PDA

View Full Version : نمایش ندادن عکس در برنامه تحت شبکه

patrik68
یک شنبه 03 دی 1391, 15:18 عصر
با سلام خدمت دوستان برنامه نویس
یک برنامه تحت شبکه دارم که عکسو از یک پوشه در ویندوز سرور میخونه اگر یوزر وپس سرورو وارد کنم عکسو نشون میده وگرنه عکسو نشون نمیده حالا میخوام بدونم که میشه یوزر و پس ویندوز سرورو در سی شارپ وارد کنم یا روش بهتری هست که این کارو انجام بدم پوشه عکس هم share هست ولی برای دسترسی یوزر و پس میخواد
ممنون میشم کمکم کنید

sirvan-me
یک شنبه 03 دی 1391, 15:28 عصر
این سوال منم بود . مشکل این بود که من باید از نرم افزار کلاینت با دیتابیسی که رو سرور هستش ارتباط برقرار می کردم و یه سری عکس و ازش می خوندم . بار اول فقط مسیر عکس رو تو Table هام ذخیره می کردم ... اما اینطوری نمیشد ، مجبور شدم که خود عکس رو تو دیتابیس ذخیره کنم ... حالا اگه دوستان جواب سوال شما رو بدن ... کمک بزرگی کردن ...

patrik68
یک شنبه 03 دی 1391, 20:01 عصر
دوستان یه دست یاری برسونید واقعا کارم گیره با تشکر

patrik68
یک شنبه 03 دی 1391, 21:40 عصر
حداقل یه راهکار پیشنهاد بدید چون اگر بخوام عکسا رو داخل پایگاه داده ذخیره کنم حجم خیلی زیاد میشه و باید هروز از برنامه بکاپ گرفته شود روزی 4 یا 5 گیگ فقط عکس لطفا کمک کنید

patrik68
دوشنبه 04 دی 1391, 08:26 صبح
سلام بچه ها یعنی یکی نیست جواب مارو بده

jafarpalideh
دوشنبه 04 دی 1391, 13:56 عصر
من قبلا این مشکل رو داشتم
یه ترفند زدم
جالب نیست ولی جواب داد
اومدم پوشه ی عکسم رو فقط یه جا شیر کردم و فقط اجازه دادم که عکس اونجا سیو بشه
از اون به بعد دیگه مشکلی نداشتم
البته این مورد مربوط به گردش مکاتبات اداری بود
البته کارم صد در صد اشتباه بوده ولی اگه امنیتی نیست زیاد کارت از همین استفاده کن
ولی بازم میگم اشتباهه

zohre66
دوشنبه 04 دی 1391, 17:56 عصر
سوال خیلی خوبی ممنون میشم اگر کسی جواب بده چون مشکل من هم هست. بر فرض که پوشه رو شیر کنیم این پوشه کنار فایل exe برنامه رو سیستم سرور ذخیره میشه حالا چه جوری مسیر ذخیره بدیم که رو کلاینت هم مشکل پیش نیاد
آیا به نظرتون جالب هست که برای بالا بردن امنیت یه نرم افزار لاک روش نصب بشه؟

karimi.ali2005
جمعه 16 فروردین 1392, 21:33 عصر
برای این موضوع من هم به مشکل خوردم راه حل چیست

RED-C0DE
دوشنبه 19 فروردین 1392, 23:36 عصر
همونطور ک گفتی
ی راه اینه ک عکسو محلی داشته باشی واسه هر کلاینت
ی راه اینه ک تو برنامه یوزر/پس بدی و برنامت رو مهر و موم کنی (اگه ی یوزر در حد مجوز فقط خواندنی داشته باشی رو سرور شاید دیگه نیازی ب کارای دیگه نداشته باشی و ادامه ی این مطلب رو هم نخونی)

اما
احتمالا برای مجتمع بودن و یکسان بودن و راحت تر بودن بعضی از کارها می خواین پوشه عکسها روی سرور باشه (یا دلایل دیگه) ، پس با این فرض ، ی راه هم هست ترکیبی (اگه خودت با مفاهیم شبکه اوکی باشی می تونی):
هر دفعه ک برنامه اجرا می شه قبلش فایلها (تصاویر) رو از سرور روی ی شاخه در سیستمهای کلاینت (مثلا کنار برنامه) کپی کنی (روشهای مختلف داره، چ در سمت برنامه .net چ اسکریپت و batch فایل نویسی بعنوان ی مدیر شبکه) و بعد اینکار (ک خیلی هم طول نمی کشه) برنامه اجرا می شه و خبر نداره تصاویر از کجا اومده، فقط می دونه ک مسیر فایلهای عکس کجاست (کنار خودش،کنار فایل اجرایی برنامه) و از اونجا می خونه
اینجوری برنامت فارغ از مسایل دیگه کارش رو می کنه