای کار با این مدل چاپگر از درایور lq 2170 و یا lq2180 استفاده کنید. البته این هم از جمله مشکلات خنده داره . ولی راه حلش همینه.
.