PDA

View Full Version : حرفه ای: cms

parsboy
جمعه 01 دی 1391, 22:17 عصر
سلام

من یه قالب باسهcms میخوام ازکجا فراهم کنم؟!!!

یه قاب حرفه ای باشه ترجیحا مشکی ممنون میشم کسی کمک کنه:لبخندساده:

nsco_nsco
جمعه 01 دی 1391, 23:23 عصر
تو گوگل انگلیسی بزن تا دلت بخواد پیدا میشه ولی کمی باید روش تغییر ایجاد کنی

MMSHFE
شنبه 02 دی 1391, 07:23 صبح
دوست گرامی، باید دقیقاً مشخص کنید سیستم مدیریت محتوایی که قالبش رو نیاز دارین چیه؟ WordPress یا Joomla و یا PHP-Nuke ؟ شاید هم Drupal باشه! اصلاً شاید دارین از e107 استفاده میکنید! یا شاید کلاً یه چیز دیگه باشه که یکنفر خودش نوشته. خوب طبیعتاً هرکدوم ساختار قالب نویسی خاص خودشون رو دارین و برای مثال، قالب WordPress روی PHP-Nuke نصب نمیشه. بنابراین توصیه میکنم اول نوع CMS خودتون رو پیدا و مشخص کنید و بعد، توی سایت رسمیش یا نهایتاً گوگل و... دنبال قالب بگردین. اینکه میگم توی سایت رسمی اون CMS دنبال قالب بگردین هم بخاطر استاندارد بودن قالب هست (سایت رسمی به هر قالبی اجازه تأیید نمیده) و هم بخاطر مسائل امنیتی (ممکنه توی قالب کدهای غیر CSS درج شده باشه که برخی اطلاعات هاستتون رو برای طراح یا هر فرد دیگری بفرسته). این مسئله در برخی از CMSها که قالبها توانایی تولید بصورت پویا رو دارن و میشه اسکریپت نویسی هم توشون انجام داد دیده شده. حتی میشه با دستور import@ توی CSS هر فایل دیگری رو بارگذاری کرد که اون فایل لزوماً CSS نخواهد بود (ممکنه یک اسکریپت PHP باشه) و شما هم بی خبر از همه جا قالب رو نصب میکنید و عملاً خودتون یک نیروی نفوذی رو وارد هاستتون کردین و اون هم به راحتی و توسط خود شما تمام کانالهای امنیت مثل Firewall و... رو رد کرده و توی قلب سایت شما نشسته. بنابراین، باز هم توصیه میکنم بعد از اطمینان از سازگاری قالب با CMS موردنظرتون و قبل از هر کار دیگه، اول امنیت و صحت قالب دریافتی رو بررسی کنید.