PDA

View Full Version : سوال: change شدن سرور در صورت از کار افتادن سرور اول

pooya1072
چهارشنبه 29 آذر 1391, 13:31 عصر
سلام
من با یک سیستم کنترلی سرو کار دارم که نمای کلی اون به صورت شکل زیر :

96922
کنترلر ها به یه سری device ارتباط دارن و اونا رو کنترل می کنن . نحوه کنترل توسط اپراتور ها مشخص میشه که این اپراتورها چند کامپیوتر (pc) معمولی هست که توسط چند نفر مورد استفاده قرار میگیره.
دو سوال دارم :
1 - در صورت از کار افتادن هر یک از سرور ها چه راه هایی (اعم از نرم افزاری یا سخت افزاری)جهت change اتوماتیک سرورها وجود داره؟
2 - فلسفه وجود این 2 سرور چیه؟ چرا کنترلر ها مستقیم به اپراتور ها متصل نباشن تا اینقدر هزینه بابت سرور ها پرداخت نشه. به طور کلی نقش سرور در سیستمی مثل سیستم بالا چیه؟

AMIBCT
چهارشنبه 29 آذر 1391, 15:25 عصر
برای تغییر اتوماتیک( سخت‌افزاری ) لازمه که به جای HUB از Router استفاده کنید
راه ساده‌تر هم اینه که نرم‌افزار Controller و Operator خودشون این کار رو انجام بدن
یعنی بررسی کنند که به کدام سرور باید متصل بشوند

pooya1072
چهارشنبه 29 آذر 1391, 20:51 عصر
برای تغییر اتوماتیک( سخت‌افزاری ) لازمه که به جای HUB از Router استفاده کنید
راه ساده‌تر هم اینه که نرم‌افزار Controller و Operator خودشون این کار رو انجام بدن
یعنی بررسی کنند که به کدام سرور باید متصل بشوند

با تشکر...ببینید دوست عزیز , با توجه به نصب کل سیستم توسط شرکت های خارجی قدرت مانور زیادی روی این سیستم ها نداریم که مثلا تغییری در نرم افزارها بدهیم. در مبحث SQL Server به مقوله ای برخوردم تحت عنوان Failover Clustring که در اون چنین راه کاری ارائه شده جهت سرورهای بانک اطلاعاتی. من دنبال نرم افزار یا سخت افزاری هستم که بتونم به این سیستم اضافه کنم و چنین استفاده ای از اون ببرم.
در ضمن اگه در مورد سوال دوم هم اطلاعاتی دارید ممنون میشم کمک کنید.

AMIBCT
پنج شنبه 30 آذر 1391, 09:17 صبح
من چیز زیادی از تصویر و توضیحات شما متوجه نشدم و نمی‌دونم منظور شما از پرسش دوم چیه

در مورد پرسش اول اگر دسترسی به نرم‌افزار وجود ندارد
باید با جایگزین کردن Hubها با یک سرور یا Router از روش سخت‌افزاری عمل کنید
این طوری نرم‌افزار به جای ارتباط با سرور اصلی با یک سرور واسط( یا Router ) ارتباط برقرار می‌کنه
سرور یا Router بر اساس قانونی که شما مشخص می‌کنید ترافیک رو به سمت یکی از سرورهای پایگاه داده هدایت می‌کنه