PDA

View Full Version : سوال: كار با combo box

012132
شنبه 25 آذر 1391, 19:52 عصر
سلام .
من يه combo box دارم و توش هم يه سري آيتم وجود داره . مي خوام اگه ميشه ، فلش combobox برداشته بشه يا در غير اينصورت كدي بنويسم كه وقتي فلش رو كاربر ميزنه combo box ، ليست كشويي باز نشه يا حالت انتخاب نداشته باشه .

morteza5358
شنبه 25 آذر 1391, 19:58 عصر
سلام
يه دفعه بگو ميخوام كاربر نبيندش ديگه...:قهقهه:

farazjalili
شنبه 25 آذر 1391, 20:05 عصر
سلام من هدف تون رو نمی دونم با توجه به توضیحاتی که دادین می تونید combo box رو disable کنید که کاربر نتونه چیزی رو تغییر بده (خوب اگه قرار جنبه نمایش اطلاعات رو داشته باشه چرا از label استفاده نمی کنید؟!)

morteza5358
شنبه 25 آذر 1391, 20:09 عصر
سلام
با كد زير كاربر امكان انتخاب آيتم رو نداره...
private void comboBox1_SelectedIndexChanged(object sender, EventArgs e)
{
comboBox1.SelectedItem = null;
}

012132
شنبه 25 آذر 1391, 21:00 عصر
من دو تا combo box دارم . وقتي combo box اول رو انتخاب مي كنم ، يه سري اطلاعات مورد نياز كه قبلاً مشخص كردم ، وارد combo box دوم ميشه .

اما مسئله اينجاست كه بدليل اينكه مقادير combo box ها ، از داخل ديتابيس خونده ميشه و ديتابيسم هم داراي چندين ركورد ، در جدول مورد نظر هست ، به همين خاطر وقتي كه انتخاب combo box اول رو تغيير ميدم ، چندين مقدار به صورت ليست وارد combo box دوم ميشه .

من فقط مي خوام اطلاعاتي كه بادستور ، به combo box دوم نسبت دادم ، وجود داشته باشه و بقيه يا مخفي بشن يا اينكه كاربر نتونه ليست combo box دوم رو باز كنه .

aradrobo
شنبه 25 آذر 1391, 22:17 عصر
قسمت Enable را برایش False کنید . مشکلات حل می شود .

012132
شنبه 25 آذر 1391, 23:22 عصر
خيلي ممنون از جوابتون aradrobo عزيز .

به همين سادگي مشكلم حل شد . بعضي وقتا جواب تو دست آدم هست و تو نا كجا آباد دنبال جواب ميگرده . مثل من .

اما دقيقا بدون كد نويسي مشكلم حل شد . بازم ممنون