PDA

View Full Version : ارسال و دریافت sms با gsm

mta_va
یک شنبه 03 دی 1391, 12:43 عصر
سلام
و خسته نباشید به همه
میدونم که این تاپیک شاید تکراری باشه ولی بارها و بارها گشتم وقتی به نتیجهنرسیدم مجبور شدم پست بذارم
من با استفاده از مودم جی اس ام می خوام ارسال و دریافت اس اام اس داشته باشم
محصوصا اس ام اس های طولانی و فارسی را میخوام ساپورت کنه

ااول
از GSMCommunication.dll, pduencoder.dll,...که همه حتما توی کد پروجکت دیدن استفاده کردم ولی به مشکل برخوردم وقتی2تا اسم اس میشد ارسال نمیکرد کلی توی همین سایت گشتم را ه حل هایی هم دیدم ولی حل نشد.

بعدش
رفتم سراغ mcorelib اونم آخر متن پیامکی که ارسال میکرد یه متن می نوشت و تازه پیامک هایطولانیکه دریافت میکردرابه هم میریخت احتمالا چون نسخه کرک نبود

دیگه میترسم ازنسخه کرکیش هم استفاده کنم.

پروژه های سمپلی هم تست کردم ولی یه مشکلات عجیبیدارن که من نمیفهمم

کسی میتونه راهنمایی بکنه
ممنون

uniqueboy_ara
یک شنبه 03 دی 1391, 20:18 عصر
درسته که به سوال شما ربطی نداره، ولی من خودم یه بار خواستم داخل برنامه م ارسال اس ام اس هم داشته باشم، همینجا سرچ کردم و به نتیجه درستی نرسیدم
به پیشنهاد یکی از دوستام، از یه پنل اس ام اس استفاده کردم که یه وب سرویس در اختیار برنامه نویس قرار میده و به راحتی میشه باهاش ارتباط برقرار کرد و اس ام اس فرستاد و دریافت کرد

mta_va
دوشنبه 04 دی 1391, 07:55 صبح
:ناراحت:ممنون
ولی من باید با gsmارتباط برقرار کنم

mta_va
سه شنبه 05 دی 1391, 11:12 صبح
هیچکس پاسخی نداره!
چرا این همه سکوت....

abdullah20
سه شنبه 05 دی 1391, 11:24 صبح
سلام
از Kylix SMS استفاده کنید

khatereha7
سه شنبه 05 دی 1391, 15:06 عصر
دوست عزيز شما به هر شکلی که رفتار کنی ارسال با دستگاه جی اس ام پيامک هايي که بيشتر از 60 کاراکتر باشه رو به 2 پيام تبديل ميکنه.من هم پيشنهاد ميکنم که از وب سرويس استفاده کنی-چون صحت ارسال و دريافتت خيلي بيشتره.

abdullah20
سه شنبه 05 دی 1391, 16:23 عصر
دوست عزيز شما به هر شکلی که رفتار کنی ارسال با دستگاه جی اس ام پيامک هايي که بيشتر از 60 کاراکتر باشه رو به 2 پيام تبديل ميکنه.من هم پيشنهاد ميکنم که از وب سرويس استفاده کنی-چون صحت ارسال و دريافتت خيلي بيشتره.

منظور دوستمون ارسال به دو شماره موبایل است نه دوتا شدن پیامک های طولانی
در ضمن هر چیزی یه جایی کاربرد داره فرض کن شما برای یه سوپرمارکت یه برنامه نوشتی و میخوای امکان ارسال پیامک را هم برای اون بزاری که نهایتا روزی 20 تا پیامک ارسال میکنه حالا استفاده از وب سرویس زیاد جالب و نیاز نیست و بهتره از gsm modem استفاده بشه
دوست عزیز شما برای استفاده از gsm modem مجبورید از کامپوننت استفاده کنید چون در غیر این صورت باید از At command استفاده کنید که یکم سخته

morteza5358
سه شنبه 05 دی 1391, 18:09 عصر
سلام
من یه کیت دیدم که قیمتش حدود 30 هزار تومانه و قابلیت اتصال سیم کارت رو داره و میشه باهاش اس ام اس فرستاد و یا زنگ زد.از طریق usb هم میشه به کامپیوتر وصلش کرد.
فقط سختی کارش ایناست:
کار با پورت usb با سی شارپ
مونتاژ کردن کیت
...

موفق باشید

mta_va
پنج شنبه 07 دی 1391, 07:26 صبح
ممنون از همگی
نمیدونم منظورتون از کیت چیه ،جی اس ام مودمی که دارم با پورت usbوصل می شه و وقتی به سیستم وصلش کنید خودش برنامشو نصب میکنه و از طریق برنامه خودش میشه اس ام اس ارسال کردو یا زنگ زد(اس ام س فارسی رو ساپرت نمیکرد)

یه نظر سنجی استفاده از mcoreib ممکنه مشکلی برام پیش بیاره
یا
اینطوری بگم کسی نسخه کرک بی دردسرشو نداره؟

ممنون میشم اگه راهنمایی کنید:لبخندساده:

morteza5358
پنج شنبه 07 دی 1391, 10:06 صبح
سلام
منظورم از کیت یه مداره(همون ماژول)
یه آی سی با کلی پایه...
قابلیت اتصال سیم کارت...
یعنی در اصل شما با سر هم کردنش یه گوشی می سازی.

این کار یه مزیت داره اونم اینه که قابلیت انعطاف پذیری بالایی داره.
یعنی هر کاری بخوای میتونی باهاش بکنی(خودت گوشی تو میسازی...)

mta_va
شنبه 09 دی 1391, 13:33 عصر
:ناراحت:از این تاپیک راضی نبودم
!
هیچکس جوابی که میخواستم را نداد!

sehm67
شنبه 09 دی 1391, 13:48 عصر
از این تاپیک راضی نبودم
!
هیچکس جوابی که میخواستم را نداد!

من تو تالار vb.net یه نمونه برنامه با Mcore + کد فعالسازی گذاشتم در ضمن با C# هم مثال داره

برید به پست 5

کد های فعالسازی رو در قسمت form_load برنامه وارد نمایید

اینم آدرس (http://barnamenevis.org/showthread.php?372994-%D8%AF%D8%B3%D8%AA%D9%88%D8%B1%D8%A7%D8%AA-USSD-AT-command&p=1655370#post1655370)

کارش خوبه

راستی نتیجه کارت رو برام پ.خ کن

mta_va
یک شنبه 10 دی 1391, 07:51 صبح
مرسی از راهنماییت:لبخندساده:
امیدوار شدم
ولی این فایلی که توی ااون پست گذاشته بودی را نمیشد دانلود کرد پیام میداد :فایل یافت نشد
چیکار کنم ؟

mta_va
یک شنبه 17 دی 1391, 09:11 صبح
ما که به جایی نرسیدیم
انشالله بقیه برسن