PDA

View Full Version : سوال: آپلود عکس در PostBack

z_software
یک شنبه 03 دی 1391, 11:06 صبح
سلام دوستان خسته نباشید،
بچه ها من میخوام یه فایل (عکس) رو در زمان PostBack صفحه به پروژه اضاف کنم،
در اصل دارم یه فرم ساز میسازم ، با Request.Form اسم فایلم رو تو بانک ذخیره کردم ولی برای ذخیره خود فایل تو پوشه نمیدونم باید چی کار کنم .
من فایل آپلودم رو تو PostBack با html میسازم، تو صفحه به اسمش دسترسی ندارم که از دستور

FileUpload1.PostedFile.SaveAs)

استفاده کنم، چی کار کنم، اصلا شدنی هست؟؟؟؟؟؟؟؟
ممنون میشم کمکم کنید.
با تشکر فراوان.

fakhravari
یک شنبه 03 دی 1391, 11:59 صبح
if (FileUpload1.HasFile)
{
string ss = FileUpload1.FileName;
try
{

FileUpload1.PostedFile.SaveAs(Server.MapPath(@"~/Img/Users/") + txtusername.Text + ".jpg");
command.Parameters.Add("@Picture", SqlDbType.NVarChar).Value = ss;
}
catch { }
}
else { command.Parameters.Add("@Picture", SqlDbType.NVarChar).Value = "Test.jpg"; }

z_software
دوشنبه 04 دی 1391, 09:59 صبح
مرسی دوست بزرگوار که وقت میزارین و جواب میدین. واقعا ممنون . ولی من که گفتم که به اسم فایل آپلود دسترسی ندارم، من دارم یه فرم ساز درست میکنم ، زمانی که صفحه صدا زده میشه اون صفحه رو میسازم (از شروع تگ هد تا آخرش، خودتون هم یه کامنت گذاشته بودین که آموزش داده بودین)، یه خط از کدم اینه

literal.Text += "<html xmlns='http://www.w3.org/1999/xhtml'><head><title></title></head><body><form method='post' action='Default3.aspx'>";

بعد میام از تو بانک نوع فیلد های اون فرم رو میخونم اگه textBox که یه TextBox نشون بده ، اگه فایل آپلود ،یه FileUpload نشون بده و ... حالا زمانی که submit میزنم با دستور requet.form مقادیر فیلدها رو تو بانک ذخیره میکنم، من اسم عکسم رو هم تو بانک ذخیره میکنم ولی اسم FileUplod رو ندارم که بنویسم
if (FileUpload1.HasFile).

ولی یه چیزایی پیدا کردم ، فهمیدم که باید با دستور HttpPostedFile یا HttpPostedFileBase ، و request.files کار کنم.
این خط رو که مینویسم برام null برمیگردونه
HttpPostedFile hFile = Request.Files[Convert.ToString(item.ESFormField_ID)] ;
این خط رو که مینویسم از
Request.Files[Convert.ToString(item.ESFormField_ID)] خطا میگیره.

شما میدونین چرا؟؟ انگار اینا برای aspMVC هستن که من اصلا بلد نیستم ، تو asp.net میشه ازشون استفاده کرد؟؟؟

با تشکر فراوان.