PDA

View Full Version : سوال: نحوه ی ثبت اطلاعات فرم های چند مرحله ای در پایاه داده

amj1369
یک شنبه 26 آذر 1391, 09:16 صبح
سلام خدمت دوستان
من می خوام یه برنامه برای ارسال مقاله بنویسم.
مشکلم اینجاست که وقتی طرف مشخصات مقاله رو وارد کرد بتونه برای اون چند تا نویسنده اضافه بکنه.حالا این کار باید در حین ارسال مقاله انجام بشه.

اگه بخوام واضح تر بگم. وقتی کاربر فرم مقاله رو پر کرد.بعد دکمه افزودن نویسنده رو زد فرم ایجاد بشه و نویسنده رو اضافه بکنه و اگه بخواد یه نویسنده دیگه ای ارسال اضافه بکنه بتونه اضافه بکنه.

حالا مشکل اینجاست من چطوری باید اطلاعات چند نویسنده رو با استفاده از یک فرم که نام name های input هاش یکسان هست ارسال کنم.یعنی چند فرم رو بایک متغییر ارسال کنم.

نمنه اش میشه فرم های چند مرحله ،مثلا مرحله اول اضافه کردن مقاله و مرحله دوم ااضافه کردن چندین نویسنده
دوستان لطفا کمکم کنید.ضروری هست

siavashsay
یک شنبه 26 آذر 1391, 10:15 صبح
دوست عزیز !
سناریوتون یک خورده مشکل داره !
ببینید شما همیشه از آخر قضیه به سیستم نگاه کنید !
اگر شما میخواید که برای ادیت کردن و اضافه کردن مقاله هاتون به چند نویسنده این اجازه رو بدید باید ابتدا یک فرم برای اضافه کرد نویسنده درست کنید که اونها ثبت نام کنند !
بعد از ثبت نام اونها رو در دیتابیس در جدول مثلا writers اضافه و ثبت کنید !
حالا موقع ادیت و یا اضافه کردن مقاله شما باید چک کنید که نام یا username اون کاربر در دیتابیس شما هست یا نه !
اگر بود اجازه ادیت یا اضافه کردن مقاله رو میدید و اگر نبود خیر !
در ضمن این که شما میفرمائید :

حالا مشکل اینجاست من چطوری باید اطلاعات چند نویسنده رو با استفاده از یک فرم که نام name های input هاش یکسان هست ارسال کنم.یعنی چند فرم رو بایک متغییر ارسال کنم.
ربطی نداره ! مثل این هست که شما بگید برای صفحه صبت نام برای هر کاربر یک صفحه ثبت نام بسازم !
متغیرها در هر سیستم و برای هر کاربر یکسان هستند و اونها بعد از مراحل ثبت نام در دریتابیس ذخیره میشن !
باز هم اگر توضیحات بیشتر و واضح تری بدید شاید بشه بهتر کمک کرد :)

فرزند کوروش
یک شنبه 26 آذر 1391, 10:20 صبح
اگه بخوای با چند فیلد با nameیک سان رو ارسال کنی باید اونها رو تبدیل به آرایه کنی

<input type='text' name=name[] />
$name = $_POST['name'];
if(isset($name))
{
for($i=0;$i<count($name);$i++)
$ss=implode(',',$name);
echo $ss;
}