PDA

View Full Version : مشکل جستجو در یک فیلد با استفاده از like

moohssenn
شنبه 08 بهمن 1384, 19:57 عصر
سلام
من یه جدول دارم که اطلاعاتشو از یه سیستم دیگه convert کردم و داخل این جدول ریختم . اطلاعات تو جدول از نوع utf8 هستش ولی من میخوام روی اون یه جستجو انجام بدم که اطلاعاتش با win1256 فرستاده شده که خوب مسلما چیزی پیدا نمیکنه . به نظر شما من چی کار کنم .
اینم sql هستش :

select * from tablename where name like "%محسن%"

moohssenn
یک شنبه 09 بهمن 1384, 16:00 عصر
یعنی کسی نمیخواد کمک کنه . نمیدنم شایدم نمیشه . اما لطفا یه توضیحی بدید که میشه یا نه و اگه میشه پیشنهاد شما چیه؟

reza_rad
یک شنبه 09 بهمن 1384, 16:18 عصر
چرا می خوای با دو تا انکودینگ جدا کار کنی؟
search رو هم از همون استفاده کن
یعنی اگه utf8 کار می کنی همه جا utf8 باشه

moohssenn
سه شنبه 11 بهمن 1384, 22:41 عصر
توضیح دادم که برنامه از اطلاعات یک سیستم کانورت میشه . این برنامرو هم که حالانوشتیم و تموم شده . حالا چه باید کردددددددددددددددددددددد؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

moohssenn
دوشنبه 17 بهمن 1384, 15:31 عصر
جوابی نداره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

reza_rad
دوشنبه 17 بهمن 1384, 15:41 عصر
خوب دیتایی رو که میخوای سرچ کنی بده به همون سیستم و کانورت شده اش رو سرچ کن.اینطوری دیگه نباید مشکلی داشته باشه.

moohssenn
دوشنبه 17 بهمن 1384, 18:07 عصر
چطوری ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

reza_rad
دوشنبه 17 بهمن 1384, 18:14 عصر
مگه شما نگفتی که یه سیستم داری که دیتا رو کانورت کرده به utf8 ؟ خوب حالا شما داده ای رو که می خواهی سرچ کنی 1256 هست و مشکل ایجاد می کنه واسه ات.پس اول اون داده رو به کانورتور ات بفرست بعد کانورت شده اش رو که utf8 هست سرچ کن.

moohssenn
سه شنبه 18 بهمن 1384, 11:55 صبح
مرسی از راهنمائیتون
ببینید این برنامه کانورتور که عرض کردم فابلهای dbf سیستم داسیمو به mysql تبدیل میکنه یعنی من با php میام فایلهای قبلیمو میریزم توی سیستم جدیدم .
پس عملا این کاری که شما گفتید نمیشه . آیا راه دیگه ای به ذهنتون میرسه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟