PDA

View Full Version : سوال: ساخت یک چت روم ساده!!!!

Mohammad.sweets
شنبه 25 آذر 1391, 13:13 عصر
سلام به همه ی دوستان و مهندسین عزیز....

من میخوام با استفاده از vb6 یک چت روم ساده درست کنم .... اما اطلاعات خاصی در این ضمینه
ندارم....

اگه میشه راهنماییم کنید...
اگه نمونه بزارید که ممنون میشم...
کارایی که میخوام بکنه:
اتصال چند Client به یک Server به صورت همزمان و سوئچ شدن بین آنها...
ارسال متن...
دریافت متن...
و اگر بشه.. ارسال و دریافت فایل....
:افسرده::ناراحت:
در ضمن میخوام از طریق اینترنت این کارو انجام بدم .....
نمیخوام نیاز باشه که آنتی ویروس و فایروال غیر فعال بشه...اگه سرور درخواست رو تایید کرد اتصال برقرار بشه...

بهروز عباسی
شنبه 25 آذر 1391, 13:52 عصر
درود به شما

اگه توی سایت جستجو می کردین فکر کنم چندید نمونه باشه اما:

اتصال چند Client به یک Server به صورت همزمان و سوئچ شدن بین آنها...
برای این کار برنامه ای که قراره سرور شما باشه باید از Multithreading استفاده که ، یعنی به ازای هر کلاینت یک ترد ایجاد کنه و سرویس های هم که قراره ارائه بشه باید در تردها تعریف شده باشه

ارسال متن...
دریافت متن...
و اگر بشه.. ارسال و دریافت فایل....
برای این که کلاینت ها بتونن برای هم متن ارسال کنن باید به سرور یک درخواست بدن تا سرور اون کلاینت رو به کلاینت مورد نظرش برای ارسال متن متصل کنه ، (در سرورت باید یک Dispatcher طراحی کنی)

در ضمن میخوام از طریق اینترنت این کارو انجام بدم .....
برنامه سورت باید از طریق یک سرور در اینترنت اجرا بشه که ip ولید هم داشته باشه که کلاینت ها به آسونی بتونن پیداش کنن یا از طریق دامنه مثلاً chat.com که ثابت باشه و کلاینت ها از طریق نام دامنه ip سرورت رو پیدا کنن.

راستی چیزی که باید بلد باشی سوکت پروگامینگ هستش دز لینک زیر یه کتاب گذاشتم
http://barnamenevis.org/showthread.php?372657-%DA%86%D8%B7%D9%88%D8%B1-%D8%A8%D8%A7-%D8%B3%DB%8C-%D8%A8%D9%87-%D8%A7%DB%8C%D9%86%D8%AA%D8%B1%D9%86%D8%AA-%D9%88%D8%B5%D9%84-%D8%A8%D8%B4%DB%8C%D9%85%D8%9F
موفق باشی.

Mohammad.sweets
شنبه 25 آذر 1391, 14:06 عصر
دوست عزیز تمام اینایی که گفتی درست....
من میخوام سرور تو کامپیوتر خودم باشه و کلاینت تو یه کامپیوتر دیگه....
همینتور که قبلا کفتم من زیاد با MSWINSCK کار نکردم...اگه میشه یکم ساده تر توضیح بدین.....

بهروز عباسی
شنبه 25 آذر 1391, 14:14 عصر
دوست عزیز تمام اینایی که گفتی درست....
من میخوام سرور تو کامپیوتر خودم باشه و کلاینت تو یه کامپیوتر دیگه....
همینتور که قبلا کفتم من زیاد با MSWINSCK کار نکردم...اگه میشه یکم ساده تر توضیح بدین.....
یعنی می خواید سیستم خودتون نقش سرور رو ایفا کنه؟
فکر کنم در این مورد به خاطر ولید نبودن IP به مشکل بخوری (البته خودم قبلاً یه بار چنین کاری کردم مشکلی نداشت اما برنامه چت P2P بود ولی برنامه شما Server Base هستش مطمئن نیستم بشه اینو باید دوستانی که تجربه بیشتری دارند بگن .)

شما قراره حد اکثر چندتا کلاینت رو ساپورت کنی ؟

Mohammad.sweets
شنبه 25 آذر 1391, 14:19 عصر
مشکل آی پی ندارم چون من آیپیمو در یک جا ذخیره میکنم (تو اینترنت)...کلاینت این آی پی رو میگیره و به صورت خود کار به سرور که من باشم وصل میشه و اگه من در خواستشو قبول کنم ارتبات برقرار میشه....
مشکل من اینه که چگونه این ارتباط برقرار بشه...(با فرض این که کلاینت آی پی منو داره ... بدون گیر دادن آنتی ویروس یا فایروال)

بهروز عباسی
شنبه 25 آذر 1391, 14:59 عصر
مشکل آی پی ندارم چون من آیپیمو در یک جا ذخیره میکنم (تو اینترنت)...کلاینت این آی پی رو میگیره و به صورت خود کار به سرور که من باشم وصل میشه و اگه من در خواستشو قبول کنم ارتبات برقرار میشه....
مشکل من اینه که چگونه این ارتباط برقرار بشه...(با فرض این که کلاینت آی پی منو داره ... بدون گیر دادن آنتی ویروس یا فایروال)
ایده جالبی رو به کار گرفتی .

کتاب زیر در مورد برنامه نویسی شبکه در Vb و به زبان فارسیه امید وارم کمکت کنه.

Mohammad.sweets
شنبه 25 آذر 1391, 15:11 عصر
اکثر مطالب این کتابو قبلا خوندم(قسمت MSWINSCK) ...من مشکلم با اینه که فایروال یا آنتی ویروس جلوی اتصال رو میگیره..با این چی کار کنم

بهروز عباسی
شنبه 25 آذر 1391, 15:17 عصر
اکثر مطالب این کتابو قبلا خوندم(قسمت MSWINSCK) ...من مشکلم با اینه که فایروال یا آنتی ویروس جلوی اتصال رو میگیره..با این چی کار کنم

اگه منظورت فایروال کلاینتهاست که طبیعیه که برای اولین بار که برنامه قصد اتصال به اینتر نت رو داره به خاطر اطمینان از اینکه اون تروجان یا ویروس نیست فایروال یکبار اخطار بده.

Mohammad.sweets
شنبه 25 آذر 1391, 19:54 عصر
کسی نبود جواب بده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :ناراحت::ناراحت::ناراحت::نار حت::ناراحت::ناراحت::ناراحت:: اراحت::ناراحت::ناراحت::نارا ت::ناراحت:

m2011kh
یک شنبه 26 آذر 1391, 16:14 عصر
باید پورتی رو که ازش استفاده میکنید رو در فایر والتون قرار بدین تا فایر وال ارتباط شما رو با اون پرت مجاز بدونه
متشکرم
MMD

Mohammad.sweets
دوشنبه 27 آذر 1391, 21:07 عصر
حالا اگه بخوایم این کار خود به خود انجام بشه چی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

m2011kh
دوشنبه 27 آذر 1391, 21:21 عصر
نمیدونم ولی فک کنم که با باز کردن فایر وال و ارسال SendKays به صفح فایر وال و یا از طریق گرفتن هندل فایروال و ارسال پورت داخل تنظیماتش بشه ولی از جرئییاتش خبر ندارم ولی تا همین جا میدونم که کار همچین ساده ای نیست.

Mohammad.sweets
جمعه 01 دی 1391, 10:41 صبح
کسی نبوووووووووووود جواب بده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:گریه::گریه:

Mohammad.sweets
دوشنبه 04 دی 1391, 15:00 عصر
یعنی واقعا کسی نمیتونه کمک کنه یا دوستان کم لطفی میکنن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :متفکر:

amir17720
شنبه 03 خرداد 1393, 17:44 عصر
سلام
روی google با عبارت Multi-threaded Client/Server Applications جستجو کنی جواب های خوبی پیدا می کنی.:لبخندساده: