PDA

View Full Version : سوال: گزارش گیری

sadin6879
دوشنبه 27 آذر 1391, 14:16 عصر
من می خوام واسه برنامه ای که با سی شارپ نوشتم یک گزارش گیری داینامیک تهیه کنم . حدودا 30 عدد جدول دارم که با هم در ارتباط هستند . اگه میشه کمک کنید . جوری که اپراتور در هر وقت از زمان هرنوع گزارشی خواست بتونه تهیه کنه و به شکل کریستال اگه در بیاد خیلی بهتره

samira3
دوشنبه 27 آذر 1391, 14:40 عصر
سلام
اگر سوال كريستالي داري بشتر توضيح بده تا كمكت كنم. كلا خيلي كلي گفتي . ديناميك منظورت اينه فيلدها را كاربر بگه چي باشه .
اگر هم دقيقا نمي داني چي . يا كلا دست نيست بهت توصيه مي كنم يك سري به سايت
www.codeproject.com
تا نمونه ببيني تا دست بياد چي ارائه بدي تا بهترين باشه.

sadin6879
دوشنبه 27 آذر 1391, 22:01 عصر
دیدم سایت رو منتهی کارفرما خواسته هر گزارشی که می خواد رو بتونه بگیره . منتهی من فیلد زیاد دارم تو یه جدول واقعا نمی دونم با ریپورت چی کنم . من نمی تونم که دونه دونه فیلد ها رو شرط بندی کنم . اگه فیلدی رو خواست به کرستال اضافه کنه اگه نه هم که نه . اما یه مشکلی که هست اینکه ممکنه تعداد فیلدها زیاد باشه تو یه ردیف جا نشن .

samira3
سه شنبه 28 آذر 1391, 13:28 عصر
سلام
اگر مشكل اتنخاب فيلد هست يعني مثلا شما در گزارش دانشجو بگيد كد ملي نام باشه ولي ما بقي نباشه خوب شما تمام فيلدها را بزاريد كنارشم يك چك باكس بزاريد به كاربر نشان بديد متوجه مي شه كه اين جوري خوب نيست در انتها هم راضي مي شه شما گزارش بايد دسته بندي كنيد
باز اگه كريستالي خواستي كه ديناميك باشه مثل توضيج بالام يعني با انتخاب چك باكس فيلد ، در گزاش باشه بگو تا برات سورس بزارم البته در سايت بالا كه گفتم تنوع گزارش ديناميك كريستال زياد .بايد بدونيد كاربر دقيقا چي مي خواد تا با ديد خوب بتونيد جواب خوب بگيريد. اينكه كاربرمي گه گزارش فعلا مي خوام مجبورش كنيد با مثال بگه مجبورش كنيد رو ورق بكشه اون وقت كه خود كارفرما هم مي فهمه خودشم نمي دونه چي مي خواد اين راه حل من تو دوران دانشجويي زياد استفاده كردم جواب گرفتم خيلي از استاد كه ادعا ته درك بودن وسط كار گير كردن .
اميدوارم هر چه زودتر جواب مشكل پيدا كني.

Hybrid
سه شنبه 28 آذر 1391, 15:14 عصر
سلام ،

این یک نمونه هست امیدوارم مشکلتون رو حل کنه ، داخل سایت زیاد نمونه هست فقط کافیه جستجو کنید

دانلود نمونه پروژه (http://uploadkon.ir/?file=Dynamic Reporting.rar)

موفق باشید

sadin6879
چهارشنبه 29 آذر 1391, 00:09 صبح
مرسی ممنون از لطفتون . الان مشکل من تعداد زیاد فیلد هاست که ممکنه تو یک صفحه جا نشن .

sadin6879
چهارشنبه 29 آذر 1391, 14:17 عصر
سه تا سوال :
1. کل گزارش گیری با ایت متد private string Make_Query() هست ؟
2. شرط های چک باکس های دیگه هم باید داخل همین متد بنویسم ؟
3. ColCounter چیه و چرا یک شده ؟

sadin6879
چهارشنبه 29 آذر 1391, 14:20 عصر
جواب سوالای بالا رو گرفتم فقط دیگه چرا return strQuery; ؟

sadin6879
جمعه 01 دی 1391, 15:40 عصر
parameter info در کجا باید نوشته بشه ؟