PDA

View Full Version : توضیحات در مورد استفاده از گوگل مپ در برنامه

harani
دوشنبه 27 آذر 1391, 20:17 عصر
خواهشمندم هرگونه اطلاعی از استفاده از گوگل مپ در برنامه دارین قرار بدین . من نمیدونم باید چگونه باید کار کنم .

اکثرا این کتابا گفتن که باید یه کد MD5 به Google Map Api باید بدم ولی هر کاری میکنم نمیتونم این کدو استخراج کنم لطفاً راهنمایی کنید .

دوستان یادتون باشه که من چنتا کتاب زبان اصلیو بررسی کردم ولی چیزی متوجه نشدم لطفاً خودتان راهنمایی بفرمایید رفرنس معرفی نکنید .

با تشکر فراوان

Nevercom
دوشنبه 27 آذر 1391, 22:05 عصر
اینجا رو بخونید: https://developers.google.com/maps/documentation/android/start#the_google_maps_api_key

ظاهراً سیستمش کمی تغییر کرده، قبلتر اینطور بود که باید کد MD5 یا SHA1 مربوط به کلیدی که برنامه رو باهاش سایت می کنید استخراج کنید. تا اینجاش مثل همه. اما قبلتر این کد رو تو یه صفحه وارد می کردید و کد نهایی که همون Google Map API Key هست رو بهتون میداد.

harani
سه شنبه 28 آذر 1391, 11:28 صبح
ممنونم ولی گویا لینک خرابه .

Modernidea
سه شنبه 28 آذر 1391, 12:02 عصر
سلام
لینک خراب نیست. من قبلا هم گفتم این سایت توسط گوگل برای ایران تحریم شده است. باید دورش بزنید با قیلرشکن

shahin bahari
سه شنبه 28 آذر 1391, 12:06 عصر
harani جان لینک خراب نیست. متاسفانه از ایران قابل دسترس نیست و باید از vpn استفاده کنی.
راه ساده تر هم اینه که از توی فولدر SDK به فولدر Docs بری و از اونجا به صورت offline همه ی محتوای سایت رو ببینی.این بخش حکم هلپ sdk رو داره.
موفق باشی.

harani
سه شنبه 28 آذر 1391, 12:18 عصر
سلام
لینک خراب نیست. من قبلا هم گفتم این سایت توسط گوگل برای ایران تحریم شده است. باید دورش بزنید با قیلرشکن

ممنون من خودم از VPN استفاده نمیکنم من از Super Hide IP استفاده میکنم مشکل از نرم افزار خودم بود که حل شد اگه اطلاعات دیگه ای دارین ممنون میشم کمک کنید . با سپاس

Modernidea
سه شنبه 28 آذر 1391, 14:45 عصر
ممنون من خودم از VPN استفاده نمیکنم من از Super Hide IP استفاده میکنم مشکل از نرم افزار خودم بود که حل شد اگه اطلاعات دیگه ای دارین ممنون میشم کمک کنید . با سپاس

سلام

بهترین منبع و مرجع همین لینکی هست که دوستمون ذکر کردند. باید وقت بزارید و مطالعه کنید. فکر نمیکنم منبع فارسی وجود داشته باشه. حداقل منکه اطلاع ندارم.
در کنارش دنبال سمپل و برنامه های متن باز برگدید بگردید و اجرا کنید و ببنید چطوری پیاده سازی شده اند. مثل این لینک (http://mobiforge.com/developing/story/using-google-maps-android).

fshb_ 1370
چهارشنبه 29 آذر 1391, 15:31 عصر
بهترین کار همون خواندن لینکی هست که دوستان دادن که کامل توضیح داده. اما من هم این جا راه رو میگم که اگر کسی نیاز داشت و از اون سایت متوجه نشد، کمکش کنه.

در Eclipse روی window کلیک کنید و از آن Preference را انتخاب کنید و در پنجره باز شده به Build(در زیر Android) بروید و از آن جا آدرسی که در روبه روی Default debug keystore است را نگه دارید. (Path)
سپس cmd را باز کرده و به فلدر jdk و سپس bin در program Files بروید و از آن جا keytool را drag کرده و در cmd ان را drop کنید. یک space بگذارید و سپس عبارت زیر را روبه روی آن وارد کنید
-
-list -v -alias androiddebugkey -keystore "Path" -storepass android -keypass android
توجه: به جای "Path" در بالا باید آدرس keystore را بگذارید.
موفق باشید

harani
چهارشنبه 29 آذر 1391, 16:58 عصر
من کاملاً موفق شدم که گوگل مپ رو تو برنامم استفاده کنم ولی یه مشکلی هست که نقشه بصورت یه صفحه شطرنجی خاکستری رنگ ظاهر میشه که تو او فقط یک دایره بزرگ خیلیا بمن گفتن به خاطر اینترنت و بعضی دیگه ام گفتن بخاطر سرعت پایین emulator هست به نظر شما من چیکار کنم تا بتونم map رو تو emulator به وضوح نمایش بدم ؟؟؟

fshb_ 1370
چهارشنبه 29 آذر 1391, 17:23 عصر
با emulator یا با موبایل؟
با emulator به خاطر اینکه کامپیوتر فاقد sensor و Gps است شما باید با کمک sensor simulator برنامه رو اجرا کنید. در غیر این صورت نقشه نشان داده نمیشود(مثل مشکل شما)
اما با موبایل اگر نقشه نشان داده نمی شود دلیل بر api key اشتباه است.
موفق باشید

harani
چهارشنبه 29 آذر 1391, 20:18 عصر
با emulator کار میکنم . لطفاً بگید چجوری تو emulator نفشه رو بالا بیارم sensor simulator رو دقیقاً چجوری باید ران کنم راهنمایی کنید . من خیلی نیاز دارم .

Nevercom
چهارشنبه 29 آذر 1391, 20:46 عصر
اگر API Key معتبر باشه نقشه نمایش داده میشه، حتی روی Emulator. مسلماً باید دسترسی مناسب به اینترنت موجود باشه. برای اینکه یک مختصات خاص رو به Emulator بفرستید، تو اکلیپس از پرسپکتیو DDMS ، تب Emulator Control میتونید اینکارو انجام بدید.

harani
چهارشنبه 29 آذر 1391, 20:52 عصر
اگر API Key معتبر باشه نقشه نمایش داده میشه، حتی روی Emulator. مسلماً باید دسترسی مناسب به اینترنت موجود باشه. برای اینکه یک مختصات خاص رو به Emulator بفرستید، تو اکلیپس از پرسپکتیو DDMS ، تب Emulator Control میتونید اینکارو انجام بدید.

ممنون ولی اینکارو کردم API هم معتبره از سایت خود developer.google.com گرفتمش دیگه .راه حل جناب fshb_ 1370 (http://barnamenevis.org/member.php?119172-fshb_-1370) فکر کنم بدرد میخوره اگه کمک کنن .