PDA

View Full Version : کمک در رابطه با کار با دوتا دیتابیس!

A_1397
دوشنبه 04 دی 1391, 13:26 عصر
سلام دوستان. من دوتا دیتابیس دارم که هر دو دارای جدولی هستند که یک فیلد مشترک دارن. جدول موجود دردیتابیس اولم مرتب توسط یک برنامه آپدیت میشه. و دیتابیس دوم در برنامه خودم ازش داره استفاده میشه.
حالا من میخام که جدول دیتابیس دومم با آپدیت شدن جدول اولی آپدیت بشه. مثلا اگه فیلد st یکی از رکوردهای جدول اولم تغییر کرد یه جوری فیلد st رکورد معادل جدول دومم هم تغیییر کنه و اگه من توی برنامم گزارشی از جدول دوم گرفتم بیاد و اطلاعات آپدیت شده رو نشون بده. :گیج:

bahar_1984_n
دوشنبه 04 دی 1391, 13:28 عصر
با Riplication میتونید انجامش بدید.توی تالارها هست سرچ کنید

A_1397
دوشنبه 04 دی 1391, 13:45 عصر
با Riplication میتونید انجامش بدید.توی تالارها هست سرچ کنید

لطفا توضیح بدین Riplication دقیقا چیکار میکنه. توی تالار سرچ کردم ولی مورد به درد بخوری پیدا نکردم

rezayeman
دوشنبه 04 دی 1391, 14:11 عصر
میخوای فیلد مشترکو تغییر بدی؟

اگه فقط همین فیلد هستش این دو تا جدولو با هم ارتباط بده و در موقع ارتباط Update Rule را روی Cadcade تنظیم کن اینطوری بطور خودکار درست میشه

برای اینکه تغییراتو تو برنامه نشون بدی م یه راه اینه که یه تایمر بزاری و بر اساس زمانی که تعیین می کنی جول داخل برنامه هم Update بشه

A_1397
دوشنبه 04 دی 1391, 14:19 عصر
میخوای فیلد مشترکو تغییر بدی؟

اگه فقط همین فیلد هستش این دو تا جدولو با هم ارتباط بده و در موقع ارتباط Update Rule را روی Cadcade تنظیم کن اینطوری بطور خودکار درست میشه

برای اینکه تغییراتو تو برنامه نشون بدی م یه راه اینه که یه تایمر بزاری و بر اساس زمانی که تعیین می کنی جول داخل برنامه هم Update بشه

نه، فیلدی که میخام تغییر بدم فیلد مشترک نیست. و اصلا در مورد اون Cadcade و Update Rule نمیدونم. اگه میشه بیشتر توضیح بدین. اصلا نظرتون راجع به تریگر چیه؟

rezayeman
دوشنبه 04 دی 1391, 15:11 عصر
دوست عزیز اگه تغییر فیلد مشترک مد نظر نیست پس Cascade بدردت نمیخوره
در مورد تریگر هم بلد نیستم
در مورد SQL Server Notification Services هم یه مطالعه ای بکن شاید بدردت خورد
در تایمر هم که توضیحشو دادم دیگه