PDA

View Full Version : حرفه ای: ثبت نام چند مرحله ای ( توسط مولتی ویو ) ... (خواهش میکنم راهنمایی کنین :( )

aspismylove
شنبه 02 دی 1391, 11:57 صبح
سلام دوستان خسته نباشید

توی یک سایت میخام که کاربران بیان و ثبت نام کنن و قراره که 6-7 هزار نفر بیان و ثبت نام کنن ، ثبت نام توی 5 مرحله و توسط 5 تا ویو صورت میگیره :

مرحله اول : کاربر مشخصات شناسنامه ای و هویتی رو وارد میکنه (10 تا فیلد)

مرحله دوم : مشخصات سکونت رو وارد میکنه (7 فیلد)

مرحله سوم عکسش رو آپلود میکنه

مرحله چهارم ، همه اطلاعات بهش نمایش داده میشه و میپرسم که همه رو تایید میکنی یا میخای اصلاح اطلاعات کنی ؟

مرحله پنجم اطلاعات همه ثبت میشه و بهش کد رهگیری داده میشه .

*** دقیقا مثل سایت سازمان سنجش ***

سوال من :

1- آیا مولتی ویو سایت و سنگین میکنه ؟ (آخه یکی از بچه ها به من گف : از ویو استفاده نکن چون سمت سروری هستش باعث میشه سرعت سایت بیاد پاییت وقتی 200-300 نفر با هم دارن ثبت نام میکنن !!!! ) درسته این حرفش ؟؟؟ اگه آره ، از چی استفاده کنم به نظر شما ؟

2- اطلاعات رو چطوری ثبت کنم ؟ منظورم از ثبت کردن اینه که همه این اطلاعات توی یک جدول کاربران ذخیره میشه ، (عکس فقط آدرسش ذخیره میشه) ، من اطلاعاتی که توی مرحله اول ثبت شده چطوری پاس بدم به مرحله آخر که قراره توی دیتابیس ذخیره بشه ؟ (با سشن خوبه ؟ ولی استفاده بیش از حد از سشن امنیت و پایین نمیاره ؟)

اساتید خواهشا راهنمایی کنین :(

pani.khoram
شنبه 02 دی 1391, 12:08 عصر
سلام توسط فرم بندی آژاکس خیلی راحت می تونید این کار رو انجام بدید و اصلا نیاز نیست که متغییر ها را جایی ذخیره کنید . صفحه به صفحه جلو بره کاربر ، تمام فیلد ها رو در دسترس داری و هر صفحه آزاکش شما تمام مراحل ، اعتبار سنجی رو هم شامل می شه ، فقط از لحاظ امنیتی در نظر داشته باشید که وقتی کدی رو داری با آژاکس اعتبار سنجی می کنی در آخر باید سمت سرور هم این موضوع رو دوباره بررسی کنید که یه آدم شیطون به شکل آنلاین تو کد سمت کلاینت شما دست نبره که کار اعتبار سنجی شما رو دور بزنه
ولی استفاده از تمام سرویس ها ، سشن ، فرم ویو در سایت به دلیل ساخته شدن آبجکت و اشغال فضا مخصوصا وقتی که اصول رعایت نشه بله بار می اندازه به سرور شما و حتی ممکن سرور را پایین بیاره
موفق باشید

aspismylove
شنبه 02 دی 1391, 12:45 عصر
سلام توسط فرم بندی آژاکس خیلی راحت می تونید این کار رو انجام بدید و اصلا نیاز نیست که متغییر ها را جایی ذخیره کنید . صفحه به صفحه جلو بره کاربر ، تمام فیلد ها رو در دسترس داری و هر صفحه آزاکش شما تمام مراحل ، اعتبار سنجی رو هم شامل می شه ، فقط از لحاظ امنیتی در نظر داشته باشید که وقتی کدی رو داری با آژاکس اعتبار سنجی می کنی در آخر باید سمت سرور هم این موضوع رو دوباره بررسی کنید که یه آدم شیطون به شکل آنلاین تو کد سمت کلاینت شما دست نبره که کار اعتبار سنجی شما رو دور بزنه
ولی استفاده از تمام سرویس ها ، سشن ، فرم ویو در سایت به دلیل ساخته شدن آبجکت و اشغال فضا مخصوصا وقتی که اصول رعایت نشه بله بار می اندازه به سرور شما و حتی ممکن سرور را پایین بیاره
موفق باشید

ممنونم ، اسم اون کنترلی رو میشه بگید ؟