PDA

View Full Version : سوال: دو سوال راجب طراحی اسکریپت وبلاگ دهی!

theboy
پنج شنبه 30 آذر 1391, 03:09 صبح
سلام.
من شروع کردم به طراحی یه اسکریپت وبلاگ دهی ولی به چند مسئله بر خوردم!:متفکر::متفکر:

1- ساب دومین رو چطوری برای هر وبلاگ تعریف کنم؟(چیزی که فهمدیم اینه که یه فایل مثلا مثل user.php درست می کنیم که اطلاعات کاربر(پست ها و...) رو نشون بده. بعد یه کاری می کنیم که این فایل روی سابدامین نمایش داده بشه ولی چطوریشو نمی دونم!)

2- قضیه ی اینکه مثلا فلان فروشنده میگه اسکریپت من فلان سیستمو داره که باعث میشه بازدید بالای 200هزار تا در روز رو داشته باشه چیه؟ یعنی کدنویسیش خاصه یا کدهایی رو اضافه کرده؟ من به طور خیلی ساده نوشتم.(کاربر ارسال می کنه بعد تو دیتابیس ذخیره میشه و نمایش داده میشه!) آیا باید یه جور دیگه نوشت؟

3-نظرتون راجب سیستم قالب چیه(همین که کد قالب رو کپی می کنند و میذارن تو وبلاگ)؟ ایده ای دارید؟ چطوری پیادش کنم؟

theboy
پنج شنبه 30 آذر 1391, 03:10 صبح
سوالام شد سه تا عنوان رو یادم رفت تغییر بادم!

شما هر چند تاش رو اطلاع دارید بگید ممنون میشم.

thacker
پنج شنبه 30 آذر 1391, 10:17 صبح
اولیش رو باید از طریق htaccess تنظیم کنی ...
به این صورت مثلا :

RewriteRule ^([a-zA-Z0-9]+)$ user.php?id=$1

بقیش رو دوستان کمک میکنن :بامزه:

theboy
شنبه 02 دی 1391, 13:25 عصر
خوب جواب سوال 1 رو پیدا کردم.
با .htaccess تعریف کردم که اگر مثلا این دامنه جستجو شد:
theboy.domain.com
این آدرسو نشون بده:
domain.com/blog.php?url=theboy

حالا به نظرتون این راه درست و استاندارده؟
راه دیگه ای پیشنهاد ندارید؟
به بقیه ی سوالا هم بی زحمت جواب بدید.
ممنون.

theboy
شنبه 02 دی 1391, 16:12 عصر
شکر خدا سیستم قالب رو هم خودم تونستم طراحی کنم! فقط سوال دوم رو اگه کسی بلده بگه.

elimiz
شنبه 02 دی 1391, 16:37 عصر
شما به جای اینکه یک سیستم رو از صفر شروع کنید و بنویسید.میتونید از اسکریپت های اماده استفاده کنید و هر جوری دوست داشتین تغییر بدین

theboy
شنبه 02 دی 1391, 16:40 عصر
شما به جای اینکه یک سیستم رو از صفر شروع کنید و بنویسید.میتونید از اسکریپت های اماده استفاده کنید و هر جوری دوست داشتین تغییر بدین
شما اسکریپت مناسبی برای اینکار سراغ دارید؟ ممنون میشم معرفی کنید.

nsco_nsco
شنبه 02 دی 1391, 18:54 عصر
سلام از اسکریپت اماده استفاده نکن ادامه همین رو بده در ضمن یک قسمت پلاگین یا همون افزونه بزار تا کار بر خودش این کدهاش رو قرار بده دوست من موفق باشی:قلب:

theboy
شنبه 02 دی 1391, 19:30 عصر
سلام از اسکریپت اماده استفاده نکن ادامه همین رو بده در ضمن یک قسمت پلاگین یا همون افزونه بزار تا کار بر خودش این کدهاش رو قرار بده دوست من موفق باشی:قلب:
احتمالا هم همینکارو می کنم ولی واقعا کار سنگینه!

راجب پلاگین هم فکر کنم یه قسمت ابزارک ها واسه هر وبلاگ کافی باشه :چشمک:

nsco_nsco
شنبه 02 دی 1391, 21:40 عصر
بله همین خوبه در ضمن اگر راهی برای ست کردن دامین پیدا کردی جز راه بالا اینج ا بزن یا پیغام خصوصی بده چون لازم دارم باز مممنون