PDA

View Full Version : سوال: فایل راهنما و نحوه فراخوانی آن

hosein3000
یک شنبه 26 آذر 1391, 23:13 عصر
با سلام خدمت دوستان و مهندسان گرامی

می خواستم برای نرم افزارم فایل راهنما بسازم ولی موندم چطوری و با چه روشی . سایت رو که جستجو کردم دیدم دوستان یه نرم افزاری با عنوان winchm رو معرفی کردن
می خوام با این نرم افزار فایل راهنما بسازم حالا می خوام یک قسمت خاصی از فایل راهنما رو تو برنامه ام فراخوانی کنم مثلا چطوری می تونم فقط قسمت فعال سازی نرم افزار رو به کاربر نشون بدم یعنی وقتی تو قسمت فعال سازی روی راهنما کلیک کرد اون بخش نشون داده بشه یا در قسمت های دیگه به همین صورت
یک سوال دیگه هم که داشتم این بود که تو بعضی از نرم افزارها برای راهنما از یک نوار یا فرم های کوچیک زرد رنگ استفاده میشه که وقتی کاربر روی راهنما کلیک کرد اون فرم نشون داده می شه مثل what is this? ویندوز یا سایر نرم افزارها
چطوری می تونم از اون روش برای ساخت راهنما استفاده کنم

ممنون میشم راهنمایی کنین
مرسی

hosein3000
چهارشنبه 29 آذر 1391, 21:36 عصر
با سلام خدمت دوستان و مهندسان گرامی

می خواستم برای نرم افزارم فایل راهنما بسازم ولی موندم چطوری و با چه روشی . سایت رو که جستجو کردم دیدم دوستان یه نرم افزاری با عنوان winchm رو معرفی کردن
می خوام با این نرم افزار فایل راهنما بسازم حالا می خوام یک قسمت خاصی از فایل راهنما رو تو برنامه ام فراخوانی کنم مثلا چطوری می تونم فقط قسمت فعال سازی نرم افزار رو به کاربر نشون بدم یعنی وقتی تو قسمت فعال سازی روی راهنما کلیک کرد اون بخش نشون داده بشه یا در قسمت های دیگه به همین صورت
یک سوال دیگه هم که داشتم این بود که تو بعضی از نرم افزارها برای راهنما از یک نوار یا فرم های کوچیک زرد رنگ استفاده میشه که وقتی کاربر روی راهنما کلیک کرد اون فرم نشون داده می شه مثل what is this? ویندوز یا سایر نرم افزارها
چطوری می تونم از اون روش برای ساخت راهنما استفاده کنم

ممنون میشم راهنمایی کنین
مرسی

از دوستانی کسی نظر نداره؟؟؟

SlowCode
چهارشنبه 29 آذر 1391, 23:29 عصر
سلام

مهندسان گرامی
مهندس خودتی:لبخند:
از چند روش میتونی استفاده کنی، یکیش همون ساخت فایل chm هست که با برنامه های مختلفی می تونی بسازی که یکیش Help maker هست، واسه اینکه فایل راهنما رو به برنامت معرفی کنی باید از منوی project properties مسیرش رو به Help file name بدی، بعد واسه کنترلی که میخوای به قسمت خاصی از راهنما بره خاصیت HelpContextID رو تنظیم کن.
راههای دیگه هم هست مثلا:ساخت pdf, ساخت راهنما با خود وی بی.
واسه صفحه ?Did you now هم خودت باید با وی بی درستش کنی، یه فرم ایجاد کن بعد تکست باکس و دکمه بندار و کدش رو بنویس.