PDA

View Full Version : سوال: فرق بین تگ div و Table از لحاظ سرعت و کیفیت

malloc
جمعه 01 دی 1391, 12:04 عصر
سلام دوستان .

میخواستم بدونم کسی هست توضیحی بده که فرق بین تگ Div و Table چیه و اگه از هر کدوم استفاده کنیم چه مزایا یا معایبی میتونه داشته باشه و کدوم بهتره؟؟

bahar_1984_n
جمعه 01 دی 1391, 12:15 عصر
سلام-1: موتور جستجوی گوگل تک دایو رابهتر میشناسد و جدید اعلام کرده که سایتهایی که با تیبل طراحی شده باشند رو در اولویت آخر قرار میدهد و یا اصلا سرچ نمیکنه

2-برای ترجمه تگ تیبل ابتدا باید تگ تیبل بعد تگ tr و بعد تگ td ترجمه بشن و نیز استایلشون , ودرنهایت محتوا ترجمه میشه.
ولی در تگ div بعداز این تگ محتوا ترجمه میشه و این خیلی سریعتر هست.

malloc
جمعه 01 دی 1391, 12:33 عصر
دستت درد نکنه .

و متاسفانه من تو پروزه هم تا الان همش table زدم و خیلی کم div دارم.

کسه دیگه ای هست بیاد یکم از table تعریف کنه شادم کنه:گریه:

aliblue
جمعه 01 دی 1391, 13:09 عصر
خوب وقتی از گریدویو یا دیتالیست استفاده می کنیم که به Table تبدیل میشن.اونا که دست ما نیست نمیتونیم کاری بکنیم.

bahar_1984_n
جمعه 01 دی 1391, 20:08 عصر
بله.مشکلی نداره.البته من چند تا سایت ابتدای کارم طراحی میکردم که همش تیبل بوده و چون اطلاعات خاصی نداشتند و سایتش کم حجم بود به نظرم فرقی نداشت که با div باشه یا table .ولی چون سئوی خوبی داشتن با سرچ تو گوگل راحت پیدا میشدند.
ولی بهترین کار اینه شما هدر و فوتر و قسمت وسط که قراره محتویات اصلی سایت باشه با سی اس اس طراحی کنیدو بقیه رو با تیبل.
لزومی نداره همه سایت با سی اس اس باشه.
ولی یه پیشنهاد سی اس رو بخوید و یاد بگیرید خیلی خوبه درسته اولش سخته ولی خیلی از کارا رو راحت میکنه.
البته من هم دارم فعلا مطالعه میکنم تا یاد بگیرم.

ali9698
جمعه 01 دی 1391, 20:44 عصر
بله.مشکلی نداره.البته من چند تا سایت ابتدای کارم طراحی میکردم که همش تیبل بوده و چون اطلاعات خاصی نداشتند و سایتش کم حجم بود به نظرم فرقی نداشت که با div باشه یا table .ولی چون سئوی خوبی داشتن با سرچ تو گوگل راحت پیدا میشدند.
ولی بهترین کار اینه شما هدر و فوتر و قسمت وسط که قراره محتویات اصلی سایت باشه با سی اس اس طراحی کنیدو بقیه رو با تیبل.
لزومی نداره همه سایت با سی اس اس باشه.
ولی یه پیشنهاد سی اس رو بخوید و یاد بگیرید خیلی خوبه درسته اولش سخته ولی خیلی از کارا رو راحت میکنه.
البته من هم دارم فعلا مطالعه میکنم تا یاد بگیرم.
سلام. میشه بگید سئوی خوب داشتن با چه کارهایی امکان پذیر میشه؟

mahdidabaghi
شنبه 02 دی 1391, 00:06 صبح
سلام میتونبن برای آشنایی بیشتر با طراحی div به لینک زیر رجوع کنین:
http://barnamenevis.org/showthread.php?362475-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%81%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D8%A7%D8%B2-%D8%AC%D8%AF%D9%88%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AD%DB%8C-%D8%B5%D9%81%D8%AD%D9%87

ahmad156
شنبه 02 دی 1391, 16:39 عصر
در هنگام لود صفحه شما تا تمام table لود نشه قابل رویت نیست یعنی سطر اول منتظر لود سطر آخر میشه ولی در div این چنین چیزی وجود نداره

mahmood_4246
شنبه 02 دی 1391, 17:49 عصر
سلام دوستان .

میخواستم بدونم کسی هست توضیحی بده که فرق بین تگ Div و Table چیه و اگه از هر کدوم استفاده کنیم چه مزایا یا معایبی میتونه داشته باشه و کدوم بهتره؟؟

سوالت ربطی به این تالار نداره .. باید تو تالار طراحی وب بپرسی
سعی کن همیشه اول جستجو کنی .. جستجو هم چیزه خوبیه