PDA

View Full Version : سوال: ایجاد یک دیتابیس شبیه به دیتابیس قبلیم database.mdf1 چرا به این شکل شده ؟

samadblaj
پنج شنبه 30 آذر 1391, 13:59 عصر
سلام دوستان دلیل اینکه دیتابیس کار من به این شکل شده چی هستش؟
database1.mdf
database1.mdf1

gilas1368
پنج شنبه 30 آذر 1391, 14:59 عصر
ميشه يكم توضيح بديد
من منظورتون رو متوجه نشدم

Y_Safaiee
پنج شنبه 30 آذر 1391, 15:16 عصر
سلام دوست من

احتمالا دیتابیس اولی به دیتابیس اصلی و ساخته شده کنار پروژه اشاره میکنه و دومی به دیتابیس کنار فایل exe نهایی که تو Debug یا Release هست.چون همونطور که میدونین ما دوتا دیتابیس داریم,یکی کنار پروژس یکیم وقتی اجرا میکنیم کنار فایل exe میشه که در واقع همون فایل کپی شده دیتابیس اصلیست,connection string های هردو دیتابیس هم نام رو بررسی کنین یکی به کنار پروژه اشاره میکنه و یکی به مکان فایل exe نهایی

موفق باشی
بایت بایت

gilas1368
پنج شنبه 30 آذر 1391, 15:25 عصر
اين اتفاق زماني ميوفته كه شما ديتابيستون رو دوبار به برنامه add كرده باشيد
اون يك بعد از پسوند نشون دهنده تكراري بودن ديتابيسه

Y_Safaiee
پنج شنبه 30 آذر 1391, 15:31 عصر
همونطور که دوستمون هم گفتن احتمال تکراری add کردنم هست.

خواستم پستمو ویرایش کنم و اینم اضافه کنم دیدم روا نیست چون دوستمون گفت بعد این سخنشون به ذهنم خطور کرد.

موفق باشی
بایت بایت

samadblaj
پنج شنبه 30 آذر 1391, 15:54 عصر
تشکر از هر دو دوست عزیز...

سلام دوست من

احتمالا دیتابیس اولی به دیتابیس اصلی و ساخته شده کنار پروژه اشاره میکنه و دومی به دیتابیس کنار فایل exe نهایی که تو Debug یا Release هست.چون همونطور که میدونین ما دوتا دیتابیس داریم,یکی کنار پروژس یکیم وقتی اجرا میکنیم کنار فایل exe میشه که در واقع همون فایل کپی شده دیتابیس اصلیست,connection string های هردو دیتابیس هم نام رو بررسی کنین یکی به کنار پروژه اشاره میکنه و یکی به مکان فایل exe نهایی

موفق باشی
بایت بایت

سلام دوست خوبم بله یکی در کنار سورس اصلی قرار داره و دیگری در کنار فایل اجرایی ... در connection string هم فقط مسیر فایلی که در کنار

اين اتفاق زماني ميوفته كه شما ديتابيستون رو دوبار به برنامه add كرده باشيد
اون يك بعد از پسوند نشون دهنده تكراري بودن ديتابيسه

بله ، دوباره add کردم و این مشکل پیش اومد...

وقتی database1.mdf1 این که در مسیر bin قرار داره رو حذف میکنم با خطای زیر مواجح میشم... باید چیکار کنم؟

اینم Connection String ـم هستش...
<add name="Database1Entities" connectionString="metadata=res://*/Class_Data.csdl|res://*/Class_Data.ssdl|res://*/Class_Data.msl;provider=System.Data.SqlClient;prov ider connection string=&quot;Data Source=.\SQLEXPRESS;AttachDbFilename=C:\Users\S-B\Desktop\demo\WindowsFormsApplication2\Database1. mdf;Integrated Security=True;Connect Timeout=30;User Instance=True;MultipleActiveResultSets=True&quot;" providerName="System.Data.EntityClient" />

Y_Safaiee
پنج شنبه 30 آذر 1391, 16:08 عصر
با سلام مجدد

داره میگه نمیتونه بهش دسترسی داشته باشه چون یه برنامه دیگه داره ازش استفاده میکنه.

برای حذفشم اول اونو Detach بعد از تو پوشه حذف کنش

96975

samadblaj
پنج شنبه 30 آذر 1391, 16:47 عصر
ممنونم دوست خوبم مشکلم حل شد...