PDA

View Full Version : کلاس MessgeBox کاملا فارسی بهمراه مثال و سورس

gilsoft
چهارشنبه 29 آذر 1391, 19:20 عصر
سلام دوستان خوبم

بعد کلی جستجو و بررسی در تمام تالارهای سایت "برنامه نویس" در مورد MessageBox کاملا فارسی ...

بالاخره آستین بالا زدم و یک کلاس MessageBox کاملا فارسی (RightToLeft) نوشتم که همراه مثال و سورس .. تقدیم میکنم به تمام اعضاء محترم این تالار ...

این کلاس در حال حاضر کم و کاستی هایی دارد (مثلا : نداشتن آلارم یا همان Beep های پیش فرض) که در آینده اونا رو هم به کلاس .. اضافه میکنم

لطفا نظر خودتونو در رابطه با این کلاس بیان بفرمایید

پس از باز کردن Solution .. پروژه رو حتما یکبار Build کنید

96954

کد شماره 1 :
gsMessageBox.mRightLayout = False ' را غیر فعال می کند‍ RightToLeftLayout
Result = gsMessageBox.Show(txt, "خطا", MessageBoxButtons.YesNoCancel, eMessageBoxIcon.Error, MessageBoxDefaultButton.Button2)

کد شماره 2:
Result = gsMessageBox.Show(txt, "پرسش", MessageBoxButtons.AbortRetryIgnore, eMessageBoxIcon.Question, MessageBoxDefaultButton.Button2)

کد شماره 6:
Result = gsMessageBox.Show(txt, "پرسش", MessageBoxButtons.AbortRetryIgnore, eMessageBoxIcon.Question, MessageBoxDefaultButton.Button2)

swallow.pa
پنج شنبه 30 آذر 1391, 05:59 صبح
دوست من ايا روي گرافيك مسج باكس هم كار كردي؟

armin001
پنج شنبه 30 آذر 1391, 15:56 عصر
سلام
آقا دست شما درد نکنه ولی یه مشکل کوچیک هستش.(البته خودتونم اعلام کردید کم و کاستی داره)
اینکه اگه پیام طولانی باشه توی مسیج باکس شما نشان داده نمیشه.
96974
مثلا 1234 نمایش داده نمیشه.

gilsoft
پنج شنبه 30 آذر 1391, 17:12 عصر
دوست من ايا روي گرافيك مسج باكس هم كار كردي؟
سلام دوست عزیز

منظو رتون از گرافیک چیه ؟ (ظاهر فرم رو میفرمائید ؟ :متفکر:)

swallow.pa
پنج شنبه 30 آذر 1391, 21:32 عصر
بله دوست من اين عكس رو ببينيد و نظر بديد

gilsoft
جمعه 01 دی 1391, 01:07 صبح
بله دوست من اين عكس رو ببينيد و نظر بديد
سلام مجدد دوست عزیز

Button ها که تقریبا به همین شکلی (منظورم آیکن ها هستند) در میاد ... اما ظاهر فرم نه ! ( تو سورس هم نگاه کنی ... فعلا Image باتن ها بصورت Comment هستند )

در واقع من 2 تا کلاس MessageBox نوشتم .. یکی همینی که در این تاپیک گذاشتم هست .. و اون یکی رو با کامپوننت DotNetBar نوشتم ... تو دومی ظاهر فرم و باتن ها ، زیباتر از اولی هستند

در واقع .. در حال حاضر .. کلیات این کلاس رو نوشتم .... و هر کدام از دوستان میتونند به سلیقه ی خودشون .. در اون تغییرات ایجاد کنند ..... (البته پس از تغییرات ... تو همین تاپیک بذارن تا هم من و هم سایر دوستان ... ازش استفاده کنند)

موفق باشید

شب یلدای خوبی داشته باشید :لبخندساده: :چشمک: :خجالت:

SHD.NET
یک شنبه 03 دی 1391, 16:34 عصر
به نظرمنم اگه مشکل جملات بلند حل بشه خوب میشه
یه نکته اینکه رنگ تکست باکس رو با پس زمینه یکی کن، بهتر میشه

:چشمک:\\\موفق باشید///:چشمک:

فرید نجفلو
دوشنبه 04 دی 1391, 02:39 صبح
سلام
با تشکر از دوست عزیزم جناب آقای محرابی
من گذشته از همه موارد دیگه یه مشکل اساسی که تو این کلاس شما می بینیم ناسازگاری اون با MsgBox پایه هست
یعنی به فرض اگه من یه برنامه داشته باشم که چند هزار خط کد نوشتم و حالا بخوام از کلاس شما استفاده کنم با تقریب 99% منصرف می شم

منم یه مسیج باکس فارسی نوشته بودم (حدود دو سه سال پیش) اگه پیداش کردم با اجازتون اینجا یا یه تاپیک جدید ( به دلیل شلوغ شدن این تاپیک) ب ارسال می کنم تا انشا الله به کمک تجربیات همدیگه کلاسی بهتر کم نقص تر بنویسیم

یکی از خصوصیت کلاس من اینه که با یه Replace All برای MsgBox های موجودر پروژه هاتون می تونید اونا رو تبدیل به نوع فارسی کنید (با همون پارامتر ها)
البته گزینه های اضافی هم داره که در صورت نیاز می شه اونا رو هم استفاده کرد

packet
جمعه 21 تیر 1392, 12:59 عصر
پس چرا نمیذاری ما هم اسفاده کنیم ؟؟؟؟:افسرده: