PDA

View Full Version : چگونگه از آرایه با طول متغیرر استفاده کنم در حاقه while

sh711917
چهارشنبه 29 آذر 1391, 09:05 صبح
من می خوام از یک آرایه متغییر در حلقه while استفاده کنم می شه مثلا می خوام تا زمانی که مثلا i کوچکتر مساوی 10 هست مقدار i با آرایه با طول متغییر مثلا a جمع شود و نتایج در یک data grid view نمایش داده شود

group45
چهارشنبه 29 آذر 1391, 09:13 صبح
با سلام
دو راه به نظرم میرسه دیگه هر کدوم رو که دوست داشتید برید
1- از یه متغیر استرینگ استفاده کنید.فقط موقع اضافه کردن به رشته مقدارتون رو باید استرینگ کنید
2- از array اگه اشتباه نکنم همین بود استفاده کنید.متدشم اینه که مقدار بهش add میشه.

morteza271
چهارشنبه 29 آذر 1391, 09:16 صبح
به کد زیر دقت کنید :
int i = 0, j = 0;
while (i <= 10)
{
if (j < a.Length)
{
i += a[j];
j++;
}
else
break;
}

در اینجا a یک ارایه هست که مشخص نیست طولش جقدره.

group45
چهارشنبه 29 آذر 1391, 09:21 صبح
به کد زیر دقت کنید :
int i = 0, j = 0;
while (i <= 10)
{
if (j < a.Length)
{
i += a[j];
j++;
}
else
break;
}

با سلام
میشهبگید متغیر آ از چه نوعیه؟

morteza271
چهارشنبه 29 آذر 1391, 09:33 صبح
با سلام
میشهبگید متغیر آ از چه نوعیه؟
a : آرایه ای از نوع int
چطورمگه؟؟؟

group45
چهارشنبه 29 آذر 1391, 09:39 صبح
شما چطور یه آرایه اینت تعریف کردید و دارید ازش استفاده میکنید که طولش ثابت نیست؟؟؟؟ :متفکر: :متفکر:

morteza271
چهارشنبه 29 آذر 1391, 09:48 صبح
هنگامی که آرایه رو ایجاد میکنیم میتونیم یه متغیر به عنوان سایز آرایه بهش بدیم دیگه، به این صورت :

int count = 10;
int[] a = new int[count];

که این count میتونه با فرمول خاصی بدست بیاد.که مثلا یه بار 10 باشه، یه بار 100 باشه و ...
البته من اینطوری از سوال دوستمون برداشت کردم شاید اشتباه کرده باشم، نمیدونم!!!!!!!!!

group45
چهارشنبه 29 آذر 1391, 10:27 صبح
هنگامی که آرایه رو ایجاد میکنیم میتونیم یه متغیر به عنوان سایز آرایه بهش بدیم دیگه، به این صورت :

int count = 10;

که این count میتونه با فرمول خاصی بدست بیاد.که مثلا یه بار 10 باشه، یه بار 100 باشه و ...
البته من اینطوری از سوال دوستمون برداشت کردم شاید اشتباه کرده باشم، نمیدونم!!!!!!!!!

اولا اگه مثلا اینجا کانت شما 10 باشه و آ رو با این کانت تعریف کردید اگه کانت شما100 بشه آ شما همون 10 خونه ای هست.
اگرم بخواید بعد تعریفش مقدار جدید بش بدید باید از اول آ رو نیو کنید و این طوری تمام خونه هاش پاک میشه. :چشمک:

morteza271
چهارشنبه 29 آذر 1391, 10:38 صبح
اولا اگه مثلا اینجا کانت شما 10 باشه و آ رو با این کانت تعریف کردید اگه کانت شما100 بشه آ شما همون 10 خونه ای هست.
اگرم بخواید بعد تعریفش مقدار جدید بش بدید باید از اول آ رو نیو کنید و این طوری تمام خونه هاش پاک میشه. :چشمک:
حرف شما کاملا درسته ولی من که گفتم شاید منظور دوستمون رو درست متوجه نشدم!
میشه شما بگین منظورشون چی بود؟؟؟ مثل اینکه من اشتباه متوجه شدم!

sh711917
چهارشنبه 29 آذر 1391, 10:40 صبح
آقا برای چاپ آرایه تو دیتا گرید ویو چه دستوری بکار ببرم و یک سوال دیگه اینه که شما در بالای while آرایه رو چجوری تعریف کردید

sh711917
چهارشنبه 29 آذر 1391, 10:44 صبح
به کد زیر دقت کنید :
[CSHARP]int i = 0, j = 0;
while (i <= 10)
{
if (j < a.Length)
{
i += a[j];
j++;
}
else
break;
}[/CSHA
RP]

آقا برای چاپ آرایه تو دیتا گرید ویو چه دستوری بکار ببرم و یک سوال دیگه اینه که شما در بالای while آرایه رو چجوری تعریف کردید بعدشم i جه زمانی تمام می شود

morteza271
چهارشنبه 29 آذر 1391, 11:02 صبح
این یه مثال برای نمایش مقادیر آرایه داخل دیتاگرید هست :
foreach (var item in a)
{
dataGridView1.Rows.Add(item.ToString());
}
البته در اینجا دیتاگرید فقط یه ستون داره که اگه بیشتر داشته باشه باید دستور داخل حلقه رو به صورت زیر تغییر بدین :
dataGridView1.Rows.Add(item.ToString(), "Value1", "Value2");
این مثال برای یه گرید با سه ستون هست.

تعریف کردن آرایه که کاری نداره :
int count = 10;
بعدشم میتونید خونه های آرایه رو مقداردهی کنید.

امیدوارم متوجه شده باشین.

group45
چهارشنبه 29 آذر 1391, 12:02 عصر
حرف شما کاملا درسته ولی من که گفتم شاید منظور دوستمون رو درست متوجه نشدم!
میشه شما بگین منظورشون چی بود؟؟؟ مثل اینکه من اشتباه متوجه شدم!

ایشون میخوان یه متغیری داشته باشن که به تعداد نامشخصی داده رو داخلش قرار بدن دوست عزیز

morteza271
چهارشنبه 29 آذر 1391, 14:15 عصر
ایشون میخوان یه متغیری داشته باشن که به تعداد نامشخصی داده رو داخلش قرار بدن دوست عزیز
مطمئنین؟
آخه من که توی صحبت هاشون همچین چیزی نمیبینم مهندس!!
یه خورده به پست اولشون دقت کنین:

من می خوام از یک آرایه متغییر در حلقه while استفاده کنم می شه مثلا می خوام تا زمانی که مثلا i کوچکتر مساوی 10 هست مقدار i با آرایه با طول متغییر مثلا a جمع شود و نتایج در یک data grid view نمایش داده شو
چی گفتن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟