PDA

View Full Version : سوال: چرا بعضی عملیات در پروژه های wpf دیر انجام می شود؟

birtemp
جمعه 24 آذر 1391, 11:37 صبح
سلام
من یه پروژه از نوع WPf طراحی کردم که بعضی عملیات (مثلا : بزرگنمایی یا Minimize کردن فرم) توش به کندی اجرا میشه.
یعنی وقتی روی دکمه کوچکنمایی کلیک می کنی ، عوض اینکه بلافاصله عمل کوچکنمایی اجرا بشه، یه نیم ٍانیه طول میکشه تا اون عمل اجرا بشه.
به دستور Thread هم ربطی نداره که بخوام ازش استفاده هم بکنم. چون با اون هم امتحان کردم. اگه هم از دستور thread هم استفاده کنم بازم معلومه که اون عملیات به کندی انجام میشه.
ممنون میشم در این مورد راه حلی رو ارائه بدید.

birtemp
جمعه 24 آذر 1391, 15:36 عصر
دوستان کسی نیست جواب ما رو بده ؟
اگه دلیل کوچولو (ولی قانع کننده!) هم بیارین اشکال نداره خودم بقیه اش رو میرم.
ممنون

i.lover3000
یک شنبه 26 آذر 1391, 13:34 عصر
سلام
شما زمان اجرا به CPU Usage نگاه بکنین ببینین چنده ، بعضی وقتا اگه از افکت های تو در تو استقاده بکنین سرعت برنامه رو کم میکنه (اینو یه جایی خونده بودم نمیدونم چقدر صحت داره)

hamid.karimy
یک شنبه 26 آذر 1391, 14:17 عصر
wpf از opengl استفاده میکنه پس اشتباهه اگه بگیم بخاطر افکتا کند میشه فرض کن یه بازی مثل بنز داره کار میکنه رو سیستم بعد بگیم چندتا افکت تو wpf باعث کند شدن میشه
قطعا مشکل از نحوه نگارش اون برنامست ببین شاید چرخه بیخودی چیزی داره یا شاید زمل ها رو جاشو عوض کنی درست بشه . از این کارا دیگه

sia_2007
یک شنبه 26 آذر 1391, 22:44 عصر
قطعا مشکل از خود برنامه هستش، ولی WPF مبتنی بر Direct X هستش (:

Amir Oveisi
یک شنبه 26 آذر 1391, 22:52 عصر
تو برنامتون از BitmapEffect ها استفاده کردید؟

birtemp
چهارشنبه 29 آذر 1391, 22:48 عصر
دوستان نظرات معقولی دادن.
ولی بنده طراحی رابط برنامه رو با نرم افزار blend 4 طراحی کردم و فکر نکنم استانداردی رو رعایت نکرده باشم.
من هر موقع تو wpf برنامه نوشتم ، حتی اگه به کنترل یا فرم برنامه هم استایل نداده باشم و تمام استایل برنامه بصورت default باشه ، بازم این کندی همراه برنامه هست.
از هیچ افکتی تو این برنامه استفاده نکردم.
یه کنترل border دارم که اونرو مخفی کردم و می خوام با کلیک روی دکمه ای ظاهرش کنم. ولی وقتی روی دکمه کلیک می کنم این عمل با تاخیر میلی ثانیه ای انجام میشه.

Amir Oveisi (http://barnamenevis.org/member.php?17736-Amir-Oveisi) عزیز منظورتون از BitmapEffect هاچیه؟
یکم مبحث رو باز کنید.

ممنون از توجه دوستان به این تاپیک

Amir Oveisi
پنج شنبه 30 آذر 1391, 12:42 عصر
منظورم استفاده از BlurEffect یا ShadowEffect و ... در کل مشتقات کلاس BitmapEffect یا Effect هست.

- اگر کلا تو همه برنامه های WPF ای که میسازید این مشکل رو دارید، لطف کنید یک نمونه از برنامه هایی که دارید رو قرار بدید تا با هم بررسی کنیم.