PDA

View Full Version : برای اجرا شدن پروژه روی یه سیستم دیگه چیکار باید بکنم ؟

akram_k
شنبه 02 دی 1391, 22:16 عصر
سلام . من پروژمو با c# , بانک اونو تو sql طراحی کردم و واسه گزارش گیری ها از crystal report استفاده کردم . حالا میخوام این پروژه رو تحویل بدم بدون اینکه واسه اجرای اون نیاز به visual stadio باشه . میخوام بدونم توی سیستم مقابل آیا نیاز به نصب نرم افزار خاصی هست ؟ یعنی باید sql server و crystal report و visual stadio رو روی سیستم مقابل نصب کنم یا نه ؟
دوما : از برنامه خودم چطور یک فایل exe بسازم که دیتابیس هم همراهش باشه؟
ممنون میشم راهنماییم کنید.

managment-barnamenevis
شنبه 02 دی 1391, 22:26 عصر
یا کلا ازش خروجی بگیر یا
باید از نرم افزارهایی که ستاپ میسازن استفاده کنی
اما باید خیلی وارد باشی به نظر من لپ تاپتو ببر پیش استادتون
من که این کار و میکنم

behzadkhatari
شنبه 02 دی 1391, 22:53 عصر
دوست عزیز برنامه های ویژوال استادیو در قالب فریم ورک اجرا میشن. شما برای اجرای برنامه در سیستم دیگه باید همون ورژن دات نت فریم ورکی رو که باهاش کار کردین نصب کنید. اگه با وژوال استادیو 2010 کار کردین ورژن پیش فرض 3.5 هستش. وقتی که برنامه تون رو اجرا میکنید داخل پوشه bin و بعد ازون debug فایل exe برنامتون قرار داذه. بانک اطلاعاتی sql server باید روی سیستم مقابل نصب باشه و شما بانکتون رو ریستور کنید. برای کریستال ریپورت هم نیاز به crystal reposrt run-time دارین. به نظر من لپ تاپتون رو ببرید پیش استاد بهتره

akram_k
شنبه 02 دی 1391, 22:55 عصر
من نمیخوام این برنامه رو به استاد نشون بدم . بلکه میخوام واقعا رو یه سیستم دیگه اجراش کنم .

akram_k
شنبه 02 دی 1391, 22:57 عصر
بزرین سوالامو یکی یکی بپرسم :
آیا باید رو سیستم مقابل sql server رو نصب کنم ؟

Ghaem66
شنبه 02 دی 1391, 23:11 عصر
شما یه سرچی بکنین تو سایت درباره نحوه ستاپ برنامه. وقتی از برنامه ستاپ تهیه میکنید خود ویژوال استودیو اون برنامه هایی رو که نرم افزار برای اجرا شدن بهشون نیاز داره رو ایجاد میکنه

behzadkhatari
یک شنبه 03 دی 1391, 09:17 صبح
بزرین سوالامو یکی یکی بپرسم :
آیا باید رو سیستم مقابل sql server رو نصب کنم ؟

دوست عزیز به شما کامل توضیح دادم. شما باید سرور sql رو روی سیستم مقابل نصب کنید. اگر .net farmework موجود نباشه باید اون رو هم نصب کنید. پس شما 2 تا پیش نیاز برای اجرای برنامتون دارید
1- دات نت فریم ورک نسخه برنامتون. معمولا 3.5
2- نصب سرور sql server

پیشنهاد میکنم به این تاپیک یه سری بزنید. طریقه کامل ساخت برنامه نصب به همراه sql server رو توضیح داده

http://barnamenevis.org/showthread.php?139529-%D9%86%D8%AD%D9%88%D9%87-%D8%B3%D8%A7%D8%AE%D8%AA-setup-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D9%BE%D8%B1%D9%88%DA%98%D9%87-%D8%A8%D8%A7-%D9%86%D8%B5%D8%A8-SqlServer-%D9%88-%D8%AF%D8%A7%D8%AA-%D9%86%D8%AA&highlight=%D8%B3%D8%A7%D8%AE%D8%AA+%D9%86%D8%B5%D8 %A8

csharpprogramer88
چهارشنبه 06 دی 1391, 20:47 عصر
محیط VS شما 2010 ؟ یا 2008 ؟

در باره prerequest هایی که باید تیک بزنید در لینک بالا مشخص شده

ehsan7007
چهارشنبه 06 دی 1391, 21:24 عصر
سلام به دوستان.

همونطور که دوستان گفتن ، باید پیش نیاز هایی رو روی سیستم مقصد نصب کنید که این کار عموما به وسیله ستاپ ساز (بستگی به برنامه ای داره که ستاپ می سازین) بصورت خودکار انجام میشه .

علاوه بر ورژن فریم ورک مورد استفاده (که بخاطر کریستال ریپورت 4 است ) باید SQL Express رو هم نصب کنید(معمولا) ؛ همینطور باید رانتایم کریستال ریپورت رو هم نصب کنید ؛ مثلا این فایل رو :
SAP Crystal Reports runtime engine for .NET Framework 4

فایل هایی هم که باید رو سیستم مقصد بریزید بعد از Build شدن در مسیر Bin/Debug قرار میگیره.
برای سوال دومتون هم می تونید برنامتون رو پک یا بصورت پرتابل در بیارید.

موفق باشید.

mozhdeh_d
پنج شنبه 21 دی 1391, 21:42 عصر
سلام

من از visual studio 2010 استفاده کردم و برای گزارش گیری ازCrystal report استفاده کردم
حالا تونستم setup بگیرم . اما صفحه های گزارشم error میده .
توی rprerequistesها هم وقتی SAP crystal report رو تیک میزنم کلی error میده
میشه راهنماییم کنید ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :گریه::گریه: