PDA

View Full Version : مبتدی: جمع دو عدد به وسیله لیست پیوندی

MohammadWR10
جمعه 01 دی 1391, 03:27 صبح
با سلام خسته نباشید خدمت دوستان .
یلداتون مبارک.
متاسفانه در دانشگاه ابتدا به ما pascal یاد دادند و سپس c# :متعجب: این ترم دارن دوباره c++ درس میدن . کلا همیه چیو قاطی کردم . دارم از نوع شروع میکنم و با C++ ولی خیلی مشکل دارم . من بلدم الگوریتم بعضی از برنامه رو بنویسم ولی مشکلم روش پیاده سازی هست ولی امیدوارم که پیشرفت کنم .
خوب اما سوال:
من می خواستم دو عدد مثلا 17 رقمی رو با استفاده از لیست پیوندی جمع کنم اینم که میگم به عنوان پروژه به ما دادن اگه امکانش هست با ساده ترین روش کمکم کنید که الگوریتم و کدش رو بنویسم .
ممنون دوستان:قلب:

aidinMC
شنبه 02 دی 1391, 23:11 عصر
یعنی چی با استفاده از لیست پیوندی؟ واضحتر توضیح بدین..

MohammadWR10
یک شنبه 03 دی 1391, 01:37 صبح
لیست های پیوندی یا همون struct که از یک داده و یک اشاره گر تشکیل شدند . هر کدوم از اشاره گر ها به خونه ی بعدی (struct) اشاره میکنن .
حالا من می خوام با این لیست 2 عدد رو جمع کنم و مثلا 3 رقم 3 رقم تو خونه ها ی داده قرار بدم.

vahid_fathi
یک شنبه 03 دی 1391, 21:37 عصر
خب چرا این کارو میکنی ؟ تو لیست پیوندی مقدار داده رو long int انتخاب کن خیلی راحت میشی اگرم عدد بازم بزرگتر از long بود بریزش تو یه گره جدید .یعد مقدار داده ها رو با هم جمع کن بریز تو یه گره جدید چاپ کن بره .
کدشم نمیتونم بزارم چون پروژته و خودت باید بنویسیش .اگرم به تو کد نویسی به مشکل برخوردی کدو بزار بچه ها کمکت کنن . موفق باشی

MohammadWR10
دوشنبه 04 دی 1391, 02:16 صبح
ممنون ولی استادمون گفته که باید از دستور معمولی استفاده کنم و با لیست پیوندی تو هر کدوم 3 رقم قرار بدم .

khalkhal
دوشنبه 04 دی 1391, 12:54 عصر
سلام
من دو ، سه بار خوندم ولی زیاد واضح سوال نکردی ؟ :متفکر:
اگه میشه سوال رو بنویس شاید کمکی کردیم.:لبخندساده:

aidinMC
دوشنبه 04 دی 1391, 13:03 عصر
ولی خدایش این سوال کار خاصی نداره هااااا
یعنی تو 10 - 20 خط کد برنامه تمومه!
اگه یخورده تلاش کنی حتما به جواب میرسی فقط یه خورده خلاقیت میخواد...

MohammadWR10
دوشنبه 04 دی 1391, 17:32 عصر
دوستان من تو لیست پیوندی کلا مشکل دارم واسه همین از شما کمک خواستم و گرنه اگه میتونستم برنامه رو می نوشتم بعدش مشکلاتمو ازتون می پرسیدم .
اگر ممکن هست راهنمایی کنین تا 4 شنبه بیشتر فرصت ندارم .
سوال رو دوباره می پرسم .
یک لیست پیوندی شامل مثلا 6 گره که یه عدد 17 رقمی توش ذخیره شه یعنی اولی 2 تا و بعدی ها هرکدوم 3 تا . باید یه دستور باشه که کلا این اعداد در خانه قرار میگرین هر کدوم در 10 به توان مرتبشون ضرب شن مثلا 17356
3و 5 و 6 تو یک لیست و هر کدام به 10 به توان 0 و 1 و 2 & 7 و 1 هم تو یه لیست که بشن به توان 3و4
این کار هم برای یک عدد دیگه تکرار شه و در نهایت با هم جمع شن .