PDA

View Full Version : حرفه ای: بهترین روش برنامه نویسی معماری لایه ای بهمراه Entity Framework و ling

mreza80
یک شنبه 26 آذر 1391, 14:51 عصر
سلام دوستان اگر مایل باشید نظرات خود را در ارتباط با بهتری روش برنامه نویسی معماری لایه ای به همراه entity Framwork را در این تاپیک درج نمائید تا با راهنمائی اساتید محترم به یک جمع بندی برای استفاده افراد مبتدی چون من برسد
دوست عزیزمون mohsen_f_b (http://barnamenevis.org/member.php?23619-mohsen_f_b) یک تاپیک با عنوان
آموزش استفاده از Entity Framework در معماری 3 لایه - همراه با مثال عملی

ایجاد کرده و مطالب خوب و مهمی رو بیان نموده اند ولی متاسفانه به دلیل عدم استفاده از ling و استفاده از sp یک ذره نیاز به باز کردن قضیه و همچنین آموزش به دستورات ling دارد

همچنین من در یکی از پستها خودندم که اساتید فرموده اند راه و روش برنامه نویسی معماری لایه ای بهمراه Entity Framework زیاده پس خواهشا کمک کنید به یک جمع بندی اصولی برسیم

Shahram_12
یک شنبه 26 آذر 1391, 17:02 عصر
خیلی خوب میشه اگه اصولی معماری سه لایه بحث و مثالی رو از ابتدا برای اون شروع کرد

من که خیلی مشتاقم

mreza80
دوشنبه 27 آذر 1391, 13:53 عصر
اقایون اساتید آیا سوال من مهم نیست جواب نمیدین یا همه منتظرند یک تیکه کد خواسته شده باشه و سریع اون کد ارسال کنن لطفا همت به خرج بدین تابرای افراد مبتدی چون من یک نقشه راهنما ایجاد گردد. با تشکر
زکات علم در یاد دادن آن است

hamid.karimy
دوشنبه 27 آذر 1391, 14:57 عصر
ببینید دوست عزیز entity framework یک orm هستش . حتما می دانید که orm ها مدلینگ دیتابیس رو سمت کد انجام میدند.برای این کار احتیاج به سه بخش دارند
1-سمت دیتابیس
2- سمت کد
3- ابزاری جهت مپ کردن این دوتا با هم
بخش سمت کد می تواند همان لایه دیتااکسس ما باشد
از معروفترین orm ها در دات نت entity framework و nhibernateهست
نکته ای که باید توجه داشت این هست که یک orm به تنهایی می تواند لایه دیتا اکسس DAL ما رو تشکیل بده.در تمامی آموزشهای ماکروسافت راجع به Entity framework یا مثلا WPF و ... از entity framework به عنوان DAL استفاده کرده و کلاس جدیدی تو اون لایه ننوشته،اما دیزاین پترن هایی برای کارکرد بهتر entity framework بوجود آمدند که نمیدونم اصلا اینجا باید بحثش بشه یا نه

پس در حالت عادی لایه دیتااکسس می شود همان entity framework و لایه بیزینس BLL هم به فراخور احتیاج،متدهای موجود در DAL را صدا میزند

mreza80
دوشنبه 27 آذر 1391, 17:14 عصر
ببینید دوست عزیز entity framework یک orm هستش . حتما می دانید که orm ها مدلینگ دیتابیس رو سمت کد انجام میدند.برای این کار احتیاج به سه بخش دارند
1-سمت دیتابیس
2- سمت کد
3- ابزاری جهت مپ کردن این دوتا با هم
بخش سمت کد می تواند همان لایه دیتااکسس ما باشد
از معروفترین orm ها در دات نت entity framework و nhibernateهست
نکته ای که باید توجه داشت این هست که یک orm به تنهایی می تواند لایه دیتا اکسس DAL ما رو تشکیل بده.در تمامی آموزشهای ماکروسافت راجع به Entity framework یا مثلا WPF و ... از entity framework به عنوان DAL استفاده کرده و کلاس جدیدی تو اون لایه ننوشته،اما دیزاین پترن هایی برای کارکرد بهتر entity framework بوجود آمدند که نمیدونم اصلا اینجا باید بحثش بشه یا نه

پس در حالت عادی لایه دیتااکسس می شود همان entity framework و لایه بیزینس BLL هم به فراخور احتیاج،متدهای موجود در DAL را صدا میزند
حمید کریمی جان ممنون از توجه شما و پاسختان
هدف من ا زایجاد این تاپیک دسترسی به مدل جامعی برای کار با دیتابیس هاست بنابراین اگر لطف کنی و موارد قابل ذکر رو بنویسی ممنون میشم
در ضمن اگر یک نمونه پروژه خلیلی کوچیک اگر بتونی برایمان آپلود کنی ممنون میشم من فردا یک نمونه کد برای بحث و نظر دوستان در همین تاپیک لود میکنم

goldengreen
پنج شنبه 16 مرداد 1393, 00:00 صبح
جدا از مباحث تئوری، به نظر من بهترین روش کار با دیتابیس روش ADO.Net ـه که با شی گرایی و برنامه نویسی 3 یا چند لایه کار بشه.