PDA

View Full Version : استفاده از HttpPostedFile و HttpPostedFileBase در asp.net

z_software
دوشنبه 04 دی 1391, 11:13 صبح
سلام دوستان ، خسته نباشید ،
بچه ها آیا میشه از دستور HttpPostedFile و HttpPostedFileBase تو asp.net استفاده کرد( نه در aspMVC).

این خط رو که مینویسم برام null برمیگردونه

HttpPostedFile HFile = Request.Files[Convert.ToString(item.ESFormField_ID)];

از HttpPostedFileBase هم که استفاده میکنم :

HttpPostedFileBase HFile2 = Request.Files[Convert.ToString(item.ESFormField_ID)];
از
Request.Files[Convert.ToString(item.ESFormField_ID)] خطا میگیره.

ممنون میشم راهنماییم کنید.

با تشکر فراوان.

Behrouz_Rad
دوشنبه 04 دی 1391, 12:49 عصر
با توجه به سوابق سوالات شما در مورد فرم ساز، مشکل از اینجا است که باید مقدار خصیصه ی enctype تگ form رو برابر با multipart/form-data قرار بدید.
<form id="form1" enctype="multipart/form-data">
زمانی که کنترل FileUpload از نوع Server Side به صفحه اضافه می کنید، خودش این کار رو انجام میده اما اگر خودتون اقدام به ایجاد فرم می کنید، شما باید اضافه کنید.
در سمت Server نیز به شکل زیر می تونید به فایل های آپلودی دسترسی داشته باشید:
var files = Request.Files;

موفق باشید.

z_software
سه شنبه 05 دی 1391, 10:22 صبح
با توجه به سوابق سوالات شما در مورد فرم ساز، مشکل از اینجا است که باید مقدار خصیصه ی enctype تگ form رو برابر با multipart/form-data قرار بدید.
<form id="form1" enctype="multipart/form-data">
زمانی که کنترل FileUpload از نوع Server Side به صفحه اضافه می کنید، خودش این کار رو انجام میده اما اگر خودتون اقدام به ایجاد فرم می کنید، شما باید اضافه کنید.
در سمت Server نیز به شکل زیر می تونید به فایل های آپلودی دسترسی داشته باشید:
var files = Request.Files;

موفق باشید.

آقا بهروز راد ، واقعا ممنون، نمیدونم چه طور میتونم ازتون تشکر کنم.فقط میتونم بگم خیلی لطف کردین و ممنون. البته از همه دوستانی که لطف کردن و وقت گذاشتن تشکر میکنم.

من تا حالا فرم ساز و پروژه هایی از این دست انجام ندادم(من بیشتر تو کار طراحی وب سایت هستم )، متاسفانه زیاد بهم فرصت مطالعه نمیدن ، ازم سریع کار رو میخوان.

با تشکر فراوان از همه.