PDA

View Full Version : کمک در رابطه با کار با دوتا دیتابیس!

A_1397
دوشنبه 04 دی 1391, 14:46 عصر
سلام دوستان. من دوتا دیتابیس دارم که هر دو دارای جدولی هستند که یک فیلد مشترک دارن. جدول موجود دردیتابیس اولم مرتب توسط یک برنامه آپدیت میشه. و دیتابیس دوم در برنامه خودم ازش داره استفاده میشه.
حالا من میخام که جدول دیتابیس دومم با آپدیت شدن جدول اولی آپدیت بشه. مثلا اگه فیلد st یکی از رکوردهای جدول اولم تغییر کرد یه جوری فیلد st رکورد معادل جدول دومم هم تغیییر کنه و اگه من توی برنامم گزارشی از جدول دوم گرفتم بیاد و اطلاعات آپدیت شده رو نشون بده:گیج:

klinton
دوشنبه 04 دی 1391, 16:43 عصر
بهترین روش برای اینکار استفاده از trigger های update

یعنی وقتی جدول اولی up بشه تریگرهای آپدیت مثل یه sub اجرا میشن و شما میتونید رو جدول خودتون هر تغییری خواستین اعمال کنید

A_1397
دوشنبه 04 دی 1391, 16:58 عصر
بهترین روش برای اینکار استفاده از trigger های update

یعنی وقتی جدول اولی up بشه تریگرهای آپدیت مثل یه sub اجرا میشن و شما میتونید رو جدول خودتون هر تغییری خواستین اعمال کنید

تو پیج ها زیاد گشتم. فکر کنم بهترین راه حل همین باشه. فقط الان مشکل اینه که هر تریگری که دیدم همه اعمال داخل یه دیتابیس بوده نه دوتا. من میخام با تغییر یه تیبل از یه دیتابیس، یه تیبل از یه دیتابیس دیگه تغییر پیدا کنه.

klinton
دوشنبه 04 دی 1391, 21:54 عصر
پرس و جو از سرور های مرتبط به هم - stored procedure: sp_addlinkedserver - این موضوعات رو سرچ کنید