PDA

View Full Version : دقت در خرید هاست حتما بخونید

aminmorteza
شنبه 25 آذر 1391, 20:16 عصر
سلام دوستان بنده یک هاست خریدم که فکر کنم کنترل پنلش کرک شده هستش و مدیران وب سایت به راحتی وارد کنترل پنل میشند و هر کاری میخواند میکنند به راحتی میتونه backup های گرفته شده از سایت رو برداره و نام کاربری و رمز عبور مدیر سایت رو برداره و وارد صفحه admin سایت بشه و یا موارد دیگر. بنده قبلا تماس گرفتم بهش میگم کی وارد کنترل پنل هاست منه غیر از من و شما کسی که اطلاعات بنده رو نداره میگی ما نیستیم.امروز که فهمیدم خودشون وارد میشند تماس گرفتم که شما هستید که وارد کنترل پنل هاست بنده میشید میگه ما هر وقت بخواهیم وارد میشیم. این دفعه نمیخوام ازشون اسم بیارم ولی بهش هشدار دادم اگه سوء استفاده ای از اطلاعات بنده یا سایت بنده بشه هر جایی که بتونم در موردشون تبلیغ منفی میکنم بهش گفتم که این تاپیک رو میزنم خودش میاد میخونه توصیه بنده برای خرید هاست اینه که یک هفته آزمایش هاست رو بگیرید و اگه نخواستید پولتون رو پس بگیرید واقعا خیلی زشته که آدم ها به خاطر یه سری منفعت دروغ میگن و یا اینکه سوء استفاده میکنند. الان نزدیک 2 ساعت بنده نمیتونم وارد کنترل پنلم بشم میگه شخصی با این نام کاربری و پسورد وارد کنترل پنل شده چند دقیق قبل که تماس گرفتم میگم نمیخواهی از کنترل پنل بنده بیایی بیرون میگه من نمیدونم که وارد شده آخه این هم شد جواب.....(مدیر هاست جواب گوی این نیست که کی وارد کنترل پنل هاست بنده شده) این دیگه آخرین هشداره.....

micro_bhk
شنبه 25 آذر 1391, 21:58 عصر
سلام
دوست عزیز، یه نکته، همه کنترل پنل ها plesk، cPanel , ... یه admin کل دارند،که به راحتی تو کنترل پنل میتونن هر client که بهش هاست دادن رو محتواش رو ببینن و نیازی به یوزر و پسوردی که به شما دادن، ندارند.
ضمنا، همه این هاستیگ ها از طریق remote به سرور خودشون دسترسی دارند که همه چی در اختیارشونه و نیازی به یوزر و پسورد مشتریاش نداره
هر کاری بخواد میتونه بکنه

به قول دوستان:
تو که به سقف خونت اعتمادی نداری، دلیل نداره تو اون خونه باشی

این درسته که در مورد انتخاب هاستینگ باید دقت داشت ولی هیچ وقت زود قضاوت نکن:چشمک:

موفق باشی

blackcats
شنبه 25 آذر 1391, 22:12 عصر
من هم کامل موافقم شما باید بر حسب نیاز سایت hosting رو انتخاب کنی آیا تابحال فکر کردی چرا بعضی از شرکت ها 510 هزار پول سالیانه میگیرن و بعضی از شرکت ها با هموم مشخصات کمتر از 100 هزار تومان؟!

انتخاب هاستینگ نا معلوم این مشکل ها رو هم داره

AmirGhasemi
یک شنبه 26 آذر 1391, 09:26 صبح
سلام
من هم با حرف دوستان موافق هستم
من خودم فروشنده پنل پيامك هستم من هم هر از گاهي بدون داشتن يوزرنيم و پسورد وارد پنل كاربرانم ميشم كه مبادا تخلفي كرده باشند
اين دليل نميشه كه چرا مدير هاست وارد پنل شما شده مخصوصا توي اين بازار بگير بگير ما!
در ضمن من به دوستان توضيه مي كنم از شركتهايي كه از شوراي عالي انفورمايتك مجوز دارن هاست بخرن نه از هر ننه قمري كه رفته يه سرور درب و داغون توي تركيه و سوئد و امارات گذاشته كلا 5 ميليون هم خرج نكرده و داره هاست مي فروشه!

Mag-Mag
یک شنبه 26 آذر 1391, 18:53 عصر
دقیقا با amirghasemi موافقم
سرورهای داخل ایران هم سرعت بالایی دارند هم خوشبختانه امنیت بالا
شرکت های معتبری مثل ایران هاست و ایران سرور

aminmorteza
یک شنبه 26 آذر 1391, 20:24 عصر
با تشکر از شما دوستانی که جواب دادید اینجا یک مسئله پیش میاد اگه شرکتی اطلاعات محرمانه ای داشته باشه و مدیر سایت بتونه به راحتی وارد کنترل پنل هاست بشه میتونه back up های گرفته شده از پایگاه رو برداره و اونها رو بخونه یا اون رو به شرکت رقیبش بده که اصلا به نظر بنده منطقی نیست البته یک نکته رو بنده اضافه کنم اگه اون شخصی که بنده ازش هاست خریدم شفاف سازی میکرد و به بنده دروغ نمیگفت هیچ مشکلی پیش نمیومد بنده چند بار دیده بودم که شخصی وارد کنترل پنل بنده شده و وقتی تماس میگرفتم که شما وارد کنترل پنل بنده شدید میگفت که نه ما وارد نشدیم بعد که خودم متوجه شدم که خودشون هستند که وارد شدن تماس گرفتم و به بنده میگه که ما هر وقت بخواهیم وارد میشم یه نکته دیگه این که میگه اگه سشن رو log out نکنی تا 8 ساعت سشن باقی میمونه که این هم منطقی نیست و از لحاظ امنیتی مشکل ایجاد میکنه بنده خودم قبلا کنترل پنل پلسک داشتم وقتی ازش بیرون میومدم 2 دقیق بعد که میخواستم وارد شم ازم نام کاربزی و پسورد میخواست کلا کنترل پنل پلسکشون به نظر بنده تغییر داده شده مثلا وقتی سایت رو رویه هاست میریزم اون سایز بالای صفحه که میزان استفاده حافظه از هاست رو نشون میده تغییر نمیکنه سوال کردم میگه اطلاعات کش میشه بنده روز بعد هم رفتم دیدم تغییر نکرده یا مثلا یهو مشه 40 مگابایت در صورتی که کل سایت بنده با تصاویرش 20 مگا بایت بود این مواردی که گفتم و دروغ گفتم مدیر هاست قبول کنید که آدم رو به شک می اندازه. ممنون از شما.

r_s1389@yahoo.com
یک شنبه 26 آذر 1391, 20:25 عصر
سلام دوستان بنده یک هاست خریدم که فکر کنم کنترل پنلش کرک شده هستش و مدیران وب سایت به راحتی وارد کنترل پنل میشند و هر کاری میخواند میکنند به راحتی میتونه backup های گرفته شده از سایت رو برداره و نام کاربری و رمز عبور مدیر سایت رو برداره و وارد صفحه admin سایت بشه و یا موارد دیگر. بنده قبلا تماس گرفتم بهش میگم کی وارد کنترل پنل هاست منه غیر از من و شما کسی که اطلاعات بنده رو نداره میگی ما نیستیم.امروز که فهمیدم خودشون وارد میشند تماس گرفتم که شما هستید که وارد کنترل پنل هاست بنده میشید میگه ما هر وقت بخواهیم وارد میشیم. این دفعه نمیخوام ازشون اسم بیارم ولی بهش هشدار دادم اگه سوء استفاده ای از اطلاعات بنده یا سایت بنده بشه هر جایی که بتونم در موردشون تبلیغ منفی میکنم بهش گفتم که این تاپیک رو میزنم خودش میاد میخونه توصیه بنده برای خرید هاست اینه که یک هفته آزمایش هاست رو بگیرید و اگه نخواستید پولتون رو پس بگیرید واقعا خیلی زشته که آدم ها به خاطر یه سری منفعت دروغ میگن و یا اینکه سوء استفاده میکنند. الان نزدیک 2 ساعت بنده نمیتونم وارد کنترل پنلم بشم میگه شخصی با این نام کاربری و پسورد وارد کنترل پنل شده چند دقیق قبل که تماس گرفتم میگم نمیخواهی از کنترل پنل بنده بیایی بیرون میگه من نمیدونم که وارد شده آخه این هم شد جواب.....(مدیر هاست جواب گوی این نیست که کی وارد کنترل پنل هاست بنده شده) این دیگه آخرین هشداره.....
من اگه جای شما بودم پولم رو از حلقومش میکشیدم بیزون که هیچ اسم اون رو همین مینوشتم و بهش میکفتم برو نگاه کن

micro_bhk
یک شنبه 26 آذر 1391, 21:05 عصر
با تشکر از شما دوستانی که جواب دادید اینجا یک مسئله پیش میاد اگه شرکتی اطلاعات محرمانه ای داشته باشه و مدیر سایت بتونه به راحتی وارد کنترل پنل هاست بشه میتونه back up های گرفته شده از پایگاه رو برداره و اونها رو بخونه یا اون رو به شرکت رقیبش بده که اصلا به نظر بنده منطقی نیست البته یک نکته رو بنده اضافه کنم اگه اون شخصی که بنده ازش هاست خریدم شفاف سازی میکرد و به بنده دروغ نمیگفت هیچ مشکلی پیش نمیومد بنده چند بار دیده بودم که شخصی وارد کنترل پنل بنده شده و وقتی تماس میگرفتم که شما وارد کنترل پنل بنده شدید میگفت که نه ما وارد نشدیم بعد که خودم متوجه شدم که خودشون هستند که وارد شدن تماس گرفتم و به بنده میگه که ما هر وقت بخواهیم وارد میشم یه نکته دیگه این که میگه اگه سشن رو log out نکنی تا 8 ساعت سشن باقی میمونه که این هم منطقی نیست و از لحاظ امنیتی مشکل ایجاد میکنه بنده خودم قبلا کنترل پنل پلسک داشتم وقتی ازش بیرون میومدم 2 دقیق بعد که میخواستم وارد شم ازم نام کاربزی و پسورد میخواست کلا کنترل پنل پلسکشون به نظر بنده تغییر داده شده مثلا وقتی سایت رو رویه هاست میریزم اون سایز بالای صفحه که میزان استفاده حافظه از هاست رو نشون میده تغییر نمیکنه سوال کردم میگه اطلاعات کش میشه بنده روز بعد هم رفتم دیدم تغییر نکرده یا مثلا یهو مشه 40 مگابایت در صورتی که کل سایت بنده با تصاویرش 20 مگا بایت بود این مواردی که گفتم و دروغ گفتم مدیر هاست قبول کنید که آدم رو به شک می اندازه. ممنون از شما.

سلام دوست عزیز
ببیند، همونطور که تو پست قبل گفتم، کسایی که هاست ارائه میدن، یا سرور مجازی دارند (VPS / VDS) یا سرور اختصاصی دارند، یعنی اینکه اینها با Remote Desktop مستقیم می تونن محتوای سرور رو اعم از کل سایتها، فایل هاشون، بانک های اطلاعاتی و ... رو ببینن (دسترسی مستقیم به سیستم عامل)
از داخل Plesk هم بدون اینکه نیاز باشه با اکانت شما وارد پنل شن، با Admin کل Plesk میتونن این کار رو انجام بدن.

در مورد فضای اشغالی چند تا حالت میتونه باشه:
1. حجم فضای بانک اطلاعاتی روی فضای هاست حساب میشه
2. حجم فضای بکاپ گیری از Plesk روی فضای هاست حساب شه (که بسته به انصاف و سیاست هاستینگ داره)
3. وقتی شما اطلاعاتی رو آپلود میکنی یا فایلی حذف می کنی، این حجم کم شده یا اضافه شده همون لحظه تو کنترل پنل Plesk نمایش داده نمیشه و معمولا کش میشه و باز هم معمولش 24 ساعت هستش که Plesk حجم هاست هارو بررسی میکنه، هم برای بروز رسانی و هم برای بررسی اینکه اگر Overdose شده باشه اون اکانت رو Suspend کنه
4. حجم فایل های Log هم رو حجم کل هاست اضافه میشه (میتونید از پنل Plesk به بخش Log برید و ببینید)

در مورد هاست های داخلی خودم به شخصه تجربه کردم، از لحاظ سرعت دسترسی به اطلاعات عالی هستن

rezaramzi
سه شنبه 12 فروردین 1393, 14:42 عصر
دوست خوبم امکان اینکه هکری به هاست شما حمله کرده باشه هم هست